OS X Yosemite'deki bir pencerenin kapatılması diğer pencerelerin aktif olmasına neden olur


0

Bir Chrome pencerem var ve bu Chrome penceresi tüm ekranı kapsıyor (tam ekran modunda değil). Ayrıca bu Chrome penceresinin altında 5 Finder pencerem var. Bu yüzden herhangi bir Finder penceresi göremiyorum. Şimdi bir Finder penceresine ihtiyacım var, bu yüzden Mission Control'ü kullanıyorum. Her şey iyi çalışıyor, ancak bu Finder penceresini kapattığımda, diğer tüm Finder pencereleri ekranın üst kısmında görünüyor, onlara ihtiyacım yok, sadece bir pencereye ihtiyacım var.

Bunu nasıl önleyebilirim?

Bu tüm uygulamalar oluyor. Sadece Finder'da değil, Yosemite 10.10 kullanıyorum.


hangi pencereyi göstermeyi umuyorsun (aktif ol)
Buscar웃

Yanıtlar:


3

Bu Apple paradigmasıdır - tek bir uygulamaya ait tüm pencereler, adından da anlaşılacağı gibi, Windows tabanlı olan Windows'tan farklı olarak tek bir işlemin parçasıdır. Apple App tabanlıdır. Ne görüyorsanız onu amaçlayan davranış.

En basit 'geçici çözüm' - bana göre makineyi kullanmanın vazgeçilmez bir yolu - Spaces & amp; ilgili kısayol tuşlarını kullanın, ardından kendi önemli alanlarına "önemli" uygulamalar koyun. kısayol tuşlarını kullanarak geçiş yapın.

[Şu anda bir kişiye bu yöntemi nasıl kullanacağımı öğretmenin ortasındayım - yeni paradigmayı öğrenen bir Windows göçmeni - bu yüzden ilgileniyorsanız, tam olarak etmeyi deneyeceğim Nasıl bunun hakkında gitmek için.]


Windows alt-sekmesini ve diğer pencere tabanlı davranışları eklemek için Cadı veya En İyi Mizanpajı da deneyebilirsiniz.
Mark

0

Görev Kontrolü'ndeki Finder ikonuna, SADECE görüntülemek istediğiniz pencereye tıklayın.


Dediğim gibi, bu bulucu için özel değil. Bu tüm uygulamalarda oluyor.
Tolgay Toklar

Cevabımı düzenledim, sanırım şimdi sizin için çalışması gerekir.
RedEagle2000

Hayır yanlış anladın. Aslında görüntülemek için sadece penceremi tıklıyorum. Bu pencereyi kapattığımda diğer Finder pencereleri beliriyor.
Tolgay Toklar

Kapatmayın, Chrome'a ​​geri tıklayın ve hepsi arka plana gitmelidir.
RedEagle2000

1
'Düzeltmeye' ihtiyacı yok, bozuk değil. Farklı bir çalışma şekli; Sadece başka bir yoldan alışkınsın.
Tetsujin
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.