İPad Air'imde Stanza'dan başka bir e-Kitap okuyucuya geçiş yapmak


3

Yıllardır, antika iPhone'umda e-kitapları okudum, e-kitaplarını acısız bir şekilde göndermek için Calibre'yi kullandım.

Bir iPad Air'im var ve üzerimde şafak vakti geldi (sanırım yavaşım) iPad Air'le okumamı yapmam gerekiyordu. Stanza soru dışında, açıkça, ama Calibre'nin engin kütüphanemi korumasının zahmetsiz yolunu seviyorum. Ayrıca Stanza'nın çalışma kolaylığını da sevdim (sık sık telefonda anlaşılmadığı halde).

Birisi Calibre ile çalışmaya devam edecek bir e-Kitap uygulaması önerirse minnettar olurum. Yıllar geçtikçe Stanza'yı korkunç sonuçlarla değiştirmeye çalıştım ve e-kitap okurları satın almanın acısını sadece hayal kırıklıklarından (veya daha da kötüsü beni öfkelendiren uygulamalardan) ödünç almaktan alıkoymam. Ben engelli bir veterinerim ve kullanamadığım şeyleri denemeye gücüm yetmez.

Bana hangi uygulamanın benim için işe yarayacağını söylersen, mutlu bir kız olacağım. Bunlar benim gereksinimlerim:

  1. Calibre'nin kitaplığımı korumasını ve eKitap uygulamamın kitaplığındaki kitaplara kitap eklemesini / kaldırmasını sağlar;

  2. E-kitapları kolayca okumamı sağlıyor.

  3. (İsteğe bağlı) Gerçekten, gerçekten istediğim bir seçenek olmasına rağmen, metnin boyutunu ve yazı tipini kolayca değiştirmeme izin veriyor.


Stanza benim için sık sık çökmez - sadece çöküş döngüsünden çıkmak için yeniden yüklemeye ihtiyaç duyduğundan pdfs'i yüklemeyin
Mark

Hala bulabildiğim her okuyucuyu denedikten sonra (asla çarpmaz) denilen havamda2 stanza kullanıyorum. Ayrıca bazen Bluefire Reader ve Kobo'yu kullanıyorum. Epub'lara kopyalamak için her zaman iTunes Sharing'i kullanırım.
amergin

Stanza App Store'da olmadığı için iPad'inize nasıl aktarırsınız?
Binky Melnilk

@Binky .ipa dosyasının yedek bir versiyonundan geri yükleme
Mark

Yanıtlar:


1

MegaReader burada istediğin her şeyi yapacak. Ücretsiz değil, ama çok pahalı değil. Stanza'nın yerine kendi iPhone'umu koydum.


Ah. Belki açıklığa kavuşturmam gerekiyor? Okumak istediğim kitaplar kendi edindiğim kitaplardır. Dreck ile arama yapan bir okuyucu istemiyorum (kamu malı kitaplar, insanların yazdığı ücretsiz / ucuz kitaplar vb.). Amazon'dan aldığım ve başka yerlerden edindiğim çok fazla satan kitapçıma ve diğer kitaplara sahibim. "Milyonlarca kitap aracılığıyla oturt" uygulamaları aracılığıyla edindiğim tek bir kitabım olduğunu sanmıyorum. Sadece Stanza benzeri bir uygulama istiyorum. Buna cevap vermek için zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz!
Binky Melnilk

Hayır, MegaReader kendi kitaplarınızı da okumanızı ve Calibre ile ara yüz kurmanıza izin verir (Calibre2ODPS kullanmanız gerekebilir). Yerleşik ücretsiz kitap kütüphanelerini görmezden gelebilirsiniz.
Mike Scott

