Evim Wi-Fi ve 2015 ile rastgele yavaşlığın üstesinden gelmek 13 ″ Retina MacBook Pro


1

Wi-Fi’nin ara sıra gezinmeye yavaşladığı yerlerde sorun yaşadım. Bu sadece ev ağımda olur; Başka bir yerde olduğunu görmedim. Bu sırada başka hiçbir cihaz etkilenmez ve makineyi yeniden başlatarak düzeltebilirim.

Yosemite’e geçtikten sonra Wi-Fi ile ilgili sorunlar olduğunu biliyorum, ancak bu Yosemite’in zaten kurulu olduğu yepyeni bir şeydi. Herhangi bir fark yaratırsa, Wi-Fi ayarları iCloud üzerinden alınmıştır.


Buna cevap vermek saf tahmin işidir. Biraz veri sağlayabilir misin? WiFi ayarlarınız nelerdir, yavaş çalıştığında vs çalıştığında değerler. Çok basit, sadece "alt" tuşunu basılı tutup WiFi simgesine tıklayın, ardından sayıları not edin (veya ekran görüntüsünü alın) Kaynağı bulamadığımız için rastgele görünüyor.
Ruskes

Benimle aynı sorun. Yosemite temiz kurulum. WiFi hızı çok çok yavaş. Windows PC'lerin mbps hız kazandığı yerlerde sadece birkaç yüz kbps alıyorum. Gerçekten sinir bozucu. 10.10.4'ü bekliyorum ve sorunun çözüldüğünü umuyorum.
Pratik

@ PraikaRana bekleyebilir veya wifi ayarlarınızı ve performans numaralarınızı paylaşabilirsiniz.
Ruskes

@ Buscar 웃 SD 10.10.4 gelene kadar bekleyip 10.10.3 ile karşılaştırırım.
Pratik

Yanıtlar:


1

Ağ ayarlarınızı Sistem Tercihleri'nden silin ve baştan başlamak bu sorunu genellikle çözer. Kontrol etmek için, Sistem Tercihleri> Ağ'da yeni bir "Konum" oluşturun ve Wi-Fi ağınıza bağlanmak için şifrenizi girin.

Daha sonra "Konum:" ayarını "Otomatik" seçeneğine ayarlayıp soldaki alanda Wi-Fi seçeneğini seçerek, "Gelişmiş" seçeneğini tıklatarak ve bu listede ağınızı bularak bu ağ için depolanan Wi-Fi bilgilerini silmeyi deneyebilirsiniz.

İyileşme görmüyorsanız, kaydedilen Wi-Fi Tercih Edilen Şebekelerini silene kadar silmeye devam edin. Şahsen ben hepsini siler ve taze başlardım.

Bunlar, iCloud tarafından senkronize edildiğinde, MacBook Pro'nuzun yanı sıra, bağlantınız koparsa listede göründüğü sırada her bir ağa bağlanmaya çalışırken de bozuluyor gibi görünüyor.


Ağ ayarlarını silmek işe yaramış gibi görünüyordu.
Magnus,

2

Sorunlar Yosemite’e yükseltme ile ilgili değil, onlar Yosemite’in bir parçası - her Yosemite makinesi, sahip olma riskini taşıyor. Bu sorun, Apple beta programına katılarak ve beta sürümü bilgisayarınıza koymak için talimatları izleyerek indirebileceğiniz OS X 10.10.4 beta sürümünün en son sürümünde çözüldü .

İşte ilgileniyorsanız, söz konusu hata hakkında daha fazla açıklayan bir makale .


Bilgilendirici bağlantı için teşekkür ederiz, ancak bu sorunların çoğunun yönetici değişiklikleriyle üstesinden gelinebileceğinin altını çizmenin önemli olduğunu düşünüyorum.
Rampant

Evet, gerçekten istiyorsan mDNSResponder'ı 10.10'da geri getirmenin yolları vardı. Bununla birlikte, özellikle şimdi 10.10.4'ün kararlı olması durumunda, basit bir yazılım güncellemesi en kolay çözüm gibi gözükmektedir.
user24601

@ user24601 - Aynı sorunu 10.10.4 ile de yaşıyorum.
doublesharp
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.