AirDrop'ta göründüğü gibi bilgisayar adını nasıl değiştirebilirim?


14

İPhone'umda çektiğim resimleri Mac'ime hızlı bir şekilde göndermek için AirDrop'u sık sık kullanıyorum. Sorun şu ki, birkaç Mac'im var (hepsi Mac minis) ve iPhone'umda AirDrop'u etkinleştirdiğimde hepsi aynı adla görünüyor.

İPhone'umda AirDrop

Googled yaptım ve bulduğum AirDrop'ta görüntülenen adı değiştirmenin sadece üç yolu:

  1. bilgisayar adını değiştirmek System Preferences -> Sharing -> Computer Name,
  2. Rehber'deki "Ben" kartının adını değiştirmek veya
  3. bir Plist dosyasını komutla değiştirme
    defaults write com.apple.NetworkBrowser DisableAirDrop -bool YES.

Ne yazık ki, bunların hiçbiri benim için çalışmıyor. 1bilgisayarlarımın Paylaşım kontrol panelinde zaten benzersiz adları olduğu için geçerli görünmüyor, ancak iPhone'umdaki AirDrop ekranında görünmüyorlar. 2"me" kartını değiştirmek diğer Mac ile senkronize olacağından (kişilerim iCloud kullanarak senkronize ediliyor) çalışmaz. Denedim 3ve bu da çalışmıyor - AirDrop öğesi Finder'dan kayboluyor, ancak bilgisayarım hala iPhone'umdaki AirDrop ekranında görünüyor. Bulduğum tek çalışan çözüm Bunu herhangi bilgisayarlarda WiFi kapatarak oldu yokiPhone'umda AirDrop'ta görünmelerini engelleyen AirDrop'ta görünmek istiyorum. Neyse ki bu benim için işe yarıyor, çünkü genellikle bilgisayarlarımdan birine AirDrop dosyaları veriyorum ve tüm bilgisayarlarım yine de Ethernet üzerinden bağlı, bu yüzden WiFi ağ bağlantısı için gerekli değil. Bir bilgisayarın adını değiştirmenin veya AirDrop'tan tamamen kaybolmasının farklı bir yolu var mı?


2
Sistem Tercihleri> Paylaşım'da adı düzenlemeyi denediniz mi?
unknowndomain

Aynı sorun. İstediğim takma adım yerine tam adımı bulabileceğim tek yer olan iCloud Tercihleri> Hesap Ayrıntıları'nda adımı değiştirdim. AirDrop'u hala etkilemedi, ancak bence bu belki uzun vadede cevap.
AbePralle

Yanıtlar:


1

Bir Mac'te AirDrop'u kolayca devre dışı bırakabilirsiniz.

  • WiFi'yi kapat
  • AirDrop ile paylaşımı devre dışı bırakmak için bir OS X Profili kullanın ( OS X sunucusu gibi MDM.app'nin profil yöneticisi bunu kolayca yapabilir)

Adın ayarlanması test edilmesi kolay olmalıdır. Paylaşım tercih bölmesini açın ve bir Apple'ı Portakal yapın. İsimlerin değiştiğini izle. Değilse, ağınızla ilgili bir önbellek sorununuz var ve bu önbelleğe temiz bir başlangıç ​​yapmak için tüm AppleTV ve Airport cihazlarını aynı anda kapatmak isteyebilirsiniz. Buradaki toplam kesintinin yanı sıra işe yarayan bonjour adlarının ortak paylaşılan önbelleğini temizlemenin daha zarif bir yolunu bulamadım.


Bilgisayar adını hiç göstermiyor. Apple Kimliği kullanıcısının adını ve cihazın üst kısmını gösterir.
samh

0

Benim için şimdi ios 10.3.2 ve macos Sierra'yı kullanarak, bilgisayar adını değiştirmek System Preferences-> Sharingharika çalıştı. Bunun sizin için işe yaramadığını söylediniz, ancak başkalarına yardımcı olabilir.


0

Bir ipucu olduğunu Geçerli Kullanıcı içinde Kullanıcılar ve Gruplar menüsüne kişilerinizden biri ile ilişkilidir. Kişi kartımın adını değiştirmeye çalıştım. İPhone'umda, değiştirilmiş adla görüntülendi.

https://support.apple.com/kb/PH22743?locale=en_US

Bilgisayarlarınızı ayırt etmek için farklı kartvizitler oluşturmayı deneyebilirsiniz (farklı avatarlarla bile). Test etmedim çünkü tek bir Mac'im var.

Umarım faydalıdır.


0

Disk İzlencesi'ni açın ve sol sütunda değiştirmek istediğiniz sürücüyü / adı vurgulayın ve ardından ortada büyük olan isimde sekme tıklayın (çift tıklayın) ve orada değiştirebilirsiniz.


Bu, Mac'in adını değil, başlangıç ​​diskini (Mac'i önyüklemek için kullanılan birimin adı) yeniden adlandırır. (Her zaman kendi yayınlarınızı yorumlayabilir ve düzenleyebilirsiniz . Diğer yayını sildim ve bunu bağımsız bir yanıt olarak düzenledim.)
grg
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.