Önizlemede kilitli bir dosyanın konumunu nasıl bulurum?


0

Başlık çubuğundaki dosyanın adını sağ tıklatın veya Command tuşuna basıp tıklayıp, dosyanın kilitli olup olmamasına bakmak için kullandım. Artık Outlook’tan bir eki açtığımda (evet, Outlook geçici klasöründe olduğunu biliyorum - sadece oraya elle gitmek zorunda olmamam gerekiyor), aslında bu klasörü Önizleme penceresinden açamıyorum.

Bu yöntemi Masaüstündeki veya Belgelerim klasöründeki kilitli olmayan bir dosyada denediğimde başarılı oluyor. Şimdiye kadar sadece kilitli durumun söz konusu olduğunu görebiliyorum.

Görünüm> Yol Çubuğunu Göster'in seçili olmasını sağlamaya benzer bir sorunun başka bir cevabını gördüm - ancak bu benim Önizleme sürümümde bir seçenek değildir.

Herhangi bir fikir?

Ek bilgi: Yakın zamanda yüklediğim güncelleştirmeleri inceledim ve birkaç gün önce en son Xcode güncelleştirmesini (v6.4) yükledikten sonra davranışların değiştiğini düşünüyorum (iMovie, OneNote veya HP Yazıcı yazılımı güncellemelerinin yer aldığından şüpheliyim) ). Yosemite'de 10.10.4.

Yanıtlar:


0

En iyi yol değil ama işe yarıyor:

  1. Terminal.app, dirname(boşlukla) yaz,
  2. Terminal.app içine ilaç dosyası ve dosya tam kaçış yolu göreceksiniz ( \çevresinde bazı boşluklar varsa sembollerle).
  3. Tuşuna basın Enterve bu komut kaçış olmadan tam yolu yazdırır, bu çıktısını kopyalayın ( ⌘Cmd- ile C)
  4. ile Finder.apptip ⌘Cmd- Shift- Gbu dizini açın.

Not: Terminal içine ilaç dosyası için pencere çerçevesindeki bu küçük simge ilaç olabilir


Hmm - işe yarıyor! Her ne kadar garip olsa da, Önizleme her zaman küçük simgedeki sürüklememi, ilk yaptığımda Önizleme penceresinin bir hareketi olarak yorumlamak istemektedir - bu simgenin ortasına kare bir şekilde tıklamak bile. Bir kere bırakıp tekrar denediğimde işe yarıyor. Dediğin gibi, en iyisi değil, ama davranış değiştiğinden beri bulduğum tek yol. Teşekkür ederim!
rand0m1
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.