Oynat / duraklat ortam tuşu için varsayılan işlev nedir?


0

Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000'im var. Oynat / duraklat etiketli bir düğmesi var. Yüklü klavye sürücülerim olmadığında, düğmenin davranma şekli, davranışı destekleyen en son uygulamada oynamayı ve duraklatmayı değiştirmektir. Örneğin, tarayıcım şu anda odaklanmış olan uygulama ise, ancak önceden odaklanmış olan uygulama iTunes ise, düğme iTunes'daki sesi çalacak ve duraklatacaktır. Önceki uygulama Spotify ise, düğme Spotify'da tetiklenir. Aynı VLC için de geçerli.

Hangi uygulamanın değiştirileceğini hatırlama davranışı mükemmeldir ve kullanmaya devam etmek istiyorum. Şimdi Microsoft medya anahtarlarının geri kalanını eşleştirmek için USB Overdrive kullanıyorum. Microsoft klavye sürücüsünü kullanmıyorum çünkü aynı zamanda kullandığım ve USB Overdrive ile uyumlu olan Karabiner ile çakışıyor.

Sorun, USB Overdrive'da varsayılanın iTunes'un oynatma komutunu çağırmak için oynat / duraklat düğmesini ayarlamak olmasıdır. Bu yukarıda tarif ettiğim davranışları bozuyor.

Hangi uygulamanın değiştirileceğini hatırlayan varsayılan Mac play işlevinin adı nedir? Bu işlevi Applescript veya Bash'den çalıştırmanın bir yolu var mı? USB Overdrive, bir uygulamayı başlatmak için bir tuşun programlanmasına izin verir. En iyi çözümün bu işlevi bir Mac uygulamasına sarılmış bir betikten çağırmak ve bunu USB Overdrive'a bağlamak olacağına inanıyorum.

Yanıtlar:


0

Görünen o ki GitHub'da USB Overdrive'ı ve ortam tuşlarını istediğiniz şekilde eşleştirmeyi hedefleyen bir Windows Klavyesini kullanarak bir Gist var. OSify'da AppleScript ve USB Overdrive üzerinden Spotify'ı kontrol etmek için Apple klavyesinde olmayan ortam tuşlarını yapılandırın.

Eğer aşağı kaydırarak ise ludalex Gist'e eklenmesini, onlar iTunes veya Spotify ya belirlemek ve Çal atamak / doğru uygulamaya tuş basın Pause ki bir AppleScript ekledik.


İlginç bir çözüm. Tamamen aynı değil, ama sizi% 80’e getiriyor.
hekevintran

0

Aslında bu soruna gerçekten basit bir çözüm buldum: USB Overdrive'dan yürütme düğmesi girişini silin ve ardından davranışın üzerine yazılmaz ve her şey o düğme için olduğu gibi olur.

İlginçtir, bu oyun anahtar olarak karabina ile anılır ConsumerKeyCode::MUSIC_PLAY. Bkz. Https://pqrs.org/osx/karabiner/xml.html.tr .


Buna ek olarak, BetterTouchTool kullanarak tam olarak istediğim şeyi yapan bir çözüm buldum. Eylem Oynat / Duraklat işlemini gerçekleştirmek için bir tuş programlayabilirsiniz (eylem menüsünün Klavye Tuşları bölümünde).
hekevintran
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.