Mac'teki iMessage uygulamasını veya iPad'deki Mesajlar uygulamasını kullanarak iPhone dışındaki sahiplere nasıl metin mesajı gönderebilirim?


12

TL; DR

Yıllardır ATT'deydim ve iPhone'larım ve Android kullanıcılarını Mac'lerimdeki iMessage uygulaması ve iPad'imdeki Mesajlar uygulamasıyla kısa mesaj gönderebiliyordum. T-Mobile'a geçtim (ve aynı telefon numarası üzerinden taşındım) ve artık iPhone'um dışında Android kullanıcılarına iMessage veya Mesajlar kullanamıyorum . Android kullanıcıları ile nasıl kısa mesaj gönderebilir ve alabilirim?

Sahip Olduğum Cihazlar

  • ATT'den taşınan telefon numarasıyla T-Mobile Ön Ödemeli iOS 8.4 çalıştıran iPhone 6
  • iOS 8.4 çalıştıran iPhone 5, ancak hücre sinyali yok. İPod olarak kullanılır.
  • iOS 8.4 çalıştıran iPad Air WiFi
  • MacBook Pro 2013 Sonu Yosemite 10.10.4 sürümünü çalıştırıyor
  • MacBook Air Mid 2012 çalışan Yosemite 10.10.4

Daha Uzun Hikaye

Yıllardır birden fazla iPhone ile AT&T'deydim ve Android telefon kullanan kişilere metin mesajları göndermek için Mac dizüstü bilgisayarlarımdaki iMessage uygulamasını ve iPad'lerimdeki Mesajlar uygulamasını kullanabildim. Apple kullanıcıları iMessage protokolü aracılığıyla metin aldı ve bu mesajlar tüm cihazlarda mavi olarak göründü. Android / iPhone dışındaki kullanıcılar genellikle SMS / MMS kullandılar ve metinler tüm cihazlarda yeşil renkte çıktı. Cihazlar arasında geçiş yapabilir ve görüşmelere sorunsuz bir şekilde devam edebilirim. Tüm cihazlar her konuşmada her zaman farkındaydılar.

Kısa süre önce T-Mobile'a geçtim ve ATT numaramı geçtim. Artık Mac'lerimdeki iMessage programını kullanamıyorum veya Apple iPhone kullanıcıları olmayan kısa mesaj arkadaşlarına iPad / iPod'umdaki (tamam, hücre sinyali olmayan iPhone 5) Mesajlar uygulamasını da kullanamıyorum. Apple olmayan kullanıcılara yalnızca iOS çalıştıran iPhone 6'mı doğrudan kullanarak mesaj gönderebilirim. Ayrıca, tüm cihazlar aynı Apple Kimliği ile giriş yaptı.

Taşıyıcı değişiminin bununla bir ilgisi olup olmadığından emin değilim, ancak farkında olduğum tek önemli değişiklik bu ve korelasyon her zaman nedensellik anlamına geliyor ... değil mi? Sağ.

IPhone / MMS olmayan kişileri iPad / iPod / Mac'lerimden nasıl SMS gönderebilirim?

Yanıtlar:


23

İPhone'unuzda, Ayarlar> Mesajlar> Metin Mesajı İletme'ye girmeyi ve ardından SMS mesajı almayan her şeyin anahtarlarının işaretini kaldırmayı ve sonra bunları tek tek kontrol edip yeniden doğrulamayı denerim, sadece birkaç dakika sürer.


5
Çok sert yüzleştim, rekonstrüktif cerrahiye ihtiyacım var. Bu oydu. Tek sınırlama faktörü, herhangi bir nedenden dolayı hizmet dışı iPhone 5'imde çalışmaya başlayamıyorum. İPhone 6'nın Metin Mesajı Yönlendirme seçenek sayfasında cihazı görüyorum, ancak iPhone 5, cihazda böyle bir kod açılmaz (wifi bağlı ve iCloud'da görünür). İPhone 6 sadece orada oturuyor ve bekliyor ve kodun girilmesini istiyor. Ah, bunun için endişelenmiyorum.
Wesley

Oturumu kapatıp ardından iPhone 5'inizde iMessage'a (iPhone 6'da değil) tekrar deneyebilirsiniz.
RedEagle2000

🤦♂️too! Birçok. çok teşekkürler.
mts

3

SIM kartları değiştirdiğimde de benzer bir sorun yaşadım (sayıları da değiştirdim)

Sorunu çözmek için şunu öneririm:

  • Cihazlarınızda iCloud'dan çıkış yapma ve ardından (telefonunuzdan başlayarak) hepsinde tekrar oturum açma. Bu, iMessage ile ilişkili numaramı güncelliyordu (sayıları değiştirmediğiniz için durumunuz için geçerli görünmüyor - belki bunu atlayabilirsiniz)

  • Tüm cihazlarınızda eCloud hesaplarınızın e-posta VE (doğru) telefon numaranızın listelendiğinden emin olun . E-postanız listede yoksa ekleyin (numaranız listede yoksa yukarıdaki adımı tekrarlayın)

  • İPhone 6'nızda ayarlar -> mesajlar -> kısa mesaj yönlendirme bölümüne gidin ve tüm cihazlarınızda etkinleştirin (hepsi internete bağlı olmalıdır).

  • Cihazlarınızda görünen ilgili kodları girin

Not: iPad Air'inizi iOS 8 ile güncellemekten gerçekten fayda sağlayacağınızı düşünüyorum.

Ayrıca, 2 telefon cihazında çalışmasını sağlamak için sorun yaşamayacağınızdan emin değilim. İlk önce diğer tüm cihazlarda çalışmayı denerdim ve sadece iPhone 5'inizi ekosisteminize eklemeyi denerdim.

Yararlı siteler :

http://www.macrumors.com/2014/11/06/text-messages-phone-calls-on-your-mac/

Umarım işe yarar!


İPad Air iOS sürümü için yazım hatalarını nasıl özlediğimden emin değilim. 8.4. Ayrıca, @ RedEagle2000'in önerisini izledim ve hizmetsiz iPhone dışındaki tüm şeyler çalışıyor. Bunun kesin bir açıklaması olmamasına rağmen bunu bekliyorum.
Wesley

Evet, telefon cihazlarına metin mesajı iletmeye izin vermeyen bir madde varsa şaşırmazdım. Yine de çalıştığını duymak güzel! :)
m4p85r

2

İPhone 6'mı geri yükledikten sonra da aynı sorunları yaşadım Settings > Messages > Text message forwarding.

Tek sorun, kodun Mac'imin ekranında görünmesi yaklaşık 30 saniye sürdü. Ve benim gibi sabırsızsanız, iptal edip tekrar 5 kez denediniz. Bu yüzden iptal etmeden önce en az 2 dakika beklemenizi öneririm.

Çok işe yarıyor.


Telefonunuzda "Metin Mesajı Yönlendirme" görünmüyorsa, iMessage'ı kapatıp tekrar açın (Apple Kimliğinizde yeniden oturum açmanız gerekir) ve ardından görünecektir. En azından benim için yaptı :)
rcoup
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.