18 yaşın altındaki Apple Geliştirici Programını Kaydet [yinelenen]


2

Bu sorunun zaten burada bir cevabı var:

Web'de bunun gibi birçok soru gördüm, ancak çoğunlukla 2 veya 3 yıl önceydiler, bu yüzden bazı güncel cevaplar almaya karar verdim.

16 yaşındayım ve Geliştirici Programı ile birlikte gelen avantajları yayınlamaya ve kullanmaya başlamak istiyorum. Yasal anlaşmada 18 yaşın üzerinde olmam gerektiğini söylüyor ve ben öyle değilim, yapamam. Elma geliştirici desteğiyle irtibat kurdum ve bana babamın adına bir hesap kullanmam gerektiğini söylediler. Brezilya'da yaşıyoruz. Bununla, bazı şüphelerim vardı:

  • App Store'daki isim benim mi yoksa babamın mı olacak?
  • Gelecekte, 18 yaşımdayken bu hesap adıma transfer edilebilir mi?

Bunun yanında, birisinin herhangi bir tavsiyesi veya ( yasal ) geçici çözümü varsa, teşekkür ederim, teşekkürler


Sen hangi ülkedensin?
bmike

Brezilya'da yaşıyorum
Gabriel Bitencourt

Yanıtlar:


1

Kayıt yapan kişi sahibidir. Elbette mallarının kontrolünü size vermeniz veya bir şirket kurmanız için bir sözleşmeye girebilirler. Bir şirket kurma konusunda yardım almak için bir avukata danışmanız ve Brezilya yasalarını ve ABD yasalarını bilmeleri gerekir.

Bunların hiçbirinin seni engellemesine izin vermem. İşi yapacaksın, babanın izin verdiği kadar sorumluluk üstleneceksin ve 18 yaşına geldiğinde hesabı Apple kimliğine aktarabilir veya paylaştığın kişiyi kullanmaya devam edebilirsin. Hesapları bugün aktarabilirsiniz - yani şu an ile 18 yaşınız arasındaki değişiklikler değişmediği sürece sorun olmaz.

Ticari olarak uygulanabilir uygulamalara sahip çoğu geliştirici bir ekip, bu nedenle buna başlayabilirsiniz - endişelenmeyin. Apple, birincil yasal hesabın yasal olarak bağlayıcı bir çerçevede hüküm ve koşulları kabul edebileceğine ikna olduktan sonra herhangi bir Apple kimliğini geliştirici programla ilişkilendirebileceğinizi düşünüyorum. Temel olarak ABD hukuku ve muhtemelen Brezilya hukuku, küçüklerin birçok bağlayıcı anlaşmaya girmelerini yasaklamaktadır.

Bu nedenle, babanızın Apple kimliği, şartlara uyma konusundaki yasal sorumluluğu kabul eder ve ardından hesabınıza iTunes bağlantısının izin verdiği kadar az veya çok otoriteye izin verir (bu nedenle oldukça iyi bir serbestlik verilebilir).


Tamam, anladım, tam cevap btw için teşekkürler. Sadece bir şey daha, itunes Connect'teki geliştiricinin adını değiştirebileceğimi duydum, böylece babamın yerine ismim görünecek (uygulamanın App Store sayfasında). Bu doğru mu?
Gabriel Bitencourt

@ GabrielBitencourt Her soru için bir soru en iyisidir.
bmike

@Benj Sadece soru soracak bir yer
olsaydı
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.