Aynı uygulamanın farklı pencereleri arasında geçiş yapmak için kısayol?


283

İki Google Chrome penceresi açtım (çünkü birden fazla Gmail kullanıyorum) ve Cmd ⌘ Tab ⇥kısayolu yaptığımda bana sadece açtığım diğer uygulamaları gösteriyor, ancak bana açılan diğer Chrome pencerelerini göstermiyor.

Klavye kısayolunu kullanarak açtığım diğer Google Chrome penceresine nasıl geçebilirim?

Yanıtlar:


327

İngiltere Klavye
[diğer diller için aşağıya bakın]

Cmd ⌘ `

Cmd ⌘ Shift ⇧ ` diğer tarafa gitmek için.

İngiltere klavyesinde z'nin solu [değiştirilmemiş ~]

görüntü tanımını buraya girin

Not: Bu, yalnızca tüm pencereler aynı Alandaysa çalışır, tam ekran içeren birden fazla Alan'a yayılmadığı sürece çalışır. Bunun üstesinden gelmek için Cmd ⌘Tab, her zamanki gibi kullanın ve pencereleri değiştirmek istediğiniz uygulamanın simgesine aşağı ok tuşuna ( Cmd ⌘hala basılmış halde) basın. Ardından, boşluklarda ve masaüstlerinde istediğiniz pencereye gitmek için sol / sağ tuşlarını kullanın.

Bunu Dock'taki uygulamanın simgesine tıklayarak da başarabilirsiniz - bu yöntem aynı zamanda tam ekran pencerelere geçecektir, diğer yöntemler ise ..

Yorumlardan - Finder'a geçerek kendi diliniz için hangi tuş komutunu kontrol edip ardından 'Pencereler arasında dolaş' için Pencere menüsüne bakabilirsiniz ...

görüntü tanımını buraya girin

BTW, özellikle Chrome & Safari'de, ancak Mac'te bildiğim başka hiçbir uygulama Cmd ⌘ (number) ön pencerede ayrı sekmeler seçmeyecek.

Ayrıca Cmd ⌘ ` , bu dile özgü kısayollardan bir diğeri olduğu ortaya çıkacaktır ; Bu nedenle, herhangi biri başka değişken bulabilirse, lütfen hangi dil ve klavye türü için olduğunu belirtin.

Herhangi biri farklı diller için yeni kombinasyonlar bulursa, lütfen buradan Klavye düzenini kontrol edin - Apple KB: Klavye yerelleştirmeleri nasıl belirlenir - ve Sistem Tercihleri> Klavye> Giriş Kaynakları'nda kullandığınız Giriş Kaynağını ekleyin.
Yardım ederse, KB sayfasından bir klavye resmi de ekleyin.
Bu, gelecekteki Google çalışanları için daha kolay hale getirecek.

Daha fazla bilgi:
Anahtarları Sistem Tercihleri> Klavye> Kısayollar> Klavye ...
bölümünden değiştirebilirsiniz, bunun ters yönünü listelemese de, yeni açılan listeye kaydırma eklerken hala çalışır. İ madeni hareket ile test ` (ve ~ üzere) § (ve ± )

görüntü tanımını buraya girin

Ctrl ⌃ F4 [Yukarıdaki tercihler penceresinde görünür] alternatifini kullanabilirsiniz, ancak her seferinde doğru Boşluğa geçiş yapmadan tüm Alanlardaki her açık pencereden neredeyse fark edilmeden yürür. Tamlık için buraya dahil tek bir Boşluk kullanmazsanız, gerçekten de çok kullanışlı değil.


80

ABD klavyesinde:

Bir sonraki pencere: Command ⌘ `

Önceki pencere: Command ⌘ Shift `

` Anahtarın üstündeki Tabanahtar olduğundan, Command ⌘ Tabkısayollara benzer .

görüntü tanımını buraya girin

Diğer dillerde:

Git System Preferences> - Keyboard-> Shortcutsseçin> sol menüde - Keyboard-> sağ menüde seçin Move focus to next window. Artık Tabistediğiniz gibi çalışmak için klavyenizdeki tuşların üzerinde bulunan kısayolu değiştirebilirsiniz .

Dikkat:
Pencere tam ekrandayken çalışmaz. Bu durumda, Görev Kontrol kısayolları, örneğin kullanmak zorunda Ctrl ⌃ ve Ctrl ⌃


17

Cmd+ `elbette işe yarayacak ama ben farklı şekilde yapıyorum.

Bunu yaptığımda Cmd+ ' tabyı açarım, Cmdböylece açılan uygulamalar hala görülebilir. Görünür olsa da, basacağım .

Bu sayede açılan uygulamanızı animasyonlu olarak gösterecek ve böylece ok tuşlarını kullanarak gezinebilirsiniz.10

Cmd + `nin neden yarı yarıya işe yaramadığını anladım. Başvurular tam ekran modunda olamaz, bu aptalca bir durumdur, ancak yukarıda belirtilen Finder penceresinde denedim, sorun değil. Her iki krom pencereyi de tam ekran dışına çıkardı ve kısayol bir cazibe işlevi görür.

GÜNCELLEME

Bulabileceğim en iyi tuş takımındaki control + sola veya sağa basmaktır. Tüm tam ekran pencereleriniz arasında geçiş yapar, ancak hey en azından bir şeydir.

Ayrıca Kuzey Amerika klavye ayarları da, en azından, uygulamanın tam ekran olduğu varsayımıyla, sorundan bu yana önemli olduğunu sanmıyorum.


4

Command+ ±(yukarıdaki tab) işi yapar. OSX Yosemite 10. en-ABD dil düzeni3

Fransızca bir Kanada Klavye düzeninde option+ cmd+à


2

Command+ `, aynı uygulamanın pencereleri arasında geçiş yapmak için OS X'e gitme yöntemidir.


1
Hangi milliyet klavyesini ve işletim sistemini çalıştığını eklemelisiniz. Bu, yine de 'dilden yapılan değişiklikler' ayarlarından bir diğeri
Tetsujin

1

İspanyolca klavyedeki uygulama belgeleri arasında geçiş yapmak için kullanılan tuş birleşimi Cmd+ ^`[( İspanyolca klavyedeki gerçek basma tuşu olan P harfinin yanında bulunan ve aynı zamanda birlikte kullanıldığında "^" ve "[" simgeleriyle basılan tuş) Shift ve Alt sırasıyla).

İspanyolca Apple klavyesi


-1

komut + sayı benim için çalışıyor, sadece büyük harf kilidinin "açık" olmadığından emin olun. MacOS Sierra 10.12 kullanıyorum


2
Cmd [sayı] tek bir pencerede ayrı sekmeler seçmek içindir.
Tetsujin
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.