TimeMachine'den “x günde yedek yok” özelliğini nasıl devre dışı bırakabilirim?


16

(High Sierra için güncellenmiş cevap seçimi. Hâlâ Yosemite'deyseniz eski cevaba bakınız)

OS X Yosemite kullanıyorum ve bildirimleri Time Machine'den devre dışı bırakmak istiyorum. Temel dosyalarım bulutta olduğu için nadiren sabit sürücü yedeklemesi yapıyorum. Timemachine'ı önerdiği / uyartığı / rahatsız ettiği kadar sık ​​çalıştırmam gerekmiyor.

Bildirimleri nasıl devre dışı bırakabilirim? Time Machine, Bildirim tercihlerinde değil ve tamamen kullanmayı bırakmak istemiyorum.


Bir yedeklemenin yeterli olmadığını unutmayın Time Machine ve bulutta muhtemelen minimumdur
user151019

Yanıtlar:


6

Daha önce de belirtildiği gibi, bu bildirimleri devre dışı bırakma işlemi High Sierra'dan biraz değişti.

10.13.2'deyim ve işte takip ettiğim süreç:

  • Unchecking sonra otomatik geri Up in Sistem Tercihleri> Zaman Makinesi bölüm, hala mesaj alma edildi.
  • Ayrıca devam ettim ve eski yedekleme cihazımı Yedek Disk Seçin'den kaldırdım ... ve sonra uyarılar durdu (parmaklar geçti).

Diski kurup bırakıp bildirimleri kapatamamanız çok kötü. Yedeklemelerle ilgili pek fazla umurumda değil, çünkü çoğu şey bulutta.
pixelfairy

AHA. Artık bu mesajı almaya devam ettiğimden daha açık görünüyor çünkü artık kullanmadığım eski bir yedekleme diskim vardı. Ancak, bildirimlerin nedeni budur.
T3db0t

16

Harici sabit sürücünüz takılı değilse, Sistem Tercihleri >> Zaman Makinesi seçeneğine gidin ve KAPALI konumuna getirin . Yine de yedeklemeler gerçekleştirebileceksiniz, otomatik olarak gerçekleşmeyecek.

Daha yeni işletim sistemi sürümlerinde, Otomatik olarak yedekle kutusunun işaretini kaldırmalı ve ardından sağ taraftaki yedekleme diskini sağ tıklamalı ve 'Time Machine' Yedeklerini Kullanmayı Durdur'u seçmelisiniz .

Kullandığım teknik bu ve bildirimler göremiyorum.


Teşekkürler! Çok basit ... Sanırım kapatabileceğimin farkında değildim. Ben de bir tür yerel kataloglama yaptığını düşündüm.
pixelfairy

Aslında, tarihi yerel olarak saklıyor gibi görünüyor. Dün, geçen hafta ve geçmişte uzaktan yedekleme yapmayan diğer birçok noktaya geri dönebilirim.
Esteban

9
Bu seçenek High Sierra'da yok.
James Vanderhyde

9
"Otomatik olarak yedekle" kutusunun işaretini kaldırarak ve ardından sağ taraftaki yedekleme diskine sağ / ctrl tıklayıp "Zaman Makinesi" Yedeklerini Kullanmayı Durdur (seçtikten sonra) seçeneğine hala (bir çeşit) erişilebilir. İşte yaptığım küçük bir video: Giphy.com/gifs/3ohs7GEcBTTYdOA8sU
kevincoleman

1
OMG hayat kurtarıcı, bu çok yardımcı olur. Bu sağ tıklama çok sinsidir.
Eddie
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.