Mac OS'yi yönetici şifresi olmadan nasıl yükseltebilirim?


1

Geçenlerde eski bir iMac ikinci el aldı. Asıl sahibine ulaşmak için hiçbir yolum yok. İşletim sistemi yazılımını yükseltmeye çalışıyorum, ancak istemler yöneticinin adını (otomatik olarak doldurulmuş) ve şifresini (sahip olmadığım) gerektiriyor. Bu güvenlik özelliklerinin neden yerinde olduğunu anlıyorum ancak dünyada Yönetici'ye erişmem için herhangi bir yol var. şifresi olmayan ayrıcalıklar?

Yanıtlar:


2

Kurulum medyasından önyükleme yapabilir ve şifrenizi sıfırlamak için kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için:

  1. Yükleme medyasından veya Mac OS sürümü yeterince yeni ise internet kurtarma işleminden önyükleyin.
  2. Yükleyiciye girdikten sonra, Yardımcı Programlar -> Şifreyi Sıfırla , yönetici kullanıcısının şifresini sıfırlamanıza izin verir.

Sıfırlama kurulum diski olmadan gerçekleştirme talimatları da dahil olmak üzere daha fazla bilgi için bu bağlantıya bakın .

Parola sıfırlandıktan sonra, bir işletim sistemi yükseltme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Elbette, bu ikinci el bir makine olduğundan, yeniden yükleme yapmaktan daha iyi olabilirsiniz (bu durumda, yalnızca yeniden yükleyin ve önce yönetici şifresini sıfırlamakla uğraşmayın).


1

Bunun mümkün olduğunu sanmıyorum, en azından resmi App Store yazılım güncellemesi ile. Parolanız yoksa ve bir yükleme diskiniz, CD veya flash sürücünüz varsa, diski yeniden biçimlendirebilir ve tüm verilerinizi kaybedeceğiniz yeni bir kopyasını yeniden yerleştirebilmelisiniz. İhtiyacınız olan dosyaları başka bir diske yedekleyebilir ve ardından dosyaları elle yeni yüklemeye kopyalayabilirsiniz. Başka bir yol düşünemiyorum.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.