MySQL Sunucusunu OS X 10.10 Üzerine Nasıl Kururuz? 10. OS X Sunucusunu Çalıştırma


2

OS X'e MySQL'i kurmak için MAMP kullanımı hakkında çok sayıda öneri gördüm, ancak Server uygulamasına sahip olduğum ve zaten karışıklık yapmak istemediğim Apache ve PHP'ye sahip olduğum için, MySQL'i doğru şekilde nasıl kuracağımı merak ediyorum.

BU ÇALIŞMALAR
MySQL web sitesinden topluluk indirme işleminin DMG yükleyici paketini kullanmanın iki kusuru vardır:

 1. Sayfa OS X 10.9 olan en son sürümünü belirtir.
 2. Yükleyici indirilip monte edildikten sonra, aslında OS X 10.8'e (OS X 10.8 indirme ile doğrulandı; boyut olarak aynıdır; sadece oldukça küçük olan DMG'nin adını değiştirdiler) kendisi için hikaye)

Yine de MySQL'i bu paketten kurmaya çalışırken sorunsuz bir şekilde çalıştı. Sistem Tercihlerine göre daha sonra çalışan MySQL sunucusunu bile manuel olarak başlatabilirim.

BU ÇALIŞMIYOR
Ancak, sonraki kısımlar çalışmaz ve gerçekten nasıl çalışacaklarını merak ederim:

 • /usr/local/mysql-5.6.25-osx10.8-x86_64/bin/mysqlAcı çalıştırmayı sağlayan yola eklenmedi (emin olarak elle ekleyebilirim, ancak yükleyici bunu başaramazsa, en baştan bir şey doğru olmaz)
 • MySQL Server’ın sistem başlangıcında başlatılması için Sistem Tercihleri’nin kullanılması, bilgilendirici bir hata iletisinden daha azıyla başarısız oldu

MySQL Server Hata Mesajı

 • Console bile bilgi konusunda hayal kırıklığı yaratıyor ve onay kutusunu işaretlemeye çalışırken aşağıdaki iki satırı gösteriyor.

  7/21/2015 8:18:54.748 PM System Preferences[5620]: about to perform command
  7/21/2015 8:18:54.764 PM System Preferences[5620]: status= 4
  

Postgres varken neden MySQL'i kurduklarını merak edebilirsiniz. Eh, MediaWiki'yi kurmak istiyorum ve şifreleri sıfırlamak gibi (Postgres kullanan diğer tüm Sunucu hizmetlerini bozabilir) ve ikincisi, kurulumun ardından MediaWiki PostGres'e göre MySQL'i tercih ediyor (ikinci olarak) tercih ediyorum. yanı sıra).

Herhangi biri başarıyla MySQL'i OS X Yosemite kurulumuna kurdu mu (OS X Sunucusu kullanıyor)?

Yanıtlar:


2

Önsöz:

MAMP , MAMP Pro veya Bitnami MAMP Yığınını OS X Sunucusuna (Yosemite veya daha eski) yüklemek sorun değil . Hepsi kendi kendine yeten yığınlardır ve / Applications klasörüne yüklenirler. Farklı portlarını kullanmamanız şartıyla Oracle MySQL / PostgreSQL / OS X Server postgres gibi orijinal yazılımlara müdahale etmezler. Tüm MAMP yığınlarının diğer portları ayırmak için yapılandırması kolaydır (örneğin, mysql / http / https vb.).

OS X Server PostgreSQL'in herhangi bir amaç için kullanılması önerilmez. Apple tarafından farkedilmeden farkedilir olabilir. PostgreSQL'i indirip yükleyin ve onu kullanın.

Oracle MySQL Community Edition’ı Yükleme:

Kurmaya ve EJBCA'nın Yosemite üzerinde çalışmasını sağlamak için son zamanlarda Oracle MySQL'i kurmak zorunda kaldım ve kusursuz bir şekilde çalıştı.

Yükleyiciyi indirdikten sonra , görüntüyü açın ve MySQL'i yönetici hesabınızı kullanarak varsayılan ayarlarla yükleyin.

Bu arada varsayılan ayarlar / boot / LaunchDaemons'a önyükleme sırasında başlatma hizmetlerini (lansman ile) başlatmak için önerilen yolu sağlamak için bir plist yükleyin. / Library / StartupItems klasörünü kullanmak için kullanılan eski sürümler.

