Apple yavaş ağdaki uygulamaları inceler mi?


3

Uygulamamı başlatırken, sunucu tarafından yerel önbellek dolduruyor. Bana 25-30 saniye sürer. Apple, ilk dakika içeriğinin hala yüklenmediğini iddia ettiği için uygulamamı reddetti. Bilerek düşük şebeke koşullarında bilerek uygulamayı test ettiklerini biliyor musunuz? Uygulamalar çevrimdışı modda bile duyarlı olmalı?


2
Apple'ın inceleme kılavuzlarını bilmiyorum, ancak telefon uçak modundayken bir dakika boyunca yanıt vermeyen bir uygulama muhtemelen biraz kötü yorumlar alacaktır.
nohillside

Yanıtlar:


2

Uygulama incelemelerinin çoğunun Network Link Conditioner'ı etkinleştireceğine ya da uygulamayı kasıtlı olarak toplanan bir ağda test edeceğine inanmıyorum.

Gözden geçirme döngüsüne eklenecek ek süre ve zorunlu sorunlar için ne kadar zaman aldığı göz önüne alındığında, Apple'ın rolünün bir performans testçisi olmadığına ve kullanıcı incelemelerinin ve geliştiricinin ağ hataları için yeterince test etmesini bekleyeceğine inanıyorum.

Evet - Sezgilerin, uygulamanın bu açıdan pazarlandığını göstermesi veya zaman zaman geliştiriciye geri itmek için bir neden aramasının istenip istenmediğini göstermesi durumunda, zaman zaman hiçbir ağ koşulu olmadığını test eden en iyi test edicilerden biri olduğuna bahse girerim. benim önsezim, bu şu anda tipik bir test iş akışı değil.

Şu anda sunucu tarafında içerik dağıtımını enkarnasyonunuzu fark etmeleri harika, kullanıcının gecikmesine neden oldu. Sizden App Dilimleme ve talep üzerine kaynaklar böylece uygulamalarınız yalnızca hızlı bir şekilde yüklenmekle kalmadı, aynı zamanda ilk açılışta da yararlı oldu ve ardından varlıkları doğrudan sunucularınız yerine Apple'ın CDN'sinden alabilir mi?

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.