Dosyalar FAT32 ve HFS + bölümlenmiş sürücü arasında değiştirilebilir mi?


1

LaCie 1TB harici bir sabit disk aldım ve OS X 10.8 olan bir MacBook Air'e sahip oldum. Filmleri ve müzik dosyalarını bilgisayarları olan arkadaşlarımla sık sık gönderiyorum.

  1. Arkadaşlarımla dosya alışverişi yapabilmek için sürücümü FAT32'ye 250 GB, HFS + formatına 750 GB formatta sahip olacak şekilde bölümlendirecek olursam, dosyaları sabit diskimin biçimlendirilmiş FAT32 kısmından HFS + 'ya tekrar tekrar taşıyabilir miyim sabit diskimin bir kısmı?
  2. Bunu yapabilirsem, dosya farklı biçimli bölümlerden değiş tokuş ederdi
    • PC'de yapılması gerekenler
    • veya Mac'imde yapabilir miyim?
  3. Ayrıca, HFS + sistemi eski Mac kitaplarıyla uyumlu mu?

Ben teknik anlayışlı değilim, bu yüzden teknik olmayan ifadelerden dolayı özür dilerim.


" Arkadaşlarınızla dosya alışverişinde bulunduğunuz" bu " film ve müzik dosyaları " nın telif hakkı olmayan kaynaklardan kendi orijinal eserleriniz olmadığını farz edersiniz . tek başına 5 yıl hapis cezası ve o cihaza kopyalayıp başkasına verdiğiniz film başına 250.000 para cezası verilir.
user3439894 21:15

Yanıtlar:


1

Sorunuzda açıklanmayan birden fazla bölüme ihtiyaç olmadıkça, sistemler arasında okunabilirliği sağlamak için FAT32'nin tamamını çıkarmak mantıklı olabilir. Özel cevaplar gelince,

  1. Evet, # 2’ye bağlı
  2. Dosyalar bir Mac üzerinde taşınmalıdır, çünkü bir PC varsayılan olarak bir HFS + bölümünü okuyamaz ve o zaman bile özel bir yazılım olmadan okuyamaz. Arkadaşlarınız sürücünün sadece FAT32 bölümünü okuyabilirdi.
  3. Evet, eski Macbook'larınız bu bölümü okuyabilmeli ve OS 8.1’e ( kaynak ) kadar uyumluluk devam etmektedir.

2
Taşıdığınız dosyalar 4GB'tan büyükse, exFAT olarak biçimlendirmek daha iyi olabilir: Windows 7,8 ve muhtemelen 10 bu dosya biçimi için yerel desteğe sahip olabilir (XP ve Vista da uygun düzeltme ekleriyle işleyebilir) ve ayrıca OS X ile çalışır (.710.7)
Jaime Santa Cruz

@JaimeSantaCruz, mükemmel nokta, Mac OS'nin genel olarak FAT dosya sistemlerini ele almasının en iyi şekilde sorunlu olduğunu ekleyeceğim, çünkü bunların hepsi Microsoft'un dokümantasyonu olmadan tersine çevrilmiştir. Mac ve Windows kutularımla iyi oynayabilmesi için sürücüyü bir Windows makinesinde exFAT için biçimlendirmek zorunda kaldım.
agentroadkill
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.