Unbootable Mac'ten veri kopyalama


0

İki gün önce, artık açılmadığını öğrenmek için Mac'imi açtım. Her şeyi denedim, Güvenli Önyükleme, NVRAM sıfırlama, diski kurtarma modundan her şeyi onardım; ama, hayır şans. Böylece, sonunda Yosemite'i yeniden yüklemeye karar verdim.

Fakat ondan önce bazı dosyaları sabit diskten kopyalamak istiyorum. Peki ne yapmalıyım?


Yosemite'ı yeniden yüklemek, önce sürücüyü biçimlendirmeyi planladığınız anlamına gelmedikçe, sürücünüzü silmez.
user24601

Temiz bir kurulum yapacağım
Dreamjar

Yanıtlar:


2

Hedef disk modunu destekleyebilecek başka bir bilgisayarınız varsa, T ile önyükleme yapın ve MacBook'unuza bağlayın (usb veya yıldırım veya FireWire'ın tümü olası hedef disk modudur). Mac'iniz şimdi verileri kopyalamak / kurtarmak için bir sabit sürücüdür.

Değilse, geçerli bir Time Machine Yedeklemeniz olmadığını varsayarsak ...

Recovery HD'ye önyükleme yapabiliyorsanız , harici bir USB / FireWire / Thunderbolt sürücüsü takın (hangisi Mac olduğunu belirtmediğinizden beri hangisi sizin için çalışır ve Recovery HD'ye önyükleme yapın ve ardından Disk Görüntüsü oluşturmak için Disk Yardımcı Programını kullanın. senin içinde Ana Klasör harici disk. Yoksa kaydetmek istediğiniz her türlü Klasörler bir Disk Image için.

In Disk Utility , tıklayın Klasör Dosya> Yeni> Disk Image ...

In Resim Seç Klasör iletişim kutusunda hedef konumu, örneğin gidin /Macintosh HD/Users/$USERve seçmek Klasör , ardından Görüntü düğmesini.

Gelen Klasör Yeni Görüntü iletişim kutusunda, görüntü isim ve sonra kaydedilecek harici hedef konumuna gidin ve ardından Kaydet düğmesini.

Bu örnekte, artık harici bir sürücüdeki Giriş klasörünüzün bir disk görüntüsüne sahipsiniz ve işletim sistemini temizledikten sonra Kullanıcı Verilerinizi bu görüntüden geri kopyalayabilirsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.