MacBook Pro rastgele donuyor, hiçbir şey yapamıyor


2

MacBook'um bir süredir garip davranıyor. Her hafta ya da öylesine tamamen donuyor, yani artık sistemle etkileşime giremiyorum: Fare hareketi yok ve tuş vuruşlarına bariz bir yanıt yok. Sadece ikisi de yok olmaz: en son 5 dakika oturup, şanssız kaldım. Sonunda yeniden başlatmak için güç düğmesini basılı tutmam gerekiyor.

Buna neyin sebep olduğunu nasıl öğrenebilirim? Donmayı çoğaltamayacağımı unutmayın.

Bazı bilgiler: 10.10.4 çalıştıran bir Erken 2013 15 inç MBP var.


2
Örneğin bir Ram yolsuzluğu gibi birçok nedenden dolayı olabilir. Tam bir Donanım Testini deneyebilirsiniz: support.apple.com/en-us/HT201257
Matte.Car

Hey @ Matte.Car, teşekkürler! Genişletilmiş olmayan sürümü çalıştırdım ve bu bana bir hata verdi 4HDD/11/40000000:SATA. Ancak, bu destek belgesine göre , yanlış bir alarmdır. Uzatılmış kararın yeniden çalıştırılmasını tavsiye eder misiniz?
fabian789

Bilmiyorum, kısa testin Ram'ı kontrol etmediğini hatırladım, bu yüzden bu hata zaten iyi bir sonuçtu! Testi tamamlamaya çalışacağım, yaklaşık 50 dakika sürecek ve size tam bir Ram Raporu verecek!
Mat.Car

Şimdi genişletilmiş testi denedim, ancak hala sadece yukarıdaki hatayı alıyorum
fabian789

Pes ediyorum! Bir Apple Store'a gitmeyi deneyebilirsin, daha güçlü teşhis araçlarına sahip
olmalılar

Yanıtlar:


-2

10.10.4 çalışan 2010 iMac 21.5 ile aynı sorunlarım vardı.

Activity Monitor'ü açın ve bellek basınçlarını ve CPU kullanımını kontrol etmek için arkanızda çalışmasını sağlayın. Tahminim, RAM'in aşırı yüklü olacağı için sisteminizde herhangi bir değişiklik yapamaz.

CleanMyMac 3'ün deneme sürümünü indirmek, durum çubuğunuzda güzel bir küçük bellek denetleyicisi olmasını sağlar. (RAM'i yükseltemediğiniz için) bellek kullanımınızı optimize etmek için yazılım aramanızı veya çok fazla kullandığınızda sizi uyarır, böylece gerekli uygulamaları kapatabilirsiniz. İnternet, RAM kullanımını azaltmaya yardımcı olacak kılavuzlarla doludur.

umarım yardımcı olur


"RAM kullanımını azaltmak" eskisi kadar kolay değil. Yeni paradigma "boş RAM boşa RAM" dir. İşletim sisteminin kendisi RAM'i doldurmaya ve sadece yeni bir işlem için gerekliyse boşaltmaya çalışacaktır. Bellek Basıncı elbette CPU kullanımıyla birlikte aranması gereken temel faktördür. Bununla birlikte, bunların hiçbiri toplam donmaya neden olmamalıdır.
Tetsujin,

Tavsiyen için teşekkürler, ama sorunun bu olmadığından eminim. 8
GB'im
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.