Selfie Stick'im * kulaklık soketini * kullanarak nasıl fotoğraf çeker?


42

Daha yeni bir selfie çubuğu aldım ve iPhone'uma kulaklık soketi üzerinden bağlanıyor.

Çubuktaki bir düğmeye tıklamak fotoğrafın çekilmesine neden olur.

Bunun gerçekten nasıl çalıştığını merak ediyorum . Kulaklık soketi bir çıkışsa, çubuk nasıl bir giriş gönderiyor ve bu da resim çekmek için?

Kulaklık soketinde çubuğun kullandığı bir tür giriş mekanizması vardır mı?

Yanıtlar:


75

Kısa cevap: Özçekim çubuğunuz bir iPhone kulaklık seti gibi görünüyor ve çubuktaki düğmeye basmak, fotoğraf çeken ses açma veya azaltma düğmesine basmakla aynı. Aynısını normal iPhone kulaklıklarıyla veya iPhone'unuzdaki fiziksel düğmeye basarak da yapabilirsiniz.


Detaylı cevap:

Not: + (ve) ve - (ve), sırasıyla pozitif ve negatif anlamına gelir.

Sahip olduğunuz iPhone'un modeline bağlı olarak, iPhone 3GS'nin uyumlu kulaklıklarda bulunan dahili uzaktan kumanda üzerinden ses çalma sesini kontrol etme yeteneğine sahip olduğundan, çoğu modern iPhone iPhone'a bağlı.

Kulaklık jakı tipik bir müzik cihazında ya TS (mono) veya TRS (stereo), bir olduğu anlamına olacaktır T ip bölümü, R, ing bölümü ve bir S leeve bölümü.

TS ve TRS jaklarının şeması

Kulaklıklar esas olarak hoparlörlerdir ve çoğu elektrikli cihaz gibi bir devre fikri üzerinde çalışırlarsa, + (ve) ile - (ve) arasında bir stereo kulaklık seti temelde iki hoparlördür. Her bir sol ve sağ kanal için bir tane, bu nedenle iki kabloya, her biri için bir tane ve her ikisi de devrenin - (ve) tarafına bağlanan üçüncü bir kabloya ihtiyacınız var. Bu yüzden stereo kulaklık jakı TRS'dir (İpucu, Zil, Kovan).

Bir kulaklık jakının uç kısmı her zaman sol kanaldır (veya mono), 1. halka bölümü sağ kanaldır ve manşon kısmı - (ve) bağlantıdır, bu manşon - - ve daha sonra önemlidir. ..

Orijinal iPhone'dan bu yana, her zaman sağ kulak tomurcuğu ile aynı hizada bir uzaktan kumanda ve bir de mikrofon vardı. Bu, eller serbest aramaları cevaplamanıza ve ayrıca düğmesini tıklatarak parçaları çalmanıza / duraklatmanıza, parçaları atlamanıza ve geri sarmanıza izin verir.

TRRS jakının şeması

Bu ekstra özellikleri uygulamak için, özel bir kulaklık jakı, bir TRRS (Ucu, Zil, Halka Kovan) jakı gerekir, normal bir jaktan daha büyük değildir ve asıl olarak zekice, ilave halkanın kılıfın olacağı kısımda olmasıdır. normal bir kulaklıkta

Bu akıllı olmasının nedeni, TRRS tipi kulaklıklarınızı normal bir müzik çalar olan bir cihazda kullandığınızda, mikrofon bitinin sadece - (ve) 'ya bağlanması ve bu nedenle esasen devre dışı bırakılması, ancak sol ve sağ kanalların normal olarak bağlanmasıdır. bu nedenle akıllı iPhone kulaklıklarınız, mikrofon veya düğmelerin sorun yaratma olasılığı olmadan normal kulaklık haline gelir.

TRS ve TRRS jaklarının yan yana diyagramı

Yine de, asıl soruya geri dönersek, bazı (uzman olmayan kişilere) temel elektronik aksamları kullanarak ekstra Zil sesi bölümü, sesi yukarı / aşağı gönderen elektrik sinyalleri göndermek ve düğmeleri ve mikrofonu bu kanal üzerinden çalmak için kullanılabilir.

İOS 6'dan beri, fotoğraf çekmek için iPhone'unuzdaki ses açma (ve daha sonra) düğmelerini veya kulaklıklarını kullanabildiniz. Bu, Apple'ın App Store incelemecilerinden bunu gizlemenin giderek daha zekice bir yolu ile bu özelliği ekleyerek ortaya çıkan bir dizi üçüncü taraf fotoğraf uygulamasına yanıt olarak geldi.

Dolayısıyla, özçekim çubuğu bir çift Apple Kulaklık gibi görünüyor ve ses artırma veya azaltma düğmelerine basmak gibi görünüyor. Bunu muhtemelen Müzik uygulamasına gidip yakala düğmesine basarak doğrulayabilirsiniz.


1
Bunu biraz daha netleştirmek için bazı diyagramlar ekledim.
unknowndomain

1
+ (Ve) ve - (ve) kısaltmaları olumlu ve olumsuz mu? Öyleyse, gerçekten yaygın olmadıkça, onları yeniden yazardım.
echristopherson

@echristopherson + ve benzerleri matematik ve fen bilimlerinde oldukça yaygındır (özellikle fizik?), ancak STEM dışındakilere biraz jargon olabilir.
Schism,

Buna cevaben bir not verdim, her yerde düzenlemekten rahatsız olamam. ps Ben bir tasarımcı değilim, bu yüzden STEM değilim ama meh ...
unknowndomain

4
Olumlu ve olumsuz yanıltıcılardır çünkü ses DC değildir. "Negatif" olarak adlandırdığınız şey basitçe topraklamadır (temelde sabit voltaj seviyesidir) ve "pozitif" pinler toprağa göre değişkenlik gösteren (pozitif veya negatif) sinyali taşır.
R. ..

8

iOS, kullanıcının uzaktan kumandadaki ses açma / azaltma düğmesine basarak fotoğraf çekmesine olanak sağlayan bir özellik sunar. Selfie çubuğu, pim 4 (mikrofon) ve pim 3'ü (toprak) kısa devre yaparak bu düğmeye basmayı basitçe sağlar.


@unknowndomain Her zaman bir fotoğraf çekmek için ortadaki düğmeyi kullandım?
grg

2
@ grgarside, iPhone'umla Apple EarPod'larımdaki Kumandayı kullanarak uzaktan fotoğraf çekmeyi test ettim ve onları Merkez düğmesiyle değil yalnızca Sesi açma / azaltma düğmeleriyle çekti.
user3439894

Apple Kulak İçi Kulaklıkları kullandım ve aynı şekilde orta düğmeyi kullanamıyorum.
unknowndomain
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.