SD kartım Finder'da görünmüyor


9

MacBook Pro'ma koyduğum bir SD kartım var. Daha sonra bulucuda ortaya çıktı. Ona erişmek istedim ve yanlışlıkla takılı kartı sürükledim ve şimdi Finder'dan gitti.

Kartı çıkarmak ve tekrar takmak yardımcı olmadı. SD kart sürücümü tekrar nasıl bulabilirim?


Nerede yanlışlıkla SD kart simgesine sürükleyip mi hiç ? Lütfen sorunuzu daha özlü olmak için düzenleyin.
IconDaemon

@IconDaemon, keşke bilseydim. Sürüklemeye başlamam bir tür kazaydı, bu yüzden hemen bıraktım: Yemin ederim ki aşağıdaki animasyon aslında SD kart cihazının duman içinde yükseldiğine benziyordu ve sonra gitti.
Repox

Spotlight muhtemelen şu ana kadar kartla yoluna girdi, bu yüzden kartta olduğunu bildiğiniz bir dosyayı veya belki de kartın adını aramayı deneyin. Spotlight sonuçlarında Command tuşunu basılı tutarsanız, aradığınız şeyin yolunu göstermeniz gerekir.
Wayfaring Stranger

Yanıtlar:


12

Finder'ın kenar çubuğunda 'Cihazlar' adlı bir bölüm olmalıdır. Bilgisayarınızın adını tıklayın ve SD kartı görmelisiniz. Kenar çubuğuna geri sürükleyin.


2
Bilgisayarınızın adını görmüyorsanız, etkinleştirmek için Finder / Tercihler / Kenar Çubuğu'na gidin.
Mark-AR

7

SD kartın çıkarılmasının, ardından yeniden başlatılmasının, ardından tamamen yeniden başlattıktan sonra kartı tekrar takmanın benim için iyi çalıştığını gördüm.


Kartla yeniden başladım ve Tamam çalıştı, ancak çıkardı ve tekrar görünüp görünmeyeceğini görmek için yeniden başlatmadan önce geri koydu (tabii ki değil).
hBrent

UYARI Çıkarırsanız SD kartınızdaki verileri bozabilirsiniz. Daha önce başıma gelen buydu. Kartın içine giren herhangi bir işlemin zarif bir şekilde çıkmasına izin vermesi gereken kartın içinde bırakılmasını yeniden başlatacağım.
Morozov

4

Finder'da "Harici Diskleri Göster" in etkin olduğundan emin olun. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Finder'ı açın, üst çubuktaki 'Finder'ı tıklayın ve tercihleri ​​seçin. 'Bu, Finder Tercihleri ​​kutusunu açmalıdır. İlk sekmenin (Genel) altında 'Harici diskler' kutusunun işaretli olduğundan emin olun. Üçüncü sekmenin (Kenar Çubuğu) altında 'Bu öğeleri kenar çubuğunda göster' seçeneğinin üzerine gelin ve 'Aygıtlar'a gidin ve' Harici diskler 'seçeneğinin yanındaki kutunun işaretli olduğundan emin olun (bu muhtemelen ilk eylem tarafından seçilmiştir)


4

Benim durumumda, isim boş olduğu için görünmedi. Bunu adlandırmak için disk yardımcı programını kullanıyorum.


3

Disk yardımcı programını çalıştırdım ve ana ssd diskimde ilk yardımı çalıştırdım ve sd kart tekrar ortaya çıktı.

Sadece şanslı olabilir ama burada her şeyi denedim ve işe yaramadı.


Evet! Bu benim için çalıştı. Disklerimi herhangi bir nedenle Disk İzlencesi'ne yüklemek garip bir zaman aldı, ama bu hile yaptı. Teşekkürler.
Bangkokian

2

Ben de aynı sorunu yaşıyordum ve Finder 'Quit Force' ile cihazın tekrar ortaya çıkmasını sağlayabildim. Kuvvetten çıktıktan sonra Finder yeniden başlatıldığında sürücüm tekrar aygıtın kenar çubuğunda belirdi.

