“Çalma listesi iCloud Müzik Kütüphanenize eklenemez”. Neden?


11

Spotify'dan geçiş yapıyorum ve iTunes'un, tıpkı Yıldızlı Şarkılar Spotify'da çalıştığı gibi bir "sık kullanılanlar" çalma listesine şarkı ekleme yöntemimi barındırmasını istiyorum.

Başlangıçta, tüm yürekli / sevilen parçalarımla kendi kendini güncellemek için bir Akıllı Çalma Listesi oluşturdum (bu Çalma Listesi 1'i adlandıralım ). Görünüşe göre kalp atış hızı cihazlar arasında kalmıyor ve bunun en önemlisi, bu kendi kendine güncellenen çalma listesini mobil olarak çevrimdışı olarak kullanabilmem.

İkinci çözümüm, akıllı olmayan bir çalma listesi oluşturmak ve bu listeyi akıllı çalma listesinin yakaladığı yeni müziklerle manuel olarak güncellemekti. (Buna Çalma Listesi 2 diyelim .) İşe yarıyor (Bu manuel çalma listesini telefonumda çevrimdışı olarak erişilebilecek şekilde ayarlayabilirim), ancak her yeni parça kaldiğimde şarkıları manuel olarak kopyalayıp yapıştırmak zahmetli.

Üçüncü çözümüm, özellikle ilkini yansıtmak için yapılmış başka bir akıllı çalma listesi oluşturmaktı. (Bu Çalma Listesi 3 diyelim .) İlk çalma listesi yürekli parçaları otomatik olarak ekleyecek şekilde ayarlandı, ancak bu parametre mobil cihazlara taşınmadığından, ilkine eklenen müziği ekleyen bu ikinci akıllı çalma listesini yaptım. Aslında bir ayna çalma listesi, ancak farklı bir parametreyle.

Bu biraz işe yarıyor , ama garip bir hata alıyorum:

Aldığım hata

Çalma listesi edildi oluşturulur ve çalışır ben amaçlandığı gibi (başarıyla her zaman ilkini yansıtma) ama görünüşe göre nedense diğer cihazlardan erişemez.

Bu neden oluyor? 3. oynatma listesi tam olarak aynı parçaları içeren Oynatma 1 düşünülürse sebeple, böylece 3. oynatma listesi "diğer medya türlü ya uygun değildir şarkılar içeren" herhangi bir anlam ifade etmez.

Herkes bunun neden olduğunu biliyor ve / veya ilk sorunumu nasıl çözebilirim?

Teşekkürler!

Yanıtlar:


8

"Diğer Oynatma Listelerine başvuran oynatma listeleri yüklenemez"

Bu sorunun çözümünü bulmak biraz zamanımı aldı, ama sonunda yaptım. Artık Apple Playlists'teki şarkıları kendi oluşturduğunuz yeni şarkılara sürükleyip bırakamazsınız, ancak yine de farklı bir şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca bir şarkıyı sağ tıklayabilirdiniz, bir menü açılır ve daha sonra "seçili çalma listesine ekle" - bu artık çalışmaz.

Çözüm: Apple Music çalma listelerinizden herhangi birine giderseniz, şarkılardan birinin üzerine gelin, 3 nokta gösteren küçük bir simge göreceksiniz - bunun üzerine SOL tıklarsanız, bir menü açılır ( eski menüyü) seçin ve ardından şarkıyı istediğiniz yeni kendi oluşturduğunuz çalma listesine ekleyin. Bu işe yarıyor gibi görünüyor.

Sorun, iTunes'un hem eski hem de yeni yöntemin etkin olması, ancak yalnızca yeni yöntemin gerçekten çalışmasıdır.


Hata mesajı biraz daha açık olsaydı ... Teşekkürler!
Fabio Bracht

1
Kendi müziğimle ne ürettim kendimi? Apple Müzik'te değil, belli ki
Julian F. Weinert

1
İstenen çalma listesi akıllı bir çalma listesi ise bu işe yarar mı?
user189728

3

Sonunda benim için işe yarayan buydu.

  1. Yeni bir çalma listesi oluşturun ve sorunlu çalma listesindeki tüm şarkıları kopyalayın
  2. Oynatma listesinde tüm indirilenleri kaldırın. Bunu tüm şarkıları vurgulayıp ... düğmesine tıklayarak ve 'indirmeyi kaldır'ı seçerek yaptım.
  3. Bu, iCloud'dan indirmenin tüm şarkıların yanında görünmesini sağlar
  4. Ardından, iCloud'dan yeniden indirmek için her şarkıyı tıklatmam gerekiyordu. Şarkılarımın yaklaşık% 10'u iCloud'dan indirilmiyordu.
  5. Kötü şarkıların% 10'unu geçici bir çalma listesine taşıdım ve yeni çalma listesinden sildim. Yeni oynatma listesi şimdi iCloud ile senkronize edilecek.
  6. Daha sonra geçici şarkı listesinden her şarkıyı birer birer sürükleyip yeni çalma listeme bıraktım. Bir seferde 1'den fazla sürüklendiğinde işe yaramaz.
  7. Bunu yaptıktan sonra yeni çalma listem iCloud ve tüm aygıtlarımla senkronize edildi.

