Doğrudan kameradan MacBook Pro'ya HDMI üzerinden kayıt yapılması?


2

Fotoğraf makinemi HDMI üzerinden bir MacBook pro'ya 'bağlamanın' bir yolu var mı?

Amaç, doğrudan kameradan canlı, sıkıştırılmamış video kaydetmek. Böylece kameranın dosya sistemini atlayarak Premier Pro veya benzeri bir yazılımla doğrudan Mac'in sabit diskine kaydedebilirsiniz.


1
HDMI, iki yönlü değil bir çıktı yapısıdır, yani… hayır.
Tetsujin

HDMI çıkışı HDMI üzerinden yakalamak mümkündür. İnsanlar yapıyor, ama MacBook Pro ile en kolay yol nedir?
Ben Racicot

Yanıtlar:


1

MacBook Pro HDMI bağlantı noktanız yalnızca çıkışlıdır.

Yani hayır, kayıtlarınız için giriş olarak kullanamazsınız.

Alternatifleriniz USB 3 veya Thunderbolt.


Ah tamam. Ancak kameranın mini HDMI çıkışı var. Yani HDMI Thunderbolt'a mı?
Ben Racicot

Bir sonraki adım, sahip olduğunuz kameraya bağlı olacaktır. Macbook'unuza giriş olarak HDMI bağlantı noktasını kullanamayacağınızı açıklığa kavuşturdum. Başka sorunuz varsa sormakta tereddüt etmeyin. Kameranızdaki kamera HDMI çıkışı, TV veya Monitörlerde (HDMI girişi ile) izlemek içindir.
Ruskes,

-1

USB Yakalama HDMI Magewell gibi bir bağlantıya ihtiyacınız var


Bu, teknik ya da gramer olarak anlam ifade etmiyor. Tam olarak ne söylemeye çalışıyorsun?
Allan,

-1

Bunu da anlamaya çalışıyorum - ancak HDMI to Firewire ile ... görünüşe göre dişi HDMI ile erkek Firewire IEEE bağlantısı için ilave bir adaptöre ihtiyacım olabilir

2010 iMac cihazımın arkasında, böyle bir kablo kullanarak https://www.amazon.com/Clear-IEEE-1394-Firewire-Cable/ dp / B00699GJW4 - Aldığım kişi yaklaşık 6 yıl önce bir Belkin'di . Oradan AVS Browser adında, DVR'mı otomatik olarak okuyan bir program kullanıyorum. Sonra VLC oynatıcıdan geçiyorum.

Birazcık beni gıdıkladı ... biraz geçmeden, yerel bir bilgisayar mağazasında FireWire’ın bu haftaki HDMI’da video için bir arkadaşa sorduğumda, dedi bu kendini beğenmiş ses tonuyla - "ha? video, sadece veri "Evet,% 50 doğru! Hatta içine girmeyecektim ama evet Firewire bir DVR'a bağlı video ile çalışacak, Video akışı iyi "veri" (Fios kutumdaki tüm kanallar çalışmıyor. Bazı ağlar engelleniyor ve kaydetmeyecek) (Çoğu yapar.)


Farklı sormaya hoş geldiniz. Lütfen Cevap bölümüne yorum eklemekten kaçının, bu soruların cevapları içindir. Farklı bir sorunuz varsa, Soru Sor'u tıklatarak bunu sorabilirsiniz . Ayrıca , yeterli ününüz olduğunda bu soruya daha fazla dikkat çekmek için bir ödül de ekleyebilirsiniz . Nasıl soru sorulacağı hakkında daha fazla bilgi için Nasıl Sorulur ? Bölümüne bakın .
fsb
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.