Terminalden çöp kutusuna geri koy


7

Bir dış sabit sürücüden yanlışlıkla çöp kutusuna bir sürü dosya ve dizin gönderdim. Tüm bu dosyalar ve dizinler aynı büyükbaba dizinine sahipti, aynı baba dizinine sahip değildi. Her öğeyi ayrı ayrı geri koyabilirim ancak kardeş dosya / dizin olmayan birkaç öğe seçtiğimde geri koyamam. Tüm bu dosyaları ve dizinleri silmemin üzerinden hiçbir yolun değişmediğini unutmayın. Neyse, Bash'i kullanmayı düşünüyorum.

putbackBash'da bir komut var mı ?


Muhtemelen şimdi çok geç, ama gelecek için, yanlışlıkla silerseniz, CMD+ tuşuna basarsanız Z, silme işlemini geri alır ve dosyaları bulundukları yere döndürür.
AMR

Şey ... bir dahaki sefere kesinlikle hatırlayacağım! Thnks
Remi.b

Kullanarak Çöp Kutusu'nu bağlarsanız cd ~/.Trash, yine de korunan dizin yapısını gösteriyor lsmu?
AMR

@ AMR altında ~/.Trashve lssadece bir dosya görüyorum (harici sabit diskten değil, bilgisayarımdan silindi). Çöp kutusundan bir dosyayı kopyalayıp yapıştırarak terminale gibi bir adres görüyorsam , bir dizini /Volumes/Seagate\ 2TB/.Trashes/501/D31nerede D31geri koymak istiyorum. Nereden 501geldiği hakkında hiçbir fikrim yok . Ben edemez cdiçin /Volumes.
Remi.b

Üzgünüm cd ~/.Trash, kendi dizin yapısından birine değil, içine giren USB flash sürücümü düşünüyordum .
AMR

Yanıtlar:


1

Bu çözüm Çöp Kutusundaki tek bir dosyada veya aynı dizinden silinen birden fazla dosyada çalışır :

Eğer Terminal kullanmak için şart değilse, o bütün unutabilir bash, zshve bunu yapmak için tüm diğer typealot yolları. Sadece Çöp Kutusu'na ve CMD + Backspacegeri koymak istediğiniz dosyalara gidin .

Silinen dosyalar farklı klasörlerden geliyorsa, hepsini aynı anda geri koymak için bu kısayolu kullanamazsınız.


Farklı dizinlerdeki dosyalar üzerinde çalışıyor mu? Birkaç dosyayı silmeye çalıştım ve aynı dizinden olsaydı, tüm dosyalara yalnızca Geri Al komutunu kullanabilirim, aksi halde bunları tek tek yapmam gerekir.
AMR

@ AMR Sadece işe yarıyor. CMD + BSpacedosyaları Çöp Kutusuna ve Çöp Kutusu'ndan taşır .
Theoden,

Dosyalar farklı dizinlerden ise çalışmıyor. Denemek.
AMR

1
@ theoden CMD + Backspaceiçin bir kestirme gibi görünüyor right-click > Put Back. Yalnızca bir öğe seçtiğimde çalışıyor, ancak birden fazla öğe seçtiğimde çalışmıyor.
Remi.b

1
@ Remi.b, Tamam, uyumalıyım. Gördüğüm tek sorun benim yaptığım zaman olacağı cat .DS_Storeiçinde Çöp klasörüne o kadar harfleri tanımıyor ASCII ( cat .DS_Store | strings). Bu başarılırsa, çöp kutusundaki lsya da içindeki findbir kümedeki dosyaların listesini kullanarak tüm öğelerin ayrıştırılması gerçekten kolaydır $FILEkjlfsdhkVolume/.../$FILE;fdjska.
Theoden
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.