Bir mesajı tıklayıp sildiğimde, Mail.app hangisini seçeceğine nasıl karar verir?


5

Mail.app'da (Yosemite 10.10.3'te 8.2), listedeki bir iletiyi tıklattığımda (önizleme sağda) ve sildiğimde (klavyeyi veya fareyi kullanarak), Posta'nın seçimi hareket ettirip değiştirmeyeceği oldukça rastgele görünüyor az önce sildiğimden yukarıdaki mesaja:

going up

veya aşağıdakilerden birini:

going down

Bu genellikle, örneğin bir listenin en üstüne tıkladığımda istemediğim bir sürü mesajı silmeme neden olur. bildirimler oluşturun ve bu listeyi gözden geçirmesini bekleyerek birden çok kez silin tuşuna basın, ancak bunun yerine yukarı doğru hareket eder.

Çeşitli şeyler denedim - örneğin listedeki en son klavye navigasyonumla ilişkili gibi göründüğünü düşündüm. .

Herkesin bir açıklaması ve tercihen bir çözümü var mı?

EDIT: İşte bunun bir videosu. Sırayı oklayıp sil tuşuna basıp ardından art arda tıklayıp silme işlemiyle bir diziyi başlatıyorum ve videonun sonunda seçim yön değiştiriyor: http://youtu.be/hKq7qA3UgaM


Yönün değiştiği videonuzda, farenin değil, ok tuşunun kullanıldığı görülüyor. İmleç, ok tuşuyla seçilen öğenin üzerinde olduğu için bunu yapmak imkansızdır. Ancak sadece ok tuşları yönü değiştirdiği için, sahip olduğum tek mantıklı açıklama bu.
jazZRo

@jazZRo yeniden yazılan için özür diler, ancak bir yazım hatası düzeltmek istedi - öyle görünebilir, ancak değildi - netleştirmek için vurgulanan fare tıklamaları ile videoyu yeniden dışa aktardım: youtu.be/TcyTLJMG06o . Sadece bir tuş vuruşuna benziyor çünkü fareyi tıklamalar arasında hareket ettirmedim, ancak sizi bir fare tıklaması olarak temin ederim.
CupawnTae

Videonuz yanıltıcı olabileceğinden, son kaydırma yönünde silmeyi netleştirmek için bayraklar kullandım.
Buscar웃

@Buscar 웃 SD bayrak kullanma fikri için teşekkür ederiz. Umarım daha net hale getirecek bir video daha çektim. İlk gri mesajı sildikten sonra ok tuşlarını tekrar kullanmayacağımı - yalnızca farenin tıklayıp sildiğini unutmayın. İlk iki silme yukarı, sonuncusu kırmızı işarete doğru ilerler. youtu.be/hKq7qA3UgaM
CupawnTae

Yanıtlar:


6

Seçili olan öğenin hemen üstünde veya altında bulunan bir öğeye fare ile tıkladığınızda, Mail klavyedeki aşağı ve yukarı oklarla aynı şekilde davranır.

Listede bir sonraki öğeyi seçmek için aşağı veya yukarı tuşuna bastığınızda, Mail, "çalışma yönünüzü" hatırlayacak şekilde programlanır. Bu, seçimi bir öğeyi aşağıya taşıdığınızda ve bu öğeyi sildiğinizde, seçim, o anda silinen öğenin altındaki bir sonraki öğeye gider. Bu, aynı zamanda, seçili olanın altındaki ilk öğeye fareyle tıkladığınızda da gerçekleşir, yani videonuzda olduğu gibi.


Evet bu doğru, bir sonraki e-posta adresi. Sorunuz yüzünden merak ettim ve test ettim ve bunun için herhangi bir istisna görmedim.
jazZRo

Çivilenmiş gibi görünüyor! Benzer şekilde (ve bu benim sahip olduğum asıl meseledir), eğer birkaç mesajı silersem (aklı başında herhangi biri gibi aşağıya doğru çalışacak olursam), o zaman yukarıdaki mesajı tıklayıp sil tuşuna basarsam, yukarı doğru "çalışmaya" başlar. korkunç davranış IMHO. Mail'deki davranışı değiştirmenin bir yolu olma olasılığı düşük olduğundan, birden fazla iletiyi silmeden önce düşünmeyi öğrenmem gerekecek. Bu örneklerden biri Apple’ın çok akıllı olmaya çalışmasına ve kullanıcıya şifre çözme seçeneği vermemesine neden oluyor. Sanırım ...
CupawnTae

1
Uygulamanın sadece bir sonraki veya bir önceki postanın fare veya klavyeyle yapılıp yapılmadığını kontrol etmeden seçili olup olmadığını kontrol eder. Bana sorarsanız tembel bir programcının çalışması gibi görünüyor ;-)
jazZRo

:) bu her zaman bir olasılıktır ... Ama bütün yönü hatırlatan şey kötü UX bence - bu bir öğelerin listesi ve bir listedeki bir öğeyi sildiğinizde standart davranış, aşağıdaki öğelerin yukarı gitmesi içindir boşluğu doldur. Kullanıcılar bunu bekleyecek. Ayrıca, kullanıcı arayüzünde çalışma yönü belirtisi yoktur ve siz uygulamayı kapatana kadar devam eder. Bugün postalarıma gelirseniz, bir postaya tıklayın (şu anki postaya bitişik değil!) Ve iki kez silme tuşuna basın, hangi posta silinir, dün çalıştığım yöne göre değişir! Ve bekle ve gör dışında hiçbir şey bilmiyorum.
CupawnTae

0

Postanın sıralama düzenini görmezden gelmesini ve her zaman "sonraki" iletiye gitmesini istiyorsanız, aşağıdaki komutu terminalde çalıştırabilirsiniz:

defaults write com.apple.mail IgnoreSortOrderWhenSelectingAfterDelete 1


Çok ilginç - bu ayar hakkında bilmiyordum. Bu durumda davranışını değiştirmek görünmüyor - belki de sadece "klasik" düzen ya da bir şey için geçerlidir. Ancak bunu çalıştırdığımda ve Mail.app'i yeniden başlattığımda, seçim hala silme işlemine başlamadan önce hangi yönde hareket ettiğimi gösteriyor. Bilgilendirme için teşekkürler.
CupawnTae

0

Bu ayarı keşfettim:

defaults read com.apple.mail MessageListNextMessageDirection

hangi değerler arasında geçiş yapar 1 & amp; Mail’de yukarı veya aşağı tuşlarını kullandığımda 2. Bunun gibi bir varsayılan ayarı "kilitlemenin" ve uygulamanın değiştirmesini engellemenin bir yolu var mı?


Ooh, ilginç!
CupawnTae

ne yazık ki değere yazma yönünü değiştirmiyor gibi görünüyor, bu yüzden (kullanıcı varsayılanlarında olduğu gibi) muhtemelen geçerli yönü bellekte tutuyor ve sadece varsayılanlara bir kopya yazıyor. Yani donmuş olsa bile, muhtemelen davranışını değiştirmez
CupawnTae

1
iyi kokuyor
Noah Sutherland
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.