MacBook'umda 100GB'lık film dosyası bulunamıyor


1

Macbook'umun ssd'si ile küçük bir problemim var. Yer açmak için bazı dosyaları sildim. Eğer 'elma'ya gidersem -> Bu Mac Hakkında -> Depolama, macbook'umda 117 gb video dosyası olduğunu görüyorum.

Macbook'umun tüm deposunu ararsam, Filmler haritamda yalnızca 15 gb ve indirme haritamda 30 gb bulabilirim. Diğer dosyaları ciddiye alamıyorum ve çöp tenekem boş.

Biri lütfen bana bu konuda yardımcı olabilir mi?


İTunes Store'dan Podcasts gibi herhangi bir video indirdiniz mi? Evet ise, onları Müzik klasöründeki iTunes klasöründe bulabileceğiniz anlamına gelir.
Pratik

Yanıtlar:


1

Spotlight Araması

Aradığınız filmlerden birinin (dosyaların) adını biliyorsanız veya filmin hangi biçimde olduğunu (uzantı) biliyorsanız, Spotlight aramayı kullanabilmeniz gerekir.

Açmak için en sevdiğim yol Command-Space’dir ve ekranınızın ortasında bir arama çubuğu göreceksiniz (Yosemite)

Adı veya dosya uzantısını yazmaya başladığınızda, varsa, arama sonuçlarının görüntülendiğini görmeye başlarsınız.

Dosyalardan herhangi birini seçip isabet Komut I için alın Bilgi ve bunun gibi bir pencere açılır görmelisiniz:

Bilgi almak

"Genel" sekmesi altında, "Where" etiketli bir alan göreceksiniz. Dosyanızın bulunduğu yeri budur. Bu örnekte, konum / Uygulamalar'dır .

Artık Finder'ı "Bu klasöre git" için kullanabilirsiniz. ÜstKrkt-Command-G'ye basın ve bu konumu iletişim kutusuna yazın. Bu konumda bir Finder penceresi açılacaktır. Dosyalarınız orada olacak.

İsimler gelince - ne olduklarını bilen sen olacaksın. Uzantılara gelince, çoğu var, ancak en yaygın olanları .MP4, MPEG ve MOV. tam bir liste için Video Dosya Uzantılarına göz atın

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.