/ Library / LaunchDaemons içindeki uygun bir com.oracle.oss.mysql.mysqld.plist dosyası şöyle görünür:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple Computer//DTD PLIST 1.0//EN" "http://www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd">
<plist version="1.0">
<dict>
  <key>Label</key>       <string>com.oracle.oss.mysql.mysqld</string>
  <key>ProcessType</key>    <string>Interactive</string>
  <key>Disabled</key>     <false/>
  <key>RunAtLoad</key>     <true/>
  <key>KeepAlive</key>     <true/>
  <key>SessionCreate</key>   <true/>
  <key>LaunchOnlyOnce</key>  <false/>
  <key>UserName</key>     <string>_mysql</string>
  <key>GroupName</key>     <string>_mysql</string>
  <key>ExitTimeOut</key>    <integer>600</integer>
  <key>Program</key>      <string>/usr/local/mysql/bin/mysqld</string>
  <key>ProgramArguments</key>
    <array>
      <string>/usr/local/mysql/bin/mysqld</string>
      <string>--user=_mysql</string>
      <string>--basedir=/usr/local/mysql</string>
      <string>--datadir=/usr/local/mysql/data</string>
      <string>--plugin-dir=/usr/local/mysql/lib/plugin</string>
      <string>--log-error=/usr/local/mysql/data/mysqld.local.err</string>
      <string>--pid-file=/usr/local/mysql/data/mysqld.local.pid</string>
      <string>--port=3307</string>
    </array>
  <key>WorkingDirectory</key> <string>/usr/local/mysql</string>
</dict>
</plist>

Şu ana kadar bu durumun baştan sona gitmesini sağlamakta hiç sorun yaşamadım. MySQL'iniz düzgün şekilde başlamazsa, lütfen plist veya çakışan başlangıç ​​öğelerinin eski sürümleri için / Library / LaunchDaemon ve / Library / StartupItems klasörlerini kontrol edin.

Gerçekten yapmanız gereken tek şey yolunuza mysql 'in bin klasörünü eklemek.

Aşağıdaki seçeneklere sahipsiniz:

 • ile kullanıcılarınızın tüm yollarına eklemek için / etc / paths dosyasına ekleyin:

  sudo echo "/usr/local/mysql/bin" >> /etc/paths
  
 • Örneğin, kullanıcının yoluna ekleyin:

  touch ~/.bash_profile
  echo "export PATH=/usr/local/mysql/bin:$PATH" >> ~/.bash_profile
  

  / usr / local / mysql / bin yerine /usr/local/mysql-5.6.25-osx10.8-x86_64/bin, gelecekteki güncellemelerden sonra bile çalışır, çünkü MySQL'in gerçek mysql ile bağlantısı kurulurken mysql adlı bir bağlantı oluşturulur. version-osversion-proc_bit klasörü.

 • launchd (soru ve cevap burada - burada başka yöntemler de bulabilirsiniz) kullanın

Yapılandırmak, değiştirmek ve MySQL ile çalışmak için bir GUI kullanmayı tercih ederseniz, MySQL Workbench'i indirin . Yerel sunucunuzdan yerel ana bilgisayara bağlanmak için lütfen 3306 yerine bağlantı noktası 3307'yi kullanın. Kök şifresini ilk kez bağladıktan sonra ayarlayabilirsiniz.


Sonunda detaylı talimatlarını test et. MAMP kullanmak uygun olsa da, iyi bir sistem temiz bir sistemdir ve OS X Server için zaten tüm araçlara (MySQL hariç) sahipken neden gerekli olduğunu görmedim. Sağladığınız indirme bağlantısını kullanarak tekrar yükledi ve bu sefer çalıştı. Önceden kaldırdığım StartupItems'te bazı MySQL öğeleri buldum. Yol için, yolla yeni bir dosya eklemek için kullandığım /private/etcbir dizini de tutar path.d. Bir sistem dosyasına yazmaktan daha iyidir. MediaWiki hala çalışmıyor, bir bağlantı hatası alıyor.
Phoenix

2

MySQL'in homebrew versiyonunun OS X 10.10.3 ve 10.10'da mükemmel çalıştığını gördüm. Sunucu çalıştırılıyor. brew install mysqlve hepsi iyiydi - mysql.server startbaşlatır ve mysql.server stoptam tersi yapar.


0

Buna değer, ben OSX 10.10.4 ve OSX 10.9 için MySQL 5.6.26 kurulumum iyi çalıştı ve Sistem Tercihleri ​​ile başarıyla başlatabilir / başlatabilirim. Ne işe yaramadı: varsayılan bağlantı yöntemi lokal aracılığıyla localhost ve TCP üzerinden 127.0.0.1'e kadar bağlantı kurulmasını sağlama çabalarının tümü sonuçsuz kaldı.


Kurulum için ne kullandınız?
meraklı

0

Gereksinimlerinize bağlı olarak, açılışta otomatik başlatmaya ayarlı başsız sanal bir kutuya yerleştirmeniz iyi olabilir. Minimum yükü olan gerçek bir LAMP yığını çalıştırma seçeneği sunar.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.