kernel_task diski dolduruyor


12

Garip bir şey oldu. Diskimin alanı bittiğine dair bir uyarı aldım. Daha önce 15GB boş alanı olduğunu biliyordum ve tüm boş alanın nereye gittiğini merak ettim. Bana kernel_task16GB civarında bellek yazdıran Etkinlik İzleyicisi'ni kontrol ettim . Gözlemlemeye devam ettim ve dakika başına yaklaşık 1GB oranında arttığını fark ettim. Diskimde 0 Bayt kalmayana kadar bu devam etti. Bu benim macbook'umu temelde kullanılamaz hale getirdi. Web sayfalarını bile açamadım ve kapatmaya çalıştığımda dondu. Zorla yeniden başlattım ve kayıp hafıza geri döndü. kernel_taskeskisi gibi deli gibi diske yazmıyor. Her neyse, orada ne olduğunu bilmek istiyorum. Buna neyin sebep olabileceğine dair ipuçları var mı?


1
Aslında kernel_task'ın sayfa dosyasını genişletip diskinizi doldurmasına neden olan bir ton RAM kullanan başka bir uygulama olabilir. Bunun geçmişte olduğunu gördüm.
William T Froggard

Yanıtlar:


2

Bu bana bir defasında olmuştu. Disk kullanımının nereden geldiğini anlamak için Daisy Disk'i kullandım .

Benim durumumda, süresiz büyüyen ve en son Combo Güncellemesinin yeniden başlatılması ve yeniden yüklenmesi ile devam eden çekirdek sembolik önbellekle ilgili bir sorun vardı .

Sildikten sonra /System/Library/Caches/com.apple.coresymbolicationdher şey normale döndü.

Bu bir dahaki sefere, bu yardımcı programa göz atmanızı öneririm.


-1

Bilgisayarı yeniden başlatın.

Command+Option+P+RBaşlangıçta beklemeye alın ve Macintosh HD'yi doğrulayın

PRAM sıfırlama yapın,

NVRAM'inizi sıfırlamak için, PRAM'ı sıfırlamak için kullandığınız prosedürün aynısını kullanırsınız: Mac'inizi kapatın, güç düğmesine basın ve başlatma zilini duyar duymaz Command-Option-PR tuşunu basılı tutun. İkinci bir başlatma sesi duyana kadar bu tuşları basılı tutmaya devam edin. Ardından bırakın ve Mac'inizin normal şekilde başlamasına izin verin. Ardından, Sistem Tercihleri'nin Başlangıç ​​Diski, Görüntü ve Tarih ve Saat bölmelerini istediğiniz gibi ayarlandığından emin olun.

Başlangıçta Command-Option-PR tuşunu basılı tutarsanız ve birkaç dakika boyunca değişmeyen gri bir ekrandan başka bir şey görmezseniz - Apple logosu, ilerleme çubuğu yok, ikinci başlatma sesi yok) panik yapmayın. (Bu sadece geçen hafta başıma geldi.) En olası neden, Mac'inizin bir USB cihazıyla çalkantılılık nedeniyle tuş basımlarını kaydetmemesidir. Tüm USB aygıtlarının bağlantısını kesin (klavyeniz kablolu bir klavye ise hariç), Mac tamamen kapanana kadar güç düğmesini basılı tutun ve sonra tekrar basın ve hemen Command-Option-PR tuşlarını basılı tutun. Bu işe yaramazsa ve harici bir Bluetooth klavye kullanıyorsanız, bunun yerine bir USB klavye takmayı deneyin. Kablolu klavyeyle NVRAM'ı başarılı bir şekilde sıfırlayabiliyorsanız, bağlantısını kesip normal Bluetooth klavyenize geri dönebilirsiniz.

Her şey başarısız olursa SMC'yi sıfırlayın

SMC'nizi sıfırlayabilmeniz için Mac'inizi kapatmanız gerekir. Bundan sonra, prosedür sahip olduğunuz Mac türüne bağlı olarak değişir.

Masaüstü Mac'ler: Güç kablosunu çıkarın (Mac'ten veya AC prizinden). 15 saniye bekleyin ve tekrar takın. Ardından 5 saniye daha bekleyin ve Mac'i tekrar açın.

Çıkarılabilir pilleri olmayan taşınabilir Mac'ler: Mac'in AC gücüne takılı olduğundan emin olun. Yerleşik klavyede, sol taraftaki Shift, Option ve Control tuşlarını basılı tutun ve güç düğmesine basın. Tüm tuşları bir kerede bırakın ve ardından Mac'i normal şekilde açın.

Çıkarılabilir pilleri olan taşınabilir Mac'ler: AC güç kablosunu ve pili çıkarın. Güç düğmesine basın, 5 saniye basılı tutun ve bırakın. Pili yerine takın, güç kablosunu yeniden takın ve Mac'i normal bir şekilde açın.

Bu birkaç şeyden kaynaklanabilir, ancak genellikle macOS'ta bir aksaklıktır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.