İTunes'daki lafsız uygulamalar - iTunes hesabı tarafından saldırıya uğrayan banka hesabı? [kapalı]


2

Yakın zamanda iTunes Store aracılığıyla banka hesabımdan 500 dolar çalındı. Masrafların doğrudan Apple’dan mı, yoksa iPhone uygulaması sistemde ne şekilde bir güvenlik önlemeye maruz kaldığı başka bir şirket tarafından mı yapıldığından emin değilim.

Spesifikasyonlar, kredi kartımın 500 doların altında bir tutarında 3 hayali masraf almamı, ancak itunes beyannamemde herhangi bir masraf olmamıştı!

Tabii ki Apple duruma bile bakmayacak. Hesabınızın riske atılmadığından emin olmak, yerel yasa uygulayıcıların ve kredi kartı şirketlerinin işidir.

Telefonumdaki uygulamaları güvenilmez olanlarla karşılaştırabilmem için, ahlaksız / hack / hack iphone uygulamalarının listesini derleyen / sürdüren bir yer arıyorum. Ayrıca, eğer birileri bürokrasiyi kesmek ve Apple'dan gerçek bir destek almak konusunda tavsiyede bulunuyorsa, bu takdir edilecektir.

NOT: Süper Kullanıcı'dan el ile taşındı


Kredi kartınızdaki masrafların hesabınızla ilişkili olup olmadığını veya birisinin sadece kredi kartı numaranızı çaldığını görmek için iTunes satın alma geçmişinizi kontrol ettiniz mi?
Chealion,

Görünen o ki, belki birileri kredi kartı numaramı çaldı ve iTunes'u şarj etmek için kullandı, ki bu ilk başlarda iTunes'dan kredi kartı numaramı

@Mechko: Bu neden onların yapması için garip bir şey olsun? Hırsızlar müzik istemiyor mu?

40 farklı hesapta aynı 160 şarkının / uygulamanın 40 kopyasını istemezlerdi. Ancak, iTunes aracılığıyla kredi kartı bilgilerimi gerçekten ÇALIŞMALARI başarsa, potansiyel olarak kârlı sömürülerine dikkat çekmemek için parayı başka şekilde sifon edeceklerini hayal ediyorum.

Yanıtlar:


4

Apple ile çalışmayı unutun. Sadece kredi kartı şirketinize söyleyin.


Üstünde. Yurtdışı olduğum hariç .... :(

2
bu seni durdurmamalıydı. kredi kartı şirketlerinin çoğunda, arama yapmanızı sağlayan ücretsiz numaralar veya birçok ülkede ücretsiz veya ucuz arama yapan yerel numaralar vardır. veya kredi kartınızın web sayfasına giriş yapın ve oradan itiraz edin.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.