MacBook Pro Retina'da [duplicate] mikrofon için hat girişi olarak kulaklık jakını kullanın


32

Bu sorunun burada zaten bir cevabı var:

MacBook Pro Retinas, önceki MacBook Pros'ın sahip olduğu line-in (mikrofon) jakını düşürdü. Bazen 1/8 "mikrofon takmak istiyorum, ancak girişi" dahili mikrofon "dan" hat "a çevirme seçeneği yok.

Ses Tercihi Bölmesi

Bir mikrofon için bir hat olarak kullanmak için kulaklık jakının yönünü tersine çevirmek için komut satırı veya 3. parti yardımcı programında bir yol var mı?


Bu işe yaramaz. Hat girişi, mikrofonun bir güç kaynağına sahip olmasını gerektirir. Kulaklık yok.
Ruskes

1
@ Buscar 웃, doğrudan kondansatörlü bir mikrofona bağlanmaya çalışırken yalnızca hayali güce ihtiyacınız vardır. Hat girişi ve dinamik mikroskoplar güç gerektirmez.
Joshua

4
Bu sorunun aynı soruna oldukça kapsamlı yanıtları var: apple.stackexchange.com/questions/90344/…
LordParsley

Yanıtlar:


30

Tek bir paylaşılan giriş / çıkış jakı olan Mac'ler için mikrofon kullanmanın anahtarı doğru fişe sahip olmaktır. Sanırım giriş seçeneklerini görmüyorsunuz çünkü mikrofon jakınızda üç zil yok (mikrofonlu Apple kulaklıklarda üç zil var)? Bu durumda, Mac'in bir mikrofonun kullanılabilir olduğunu fark etmesi için bir ayırıcı kablo kullanmanız gerekir. Daha fazla bilgi için buraya bakınız .


4
TRRS fişi kullanıyorum (4 kutuplu, standart CTIA) ve mikrofon çalışmıyor. Ses ayarları, seçeneğin ses girişi için 3,5 bağlantı noktasını kullanmasına izin vermez. Aynı şeyi telefona takarken, her şey yolunda gidiyor. Öyleyse, Apple’ın onu düzgün şekilde bağlamaya zahmet etmediğini varsaymalıyım.
Asu
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.