iBooks Author ePub metnini çok büyük içeri aktarıyor


0

Sabit bir ePub olarak dışa aktardığım bir inDesign dosyasına sahibim. Boş şablonu kullanarak iBooks Author'a aktardığımda, metin devasa. Örneğin bir metin kutusu 389 pt'ye ayarlanmıştır. Metin o kadar büyük ki etrafındaki maskeyi aşıyor. Yazı tipi seçimi önemli görünmüyor.

Anahatlar oluşturmak sorunu çözer ancak metni metin olarak tutmak isterim. Metnin boyutunu daha iyi kontrol etmenin bir yolu var mı?


Evet, birçok yazı tipi denedim.
Marty

Yanıtlar:


1

Metin boyutunu kontrol etmenin en iyi yolu dosyayı metne / işarete dönüştürmek olacaktır. Bu şekilde, boyutlandırma üzerinde tam kontrol sahibi olursunuz.

Bu, inDesign'ı düzenleme konusunda ne kadar yetkin olduğunuza veya yerelin bir bölümünü yalıtmak için orada bazı şeyleri ince yapıp yapamayacağınızı görmek için biçimlendirmeyi basitleştirmenize bağlıdır - & gt; amok çalışan ePub dönüşüm.

Orada iyiyseniz, işleri düzeltmek için daha basit bir yaklaşım kullanın. İnDesign'ı öğrenmek veya belgenin biçimlendirmesini temizlemek için herhangi bir yeteneğiniz veya zamanınız yoksa (InDesign'a taşınan, inanılmaz derecede kıvrılmış ve atılmalı ve metinden başlanması gereken bazı PageMaker dosyaları gördüm).

Üzgünüm, daha spesifik olamam. Hangi öğenin dönüştürüldüğüyle ilgili ayrıntılı bilgileri içeren bir soru sormak veya minimum bir test durumu yükleyebilmek isterseniz, birinin bir biçimden diğerine zayıf dönüştürmeyi engelleme konusunda daha iyi bir fikri olabilir.


İçe aktarma işlemini yeni bir dosyadan yalnızca 4 metin kutusu ile yineleyerek kitabın tasarımını denklemden kaldırdım. Aynı sorun vardı. Dosyadan çıkarılmak yerine inDesign dosyasına eklenmesi gereken bir şey olduğunu düşünüyorum.
Marty
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.