XX olmadan OSX 10.8'e git kurulumu


15

Geliştirme ortamımı kız arkadaşımın iMac'ine kurmak istiyorum, ama 3GB alan harcamam konusunda bana iyi gelmiyor, bu da Xcode'un kapladığı şey. Ayrıca 10.8'i yükseltmek / yükseltmek istemiyor çünkü Photoshop çalışmıyor veya saçmalık.

Xcode olmadan OSX 10.8'de git'i nasıl edinebilirim? Bir şekilde 3GB Xcode olmadan birkaç megabayt git çalıştırmanın imkansız olduğundan şüphe ediyorum.

Yanıtlar:


10

Bunun, superuser.com'daki önceki yanıtımın düz bir kopyası olduğunu unutmayın .

İşte XCode olmadan Mac OS X'e git yüklemenin bir yolu.

Git'in resmi web sitesi bir yükleyici sağlar: http://git-scm.com/download/mac

Git'i yükledikten sonra, dizinini yolunuza da eklemeniz gerekir: echo "PATH=/usr/local/git/bin:\$PATH" >> ~/.bash_profile source ~/.bash_profile

Dizinin yola eklenmesi, Mac OS X'in gitterminalde her yazışınızda XCode'u yüklemenizi engeller .

Krediler Bobby Allen'a ve GoZoner'in SO'ya verdiği cevaba gider .


Bu! Ben (ben en azından Sierra için) yol eklemek gerekir ben readme veya web sitesinde görebiliyordum hiçbir söz.
Melbourne2991

7

İndirebileceğiniz bir ikili yükleyici var. Ayrıca bkz . Web sitesinin Başlarken - Git'ini Yüklemegit :

Git'i Mac'e yüklemenin birkaç yolu vardır. En kolayı muhtemelen Xcode Komut Satırı Araçlarını kurmaktır. Mavericks (10.9) veya üzeri sürümlerde bunu Terminal'den ilk kez çalıştırmayı deneyerek yapabilirsiniz. Henüz yüklemediyseniz, yüklemenizi ister.

Daha güncel bir sürüm istiyorsanız, bir ikili yükleyici aracılığıyla da yükleyebilirsiniz. Bir OSX Git yükleyicisi korunur ve Git web sitesinde http://git-scm.com/download/mac adresinden indirilebilir .

Ancak @denis'in işaret ettiği gibi, Temmuz 2017 itibariyle, Git web sitesinin indirme sayfasındaki ikili dosyalar 10.9 veya daha yenidir . İkili dosyaların gerçekte nerede barındırıldığına bakarsanız, SourceForge'da , Mac OS X / macOS'un daha eski bir sürümüne sahipseniz, ikili yükleyicinin hangi sürümünün indirileceği hakkında bir SSS vardır:

Hangi sürümü indirmeliyim?

Eğer koşuyorsanız:

  • 10.6 Kar Leoparı: git - * - kar leoparı
  • 10.7 Aslan: git - * - kar leoparı
  • 10.8 Dağ Aslanı: git - * - kar leoparı
  • 10.9 Mavericks: git - * - mavericks
  • 10.10 Yosemite: git - * - mavericks
  • 10.11Yosemite [ sic ]: git - * - mavericks

10.8 için, ad ile biten herhangi bir ikili yükleyiciyi indirmek istersiniz -snow-leopard. Bu tür birkaç ikili yükleyici vardır, ancak Git'in en son sürümüne sahip olanıdır git-2.3.5-intel-universal-snow-leopard.dmg. İşte bunun için doğrudan bir indirme bağlantısı (23.1 MB): https://sourceforge.net/projects/git-osx-installer/files/git-2.3.5-intel-universal-mavericks.dmg/download


Temmuz 2017'de, bu ikili yükleyici git-2.13.1-intel-universal-mavericks.dmg - 10.9 değil 10.9'u indirmeye başlar. Sourceforge.net/projects/git-osx-installer/files adresindeki SSS bölümünde "10.8 Mountain Lion: git - * - snow-leopard" yazıyor.
denis

2

Her şeyden önce, Adam'ın önerdiği gibi git'i doğrudan indirebilirsiniz.

Komut satırı git aracına alternatif olarak GUI uygulaması isteyebilirsiniz. Atlassian SourceTree'yi tavsiye ederim . Bu gerçekten güzel ve güçlü Git / Mercurial istemcisi. Birçok GUI uygulamasını denedim ve sadece SourceTree beni tatmin etti. Uygulama paketi Git ve Mercurial'ı zaten oluşturdu.

Sonunda, Apple geliştirici portalından XCode'suz Apple komut satırı araçlarını indirebilirsiniz . Henüz geliştirici değilseniz, portalda kayıt olmalısınız (kolay ve ücretsiz).


Daha fazla indirme şimdi (2017) developer.apple.com/download/more
denis

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.