OSX 10.10.4, tek tek dosya düzeyinde (tar dosyaları değil) LZMA sıkıştırmasını destekliyor mu?


1

Komut satırından LZMA algoritmasını kullanarak bazı veritabanı dökümlerini sıkıştırmak istiyorum. Ve OSX , XZ desteği (geçen yılın ekim ayında yazılmış) ekliyor

" O OS XZ desteğini çıkıyor X 10.10 tür bozuldu. XZ Utils, 7zip ve diğer popüler sıkıştırma programları tarafından oluşturulan olanlar gibi tek dosya XZ dosya akışları vardır tamamen desteklenmeyen . Bir TAR arşivini içeren Sadece XZ dosyaları desteklenir. OS X, XZ dosyalarının içinde TAR arşivi olması gerektiği konusunda ısrar ediyor ya da üzerine boğulacak. "

Bu doğru mu?

Gibi LZMA sıkıştırma ile bir tar arşiv oluşturabilirim:

$ tar cfJ dbDumps.tar.xz DbDumps

Ancak, aslında OSX, bir LZMA çalıştırılabilir dosyasıyla (bildiğim kadarıyla) gönderilmemektedir. Linux & Unix forumunda "Homebrew" veya "MacPorts" u LZMA çalıştırılabilir bir program elde etmek için kullanabileceğimi öğrendim, ancak Mac'imi mümkün olduğu kadar istikrarlı istediğim için henüz yapmadım.

  • Yani, benim için bir komut kabuğundan, tartar olmayan dosyaları, HomeBrew, MacPorts, vb. Özel uygulamalar eklemek zorunda kalmadan LZMA algoritmasını kullanarak sıkıştırmanın bir yolu var mı? (Sıkıştırmayı gerçekleştirmek için gui kullanamıyorum.)

Tek tek dosyaları sıkıştıracak ve sonra değiştirecek bir xz aracı vardır. Homebrew veya MacPorts kullanmak, Mac'inizin dengesini etkilemez. Her ikisi de klasörleri ayırmak için yardımcı programları yükler ve yerleşik hiçbir şeyi değiştirmez. Mesela coreutils'i yüklerseniz, ls gibi komutların GNU sürümlerini almak için 'g' ile önek eklenmiş olurlar, 'gls' gibi ve hangisinin kullanılacağına karar verebilirsiniz. Diğer komutlar aynı fakat farklı klasörlerde isimlendirilmiş olabilir ve yolunuzu ve diğer ismini özellikle bir tanesini çalıştırmak için değiştirebilirsiniz.
empedocle
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.