El Capitan'daki Mail.app'da Sil yerine Arşive Kaydırın


23

OS X 10.11 (El Capitan), Mail.app'daki konuşmaları çöpe göndermek için sola kaydırma özelliğini sunar:

Ön izleme

Ancak, mevcut ayarlara bakılırsa, iOS'ta çalıştığı gibi tokatlamak eylemini "Çöp Kutusu" yerine "Arşivle" yapmak mümkün görünmüyor.

İşlemi "Çöp Kutusu" ndan "Arşiv" olarak değiştirmenin bir yolu var mı?


OS X postası uzun bir süredir bir arşiv özelliğine sahiptir - muhtemelen gmail uygulanmadan önce. Ayrıca, bo kullanıcıları on yıldan fazla bir süredir "tüm postalar" konseptiyle de uğraşmaktadırlar . İki arşivleme eyleminden hangisini görmek istersiniz? Bu, gmail ayarları tarafında (silme / taşıma yerine arşivleme eylemi) kontrol edebileceğiniz bir şey değil mi?
bmike

1
OS X'in posta arşivleme özelliği, gmail'den yıllar sonra ortaya çıktı . Neden önceden tarihlendiğini düşündün?
Glyph

Yanıtlar:


39

Mail'i açın> Tercihler> Görüntüleme ve değişim " Swipe Soldan gelen" Çöp Kutusuna için Archive (5 hat aşağı).

MacOS Sierra için, biraz farklı. görüntü tanımını buraya girin


3
Ne yazık ki, arşivleme, sağa kaydırma ve silme, sola kaydırma seçeneklerine sahip olmayı dilerdim. Çok az okunmamış olarak işaretlerim: \
dstarh

2

Bu işlev var. Lütfen Posta> Tercihler> Görüntüleme> "Sola Kaydır:" bölümüne bakın.


-1

Alternatif bir çözüm BetterTouchTool kullanmak ve klavye eşlemelerinde OS X ayarlarında kurduğum bir klavye kısayol tuşuyla eşlemek için bir hareket oluşturmak. Oldukça karmaşık bir süreç, ancak oldukça iyi çalışıyor.


Anlaştıklarıma göre, beta yazılımıyla (yalnızca onlara yönelik hataların işaret etmesinin dışında), kullanıcıların neyi beğenip neleri sevmediklerini bilmelerini sağlamak, neden erken çıkardıklarının bir parçası. Dolayısıyla, bu ihtiyacı ileten çok sayıda insan varsa, bu özelliği değiştirebilecek gibi görünüyorlar. Şimdi El Capitan’da bulunmayanların Apple’ın “düşünmeyeceği” bir şey olduğunu bilmiyordum. Umarım değildir. Sadece genel bakış açısından Yosemite kullanarak, OS X'in iOS'ta sahip olmasını istemediğim bir çok özellik olduğunu fark ettim.
gracey209

SteveMac: AskDifferent'e hoş geldiniz. Lütfen SSS’yi okumak için biraz zaman ayırın ve bunun neden ve nasıl bir tartışma grubundan farklı olduğunu görün. Ben bir doğru cevap geliştirmek için tavsiye cevap .
dan

1
Bu gönderiyi net bir cevap olarak görüyorum - yalnızca kabul etmediğim bir cevap. Arşivleme, OS X postalarında tamamen farklı bir şey anlamına gelir. Etiketi değiştirmek açıkça mümkün, ancak Apple'ın standart olarak uygulamasının doğru olduğunu sanmıyorum. Ama bu sadece bir kişinin görüşü. Fikrinizi ve geçici çözümü sunduğunuz için teşekkür ederiz. Mesajınızı düzenleyerek bir mesajı "gmail arşivi" için tasarladığınız klavye kısayolunu açıklayabilir misiniz?
bmike

-2

GM'DE BİR DÜZELTME VAR - Çöp Kutusunu Arşive Değiştir !!! bulmak zor .... işte talimatlar: http://www.macobserver.com/tmo/article/el-capitan-beta-using-mail-gestures


1
Bu bağlantı soruyu cevaplayabilse de, cevabın temel kısımlarını buraya eklemek ve referans için bağlantıyı sağlamak daha iyidir. Bağlantılı sayfa değişirse, yalnızca bağlantı yanıtları geçersiz olabilir.
Tetsujin

Cevabınız için teşekkürler, işe yarıyor. Lütfen makaledeki talimatları eklemek ve biraz daha objektif olmak için cevabı yeniden biçimlendirmeye çalışın, ben de bunu kabul edilen cevap olarak işaretleyeceğim.
Gabriele Cirulli
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.