1
Gerçekten tek bir okuyucu hakkında fikir birliği ile mesajların telaşını almayı umuyordum. Orada toplandım Stanza'da olduğu gibi değil. Fındık. İPad'imde okumak için kaşınıyor ve şimdiden hangi yöne döneceğimi bilerek başlayabileceğimi umuyordum. Sanırım Marvin ve MegaReader'a bakacağım. Giriş için teşekkürler.
Binky Melnilk

Ahh; bir yıldan fazla bir süredir güncellenmedi. Umarım geliştirici tarafından terk edilmemiştir. Bu sadece benim şansım olurdu, bir uygulamaya sadece şimdi öldüğünü keşfetmek için bir uygulamaya yatırım yapmak ve Stanza fied. Şans dilerim. Yine de bir işletim sistemi güncellemesi onu öldürene kadar çalışmaya devam etmesi gerektiğini düşünüyorum.
Binky Melnilk

MegaReader'ı indirdim ve çok beğendim. Beni yönlendiren bir yazı bulamadım "EVET! Bu poifekt geliyor!" iPad’de henüz bir şey ısındıracağım. Ama mutlu bir şekilde okuyorum ve iyi hissettiriyor. Bahşiş için teşekkürler!
Binky Melnilk

1

Stanza'yı yedeklemeden geri yükleyemediğimde Marvin'i (deneme sürümü ücretsiz ) kullanacağımı düşünüyorum . (Yakın zamanda telefonumu sıfırlamak zorunda kaldım ve daha fazla AppStore'da olmasa da Stanza'yı yeniden kurdum)

Marvin, bir eklenti aracılığıyla Calibre'ye doğrudan bir arayüze sahipti, bkz . İPhone'da olanları kalibre etmede doğrudan kontrol sağlayan destek forumu .
Marvin, Stanza'nın yaptığı gibi OPDS üzerinden de kitap yükleyebilir

Stanza'dan daha fazla yapılandırılabilir ve benzer şekilde çalışması için yapılabilir - yazı tipi ayarı kitap başına değil genel değil. Ayrıca Marvin sayfa yenilemeleri görülebilir, Stanza aynı anda hepsini yeniliyor

Şimdi yeni bir telefona yükselttim ve Stanza hala çalışıyor ama sadece eski ekran boyutunu gösteriyor, hala daha iyi çalışıyor ama ekstra boyut Marvin'e taşındığım ve geri döndüğüm anlamına geliyor Stanza genişliği tamamlıyor ama tüm yükseklik değil çok daha iyi.
Ve IOS 10 Stanza'yı öldürdü, bir sonraki sayfa işlevi şimdi bir sonraki bölümün başına geliyor :(


Amanın. Marvin App Store'da çok kötü bir şekilde yorumlandı. Teoride kulağa hoş geliyor ama insanlar bundan hoşlanmadıklarını düşünüyor. Kitap başına yazı tipini ayarlama konusunda hiçbir sorunum yok; çok havalı. Ama bu insanlar kesinlikle bundan memnun değil.
Binky Melnilk

@Binky MobileRead'den incelemeler aldım - ve ayrıca diğer okuyucuları da denedim. ve AppSore ücretsiz incelemeler yapmak için çok az sayıda ve tam sürüm 67 için 5 başlangıç, 7 7 veya daha az var
Mark

imho, Marvin en iyi alternatif oldu. Stanza'yı 5S alana kadar tuttum, sonra yeni ekran genişliğine sığamadığı için sinirlendım. Stanza ilk kez desteklenmeye başladığında, bir Facebook Grubu kurdum, 'iOS 5 için Stanza'yı yeniden hayata geçir' [ki bu size yaşını anlatan bir fikir verir.] Şimdi sessizleşti, ancak herhangi biri, özellikler üzerindeki uzun argümanları görmek istiyorsa, geçmişe bak. Katkıda bulunanlardan biri, şimdi Marvin / iOS bağlantı eklentilerini yapan kişidir (& sadece hatırladım, Marvin'in yazarı). facebook.com/groups/230548790339245 eğer biri bakmak isterse
Tetsujin
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.