MacBook pro Wi-Fi cihazım yavaş, diğer cihazlar iyi


15

Sorun şu ki, MacBook'umdaki WiFi çok yavaş, neredeyse kullanılamaz, EDGE bağlantısıyla karşılaştırılabilir. Benim iPad ve Nexus 4 hem iyi çalışıyor hem de WiFi ile hiçbir problemi yok ve yönlendiricimin iki odası olmasına rağmen sinyal güçlü. Sorunun ne olabileceği hakkında bir fikri olan var mı?resim açıklamasını buraya girin


2
birçok fikir, bu yüzden aşağıdaki bilgileri sağlayarak bize yardımcı: "alt" tuşunu basılı tutun ve WiFi simgesini tıklayın. Şimdi RSSI, Aktarım hızı ve MCS endeksini not edin / bildirin. Genellikle kanal kalabalıklaşması kadar basit bir şeydir, bu yüzden yönlendiricideki kanalı değiştirmek bunu çözer.
Ruskes

Hadi bakalım! umut olur
Daniele C

2
Teşekkürler, önce Kanalı (FritzBox'ta) 1'den 5'e değiştirin ve test edin. MCS'niz 0 (sıfır), en az 3 veya daha fazla olmalıdır.
Ruskes

Yanıtlar:


16

MCS'niz sıfırdır (0) ve bu da WiFi'nizin neden yavaş olduğunu açıklar.

Bu, kanal kalabalıklaşması (yalnızca cihazlarınızdan değil, komşularınız da dahil olduğunda) olabilir.

Kanalı şimdilik 1'den 5'e değiştirip deneyebilirsiniz.

Veya kanalların hızlı bir şekilde analizini yapabilirsiniz:

Gündem türünde "Kablosuz Tanılama"

Başlamak için Kablosuz tanılama'yı tıklayın.

Şimdi menü çubuğunda Pencere - Yardımcı Program - WiFi taraması - Şimdi Tara seçeneğine tıklayın.

Kanallara göre ne kadar çirkin olduğunu görmek için sonucu kanala göre sıralayın.

FritzBox kurulum sayfanızı açın ve en az kullanılan kanala ayarlayın.

Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız, aşağıdaki Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari'den birini açın.

Adres penceresinde 192.168.178.1 yazın, bu FritzBox kurulum sayfasını açmalıdır.


Kanal kalabalıklaştırmak benim sorunumdu, kanalın değiştirilmesinin önerilmesi (1'den 5'e) hemen işleri iyileştirdi. @Allans'ın cevabı da engellemeye değer.
markdsievers

Teşekkürler dostum. Tüm günümü farklı çözümler denediğimde boşa harcadıktan sonra benim için çalışan tek şey bu oldu. Mac'imi geri yükledim, işe yaramadı. Bu kalıcı bir çözüm mü yoksa yönlendiricimi değiştirmeli miyim? Ayrıca, modeme bağlı cihazların miktarı bu sorunun kökü mü?
Anon

MCS nedir ve değer ne anlama gelir?
LWZ

@LWZ izin ver google sizin için google controleng.com/articles/…
Ruskes

2
Bu cevaptan diğer aygıtları değil, yalnızca MacBook pro'nun neden etkilendiğini anlamıyorum.
Mark Fisher

3

Buscar tarafından sağlanan düzeltme iyi bir çözüm, ancak sadece geçici.

Kanal kalabalıklaşması, daha da kötüsü değil, daha da kötüleşecek bir sorundur. Giderek daha fazla kişi bağlantı sorunlarını çözmek için kablosuz yönlendiriciler, menzil genişleticiler ve ek erişim noktaları satın aldıkça, kanallarınız tükenecek.

Kanalınızın bugün manuel olarak ayarlanması sorunu şimdi çözecektir , ancak yarın "Otomatik Kanal Ayarı" na sahip diğer kablosuz yönlendiriciler aniden ayarladığınız kablosuz bağlantıyı ele geçirdiğinde kareye geri dönersiniz.

Bakmanız gereken birkaç şey var:

  • Çift bantlı (hatta üç bantlı) bir yönlendirici edinin. Bu size çalışmak için çok, çok, daha fazla kanal verecektir. Olumlu tarafı, 2.4GHz frekansının duvarlardan kolayca geçeceği, ancak çok kalabalık olacağı. 5GHz frekansı nispeten sessiz olacak (şimdilik), ancak duvarlardan geçmekte daha fazla zorluk çekiyor. Sadece iki oda uzakta olduğunu söyledi ... 5GHz gerektiğini hiçbir sorunla karşına elde edebilmek. Olumsuz onlar pahalı olmasıdır. Fiyatlar 150 $ 'dan başlıyor .
  • Bir CAT5e kablosu çalıştırın. Yüksek kaliteli bir yönlendiricinin fiyatı için , duvardaki kablo ile iki oda arasında bir CAT5e damlası çalıştırabilirsiniz . 50 veya 100 ayak yama kablosu kullanmayın. CAT5e dereceli bir plenum koyun ve uygun şekilde sonlandırın. Bu size güzel, sağlam bir gigabit bağlantısı verecektir.

Ben şahsen ikincisini yaptım çünkü yaşadığınız problemin aynısını yaşadım.

Masamda CAT5e bağlantıları olan bir Surface Pro 3 ve iMac var ve sıfır bağlantı sorunum var. Wi-Fi'mi taradığımda, hepsi yer için savaşan yaklaşık 20 farklı ağım var (bir dairede yaşıyorum)

MBP'nizle "dolaşmak" ve bir kabloya bağlanmak istemeseniz bile, kabloyu çalıştırabilir ve ucuz bir yönlendirici veya WAP bağlayabilir, antenlerin iletim gücünü azaltabilir ve iyi bir WiFi ağı sağlayabilirsiniz. sadece odanızda. (Bunu Kindle için yatak odasında yaptım)

En büyük yararı, bilgisayarlarım ile Synology NAS'ım arasındaki konser bağlantısının süper hızlı dosya aktarımı anlamına gelmesidir. Eskiden kopyalamak için 10 dakikadan fazla süren şey artık sadece birkaç saniye sürüyor.


15 kanal olduğundan, ben bitmeden önce biraz zaman alacaktır. Yine de cevap için teşekkürler
Daniele C

2
Ancak bu 15 kanalı gerçekten kullanamazsınız, çünkü örneğin kanal 6'yı seçerseniz, WiFi aslında ek olarak çevredeki 4 kanalı da kullanır: 4 + 5 + 6 + 7 + 8 aynı anda. İşte böyle çalışır . Bu yüzden uygulamada 2,4 GHz'de kanal 1, 6 veya 11'i
kullanacaksınız.

0

Bu biraz aptalca ama her zaman şarj etmek için telefonumu bağlarım ve iTunes, telefonun Mac'ime bağlanmasına izin vermek isteyip istemediğimi sorar. Her zaman hayır'ı seçiyorum ve bugün de yaptım. Ama bir şekilde hala usb üzerinden internet paylaşımına bağlı ve bu bizim ofis wifi üzerinden öncelik verdi ..

Sadece tekrar eklemek için wifi çıkardıktan sonra fark ettim, hala internet vardı: P Telefonumda internet paylaşımını devre dışı bıraktıktan sonra tekrar hızlı oldu: P


1
Ağ Tercihleri'nde küçük dişliyi tıklatıp Servis Sırasını Ayarla'yı seçebilirsiniz. Bu,
WiFi'nin
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.