Safari form değerleri nasıl düzenlenir?


9

Safari'deki belirli otomatik doldurma form değerlerini seçerek düzenleyebilmek istiyorum - yalnızca bu sitenin tüm form verilerini silmek yerine.

İkincisini Prefs> Otomatik Doldur> diğer formlar> Düzenle… 'den yapabileceğimi biliyorum, ancak zaten hatalı yazımımın oluşturduğu tuhaflıkları, zaten sahip olduğum gerçekten kullanışlı otomatik doldurmalar yerine kaldırabilirim. Orada.

Örnek olarak, Ask Different'daki Düzen panelinden, "Biçimlendirme" nin birkaç farklı sürümü var gibi görünüyor. Sadece 'doğru' girişleri tercih ederim.

resim açıklamasını buraya girin

Bir tahmin veri ~ / Kütüphane / Safari / Form Değerleri içinde bulunduğu ama bu dosya şifreli veya belki de ikili gibi görünüyor - hangisi söyleyemem.

OS X 10.10.4 Safari 8.0.7


Bunun sistem çapında olduğundan eminim. Bu özelliği TextEdit ve diğer metin editörlerinde, imleç bitmemiş bir kelimenin sonunda (veya ortada ise garip) ESC tuşuna basarak (veya ortadaysanız bitmişse) kullanabilirsiniz.
Arc676


1
@ Arc676 kesinlikle sistem çapında DEĞİLDİR. bu form değerleri kullanıcı başınadır ve ~ / Library / Safari / Form Değerleri dosyasında bulunur
Motti Shneor

Yanıtlar:


2

~ / Library / Safari / Form Değerleri bir plist dosyasıdır, ancak AES-128 ile şifrelenmiştir. Şifreleme anahtarı, Sistem Anahtarlığında Safari Formlar Otomatik Doldur olarak depolanır.

Bu dosyanın şifresini burada bulunan şifre çözme aracıyla çözebilirsiniz:


Kulağa korkutucu geliyor - sfvd sitesi dün bütünüyle kapandı, bu yüzden bugün bir göz atacağım… parmaklar geçti; olsa da bu kadar çok iş için yazım hatası bir çift kaldırmayı tahmin etmem ;-) [Biliyorum, güvenlik, orada benim banka şifreleri de olabilir…]
Tetsujin

2
Hmmm… Görünüşe göre şifresini çözebilir ve düzenleyebilirim, ancak Safari'ye geri koymak için yeniden şifrelemek için bir yol bulamıyorum
Tetsujin

@ Tetsujin- Sadece korkutucu değil - aptal. Akılda tutulan bir web sitesine kimlerin şifreli olduğunu bilmediğiniz önemli kişisel bilgileri içerebilecek özel verileri kim aklından yükler? özellikle site şifrelemeyi kırmaya odaklanıyor ... Keşke bu dosyanın şifresini çözmek için yerel olarak indirip kullanabileceğim başka bir araç olsaydı.
Motti Shneor
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.