"Sadece çalışıyor" ha? Unbeliavable. // Her neyse, Apple'ın sadece otomatik olması gereken bir şey olması için tüm bu çalışmaları yapmaktan ziyade bir güncellemede boklarını almasını beklemeyi tercih ederim. Ama elbette, cevabınız için teşekkürler ve bir oy verin!
Fabio Bracht

2

Bu hatayı doğrudan iTunes'daki "Sizin İçin" veya "Yeni" sekmelerinden bir çalma listesine eklediğimde gördüm.

Çalma listemdeki hatayı düzeltmek için şarkıları manuel olarak Kitaplığım'a ve ardından bir çalma listesine ekledim. Daha sonra bu oynatma listesini senkronize edebildim.


1

iCloud'un son zamanlarda burada sistem durumunu kontrol ettiğiniz güncellemeler yapıldı

Telefonumdan yeni çalma listeleri oluşturma konusunda sorun yaşadım. Oturumu kapatıp iCloud hesabımda tekrar oturum açtığımda, bu işlev geri geldi.

Bunun sorununuzu çözüp çözemeyeceğinden emin değilim, ancak bunun neden olabileceği konusunda görünmeyen bir sorun olabilir.


1

Oynatma listemde senkronize edilmeyen / yüklenmeyen bazı video dosyalarım olduğunu buldum. Bu dosyaların yanında, yüklenemez olarak tanımlayan bir simge bulunur. Bunları oynatma listemden ve booyaa'dan sildim!


1

İşte anında çalışan süper hızlı bir düzeltme:

  1. Tüm müzik koleksiyonunuzu görüntülemek için Şarkılar'ı tıklayın.
  2. Tüm şarkılarınızı seçmek için Command + A tuşlarına basın.
  3. Sağ tıklayın ve iCloud Müzik Kütüphanesine Ekle'yi seçin.

Bunu yaptıktan sonra iTunes, kitaplığınızın geri kalanını yükler. Hata daha sonra kendi kendine çözülmelidir ve çalma listenizin yanında başlangıçta eklenemeyen iCloud simgesinin olduğunu görmezsiniz.

Umarım bu senin için çalışır!


0

Apple Music'te belirli şarkıların bulunduğunu gördüm, ancak bunları mevcut bir çalma listesine eklediğinizde senkronize edilemez hale geliyor. Ayrıca paylaşılamaz. Bu gerçek bir acıdır, özellikle hangi şarkının soruna neden olduğuna dair uyarı yoktur. Örneğin, Ed Sheeran X albümünüz yoksa, Sing eklemeyi deneyin. Boom.


0

Bir derecelendirme oynatma listesi ne olacak? Bunu yıllardır iTunes arşivimle yaptım ve sadece beş yıldızla derecelendirilen tüm şarkılar için akıllı bir çalma listesi oluşturma meselesi. Spotify listesini içe aktarabilir, tümünü seçebilir, beş yıldıza oy verebilir ve ardından listeye otomatik olarak eklenir.

Bunu şimdi küçük bir başarı ile yapıyorum ... şu anki sorunum, oluşturduğum akıllı çalma listesinin, kütüphanemdeki albümlerden rasgele derecelendirilmemiş şarkıları, ayırt edemediğim için eklemesi.


0

Bu sorunu yaşıyordum ve sorun çalma listesine sağ tıklayıp "çoğalt" ı tıklayarak çözmeyi başardım.

Çoğaltılan çalma listesinde altı daha az şarkı vardı (orijinal çalma listesinin senkronize edilememesinin nedeni olduğunu düşündüm), ancak herhangi bir sorun olmadan iCloud ile senkronize edebildim.


0

Çalma listenize gidip şarkıya göre düzenlemesini söylerseniz, menü çubuğundaki küçük bulut simgesini tıklayıp bu şekilde sıralayabilirsiniz. İçinde çizgiler bulunan herhangi bir bulut görürseniz, bunları oynatma listenizden silin.

Ayrıca çalma listenizdeki tüm müzik videolarını sildiğinizden emin olun.

Bu sorunların her ikisi de oynatma listesinin cihazlar arasında paylaşılmasını önleyecektir.


0

Bunu düzeltmenin daha kolay bir yolunu buldum. İTunes'ta tercihlere gidin ve iCloud müzik kitaplığını kapatın. Geriye kalanları kaldırın - belki Apple Music aracılığıyla yeniden ekleyebilirsiniz? - sonra tekrar açın. Sorun çözüldü :)


0

İşte işe yarayan: MP3 dosyasına çift tıklayın ve iTunes çalmaya başlayacak. Şimdi çalınmakta olan şarkı başlığının yanındaki 3 noktayı tıklayın ve iCloud müziğe yüklemeyi seçin Sağdaki dönen oku izleyin. Yüklemenin ilerlemesini gösteren üzerine tıklayın Yüklemeyi bitirdiğinizde, 3 noktayı tekrar tıklayın ve bir oynatma listesine ekle'yi seçin. Birden fazla dosyayla denedim ve sıkıştı, bu yüzden emin olmak için her seferinde bir şarkı yapın.


0

Apple Music'i kullanmaya yeni başladım ve iTunes'dan çalma listelerimden birinin senkronize edilmediğini buldum. Diğer çalma listelerine başvuran 2 kuralı içeren bir Akıllı Çalma Listesiydi (örneğin, bu çalma listelerinden birindeyse şarkıyı buraya eklemeyin.) Bu 2 kuralı silmek sorunu çözdü, maalesef çalma listesi şimdi senkronize edilecek şimdi 1700 şarkısı var ve tam olarak umduğum düzeltme değildi.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.