Fotoğraflar Paylaşılan Albüm sıralama düzeni


21

Farklı kameralarda ve farklı kişiler tarafından çekilen fotoğrafları birleştirmek için paylaşılan bir albüm kullanmak istiyorum. Fotoğrafların çekildikleri tarihe / saate göre sıralanmasını istiyorum. Bunun yerine, Apple yükleme tarihine göre sıralama yapıyor ve bu neredeyse işe yaramaz. (Bu bir fotoğraf akışı olacaktır ve çok farklı bir kullanım durumudur.)

Paylaşılan bir albümdeki fotoğrafların yükleme tarihi yerine fotoğraf tarihine göre sıralanmasının bir yolu var mı? Bu, Apple'ın fotoğraf paylaşım şemasında gerçekten bir seçenek değil mi? İstediğimi elde etmeyi düşünebilmemin tek yolu, Picasa gibi başka bir teknolojiye geçmek veya tüm fotoğrafları bir dizüstü bilgisayarda Fotoğraflar'a indirip sıralanan fotoğrafları paylaşılan albüme yüklemek. 2015 yılında saçma görünüyor.

Takip olarak, Apple'a geri bildirim göndermenin en iyi yolu nedir? İPhoto'da orada bulunan "Geri Bildirim Ver ..." seçeneği eksik.


1
Çok sayıda fotoğrafınız varsa yükleme sırası oldukça rasgele olduğundan "bunları tek tek yükleyin" i belirtmeyi unutmayın. Umudum, hayal kırıklığı yaratan bir sistemin gelecekte bir şekilde yararlı olması için gelecekte "devrimci" ve "şaşırtıcı" bir Keynote'ta geliştirileceğidir.
Kheldar

2
2018'in sonu - bu hala saçma
Vitalii Zurian

1
Bu benim için çalıştı: ana fotoğraflar görünümünde istenen tüm fotoğrafları seçin ve sağ tıklayın> Paylaş> Paylaşılan Albüm'ü sağ tıklayın. Bu onların kronolojik düzenini korudu. Aynı seçimi paylaşılan bir albüme sürüklemenin hepsinin bozulmasına neden olduğunu unutmayın.
Dylan Hand

Yanıtlar:


9

Paylaşılan bir albümü çekilen tarihe göre sıralamanın bir yolu yoktur. Bunun bir özellik olacağını düşünmüyorum çünkü Apple, yayınların paylaşıldıkları sırada değil, gönderildikleri sırada açıldığı Instagram gibi yapmaya çalışıyor.


9
Hayal kırıklığı yaratan cevap, ancak giriş için teşekkürler. Bunu paylaşılan bir albüm yerine paylaşılan bir fotoğraf akışı olarak adlandırırdım.
Tim D

1
Apple'ın milyarlarca bankası var ve tarihe göre sıralamaya izin veremiyor musunuz? Ciddi anlamda? Yeni programcılar işe alın!
Matt

9

İCloud'da yeniden sıralayamazsınız. Tüm resimleri yeni bir albüme kopyalayabilir ve tarihe göre sıralayabilirsiniz. Daha sonra söz konusu albümden yeni bir paylaşılan albüm oluşturabilirsiniz ve bu albüm bir yükleme olduğu için tarih olarak sıralanır. Garip ama işe yarıyor.


Süper saçma (Fotoğraflar zaten birçok yönden olduğu gibi) ama işe yarıyor.
binaryanomaly

2
Aslında OP sorusu "farklı insanlar" nedeniyle bu kullanım durumunda işe yaramaz. Eşimle aynı kullanım senaryosuna sahibim ve bu ihtiyacımızı çözemiyor. Can sıkıcı.
dsldsl

Fotoğraflarınızı doğrudan paylaşılan albümünüzden yeni (sıradan) bir albüme kopyalamaya dikkat edin. MacOS Photos uygulaması, paylaşılan albümdeki her bir fotoğrafın daha düşük kaliteli bir kopyasını oluşturur ve fotoğraflarınıza yerleştirir. Böylece fotoğrafların büyük listesinde kopyalar elde edersiniz.
Anton Tarasenko
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.