Option + Command + Escape tuşlarını basılı tutmaya zorlamak için, o anda çalıştırmakta olduğunuz tüm uygulamaların listesini gösteren bir iletişim kutusu açılır, açık uygulamalar listesinden 'Finder'ı seçin.


Finder'ı yeniden başlatmanın en kibar yolu değil. Ayrıca, kenar çubuğu simgesini sildiğinden OP'yi düzeltmezdi, başka bir şey değil.
Tetsujin

0

O ise sadece çıkarmadan ve kart yeniden kart erişmesine izin vermedi tekrar takmayı garip. Yeniden başlatma yardımcı olabilir. Bu açık disk yardımcı programı başarısız ve takılı kartın orada tanınıp tanınmadığına bakın. Öyleyse aygıtı seçebilmeli ve Disk İzlencesi içinden biçimlendirebilmeli, bölümleyebilmeli veya bağlayabilmelisiniz.

Disk yardımcı programında bile görünmüyorsa, kartın kendisinde bir sorun olabilir (veya kart yuvasında bir sorun olabilir). Eğer deneyebileceğin başka bir tane varsa, bunu yap. Değilse, garantiyi değiştirmek için kartı iade etmeniz gerekebilir.


0

Bugün bu sorunla karşılaştı, ancak cevaplar tam olarak açık değildi.

OP'nin açıklamasına göre, SD kart simgesini Finder'daki Kenar Çubuğu'ndan sürükledi (eski işletim sisteminde, bu bir puf dumanıyla canlandırıldı ve Dock ile de meydana geldi). Bu, takıldıklarında SD Kartlara erişim kısayolunu Kenar Çubuğundan kaldırır.

Finder> Tercihler> Kenar Çubuğu aracılığıyla ve Harici Disklerin yanındaki kutuyu işaretleyerek tekrar etkinleştirilebilir (kutunun içinde SD kart kısayolunun kaldırıldığını gösteren bir eksi olduğunu fark edebilirsiniz).

Her iki durumda da, Finder tercihleriniz ayarlanmışsa, karta yine de Masaüstündeki simgesinden erişilebilir (Genel sekmesi).


-1

Bu bana bugün oldu. Görünüşe göre olmayabilir çünkü quip'in söylediği gibi, şimdi sürüklediğinizden beri cihazlarda kontrol etmelisiniz, bu yüzden kesinlikle ortaya çıkıyor.

Ayrıca, 'dışarı atmadan' çıkardığınız için bilgisayarınızı da yeniden başlatmanız gerekir.

Benim sorunum bu ve bazen güç vardı ve bazen yoktu bir SD kart okuyucu olmak sona erdi Ben gerekli dosyaları almak kadar tekrar tekrar bu şeyler yapmak zorunda kaldı.


-1

Bu sorunu nasıl çözdüğüm, 1. ekranın sağ üstündeki arama kullanın (sd kart için arama) 2. klasörlerin altında, sd kart göreceksiniz. 3. bulucuyu açın, tüm belgeleri açın 4. sd kartı aramadan tüm belge pencerelerinde cihaza sürükleyip bırakın.

bu, sd kartı sisteminize her taktığınızda görmenizi sağlar.


Sd kart nasıl aranır?
user151019

-5

Hiç birşey çalışmıyor. Çözüm bu. Kamerayı çalışacak bir kablo ile takın.


Farklı Sormaya hoş geldiniz. Cevapların tek bir satırdan daha fazlası olmasını isteriz. İdeal olarak, cevabınızın neden doğru olduğunu açıklamak istersiniz. "Ayrıca, bağlantılar, alıntılar ve / veya ekran görüntüleri sağlamaya da yardımcı olur. Lütfen sorulara iyi yanıtlar yazarken nasıl yanıt verileceği
Allan

-1 Bu, fotoğraf makinesi değil SD bellek kartı ile ilgili soruya cevap vermiyor. (Soru, SD kartın bir dijital kamera ile kullanıldığını ve bu kartlar için pek çok fotoğraf makinesi kullanılmadığını
belirtmez
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.