Samsung Galaxy 6, iPhone 6'da Apple Pay'i yola koyuyor


2

İki telefon taşımak zorundayım - bir Samsung Galaxy 6 ve bir iPhone 6. Ne yazık ki, Galaxy'deki bir şey aynı cebindeyken iPhone'daki Apple Pay'i mahveder ve kredi kartını sürekli gösterir. Normalde umrumda değil, ancak ekran çok daha fazla açık kaldığından pilin boşalmasını hızlandırıyor.

Her iki cihazda da bunu ele almak için bir yazılım yolu var mı?


Denemek için bir Samsung Galaxy 6'm yok ama sonunda özelliklere bir baktım ve bir ödeme sistemi için de NFC iletişimi olduğunu gördüm. Bu cihazdaki ödeme özelliğini kullanmıyorsanız, bu özelliği galaksideki 6 özelliğini kapatarak çözebilirsiniz.
Tyson

Yanıtlar:


2

Apple Pay, 13.56 Mhz'de (ancak düşük enerjili) NFC "Yakın Alan İletişimi" grubu ile çalışıyor.

Siz iPhone, Samsung'tan parazit sinyali alıyor (amaçlanmadı) ve bir ödeme makinesinin yakınında olduğunu düşünüyor ve etkinleştiğini düşünüyor.

Bir girişim olduğu için, bunu düzeltebilecek bir yazılım yoktur, bir donanım sorunudur (ekranlama). (BT ve WiFi) veya ayrı tutunuz.

Yani, seçimleriniz Apple Pay'ı kapatın, Samsung ödeme özelliğini kapatın veya ayırın.

Düzenleme: "Samsung Galaxy s6" modelinin daha yakından incelenmesi üzerine, NFC özelliğine sahip olduğunu ve bunun da etkileşimi açıklayacağını gösteriyor. (ve Samsung'un ödeme özelliğini kapatarak da sorunu çözebilirsiniz.)


Sıçanlar. İPhone'a Samsung parmak izini tanımasını ve onu görmezden gelmesini söylemenin bir yazılım yolu olduğunu umuyordum.
aronchick

Aslında Apple ödemesi işe yarıyor NFC 13.56 MHz'de, 2.4Ghz'de bluetooth veya wifi değildir.
Tyson

0

Androidinizde NFC yeteneklerini kapatmak oldukça kolaydır (sadece açılır menünüze veya ayarlarınıza gidin ve kapatmak için simgeye tıklayın. bir bağlantı bir video örneğine). Bu, iPhone'unuzla iletişim kurmasını durdurmalı ve Apple Pay'ınızla ilgili herhangi bir sıkıntıya neden olmamalıdır.

Bunun için yazılım açısından, piyasada bazı 'Eğer Bu Sonra O Zaman' uygulamaları vardır. Belirli bir konuda hiçbir deneyimim yok, ancak belki bir telefonun NFC'sini tanıması için (her iki telefonda da), belirli saatlerde diğer telefonla iletişim kurmamasını veya bir telefonda NFC'yi kapatmamasını, vb.

Bu yardımcı olur umarım! Her şey başarısız olursa, NFC'nin telefonların birbirine çok yakın olmasını gerektirdiği için telefonları ayrı ayrı ceplerde tutmaya çalışın.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.