TotalTerminal'deki ekranı iki terminale bölmek için nasıl bölünür?


0

Genellikle sshbir sunucuya girdiğinizde, ikinci bir terminalin tekrar devam etmek zorunda kalmadan devam etmesini isteyebilirsiniz ssh.

İTerm2'nin yapabileceğini biliyorum, ancak çoklu ekranlarda buggy hissediyor.

TotalTerminal sağlam bir izlenim bırakıyor ancak gözden kaçırmadığım sürece bu özellikten yoksun görünüyor. Terminali yatay veya dikey olarak bölmenin ve aynı yerde çalışan iki bağımsız terminale sahip olmanın bir yolu var mı?


Bu Terminal için bir özellik isteği gibi geliyor. Lütfen developer.apple.com/bug-reporting adresinde bir rapor gönderin . Geliştirici sitesine erişmek için herhangi bir Apple kimliğini kullanabilirsiniz.
Chris Sayfa

Yanıtlar:


1

Bunu başarmamın yolu, tmuxSSH'nin çalıştığım makineye kurulmasını sağlamak.

Sorunları ettik kez tmuxyapabileceğiniz ctrl-b %dikey ekran bölme veya ctrl-b "yatay olarak bölmek.

Bu, aynı terminal penceresi içinde size iki seans verecektir ve ayrıca oturum açmalarda kalıcı olabilir. Bu tam olarak ne istersen olmayabilir.


Ve OS X 10.11 El Capitan'dan başlayarak, Terminal Fare Raporlama özelliğini destekler, böylece fare desteğini etkinleştirebilir tmuxve tmux panelleri yeniden boyutlandırmak ve değiştirmek için fareyi kullanabilirsiniz.
Chris Sayfa

0

Bölünmüş bölme özelliğine sahip olmayan TotalTerminal'den bahsetmek çok spesifik olabilir. Terminal için bir çözüm olup olmadığını bilmek istiyorsun, değil mi?

“Şuradan devam et” ve “bir daha yapmak zorunda kalmadan” demekle neyi kastettiğinizi ayrıntılı bir şekilde açıklarsanız, yardımcı olacaktır ssh.

Çalıştırmak için Kabuk> Yeni Uzaktan Bağlantı… veya Kabuk> Yeni Komut… 'u kullanarak bir terminal oluşturursanız ssh, Terminal'in Kabuğu> Aynı Komutlara Sahip Yeni Pencere / Sekme komutları yeni bir terminal oluşturabilir ve içinde aynı komutu otomatik olarak çalıştırabilir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.