OS X Yosemite açılışında iCloud şifre istemi


8

MacBook Air'im her kapatıldığında (veya yeniden başlatıldığında), Finder başladıktan sonra, benden iCloud şifremi ister, örneğin:

resim açıklamasını buraya girin

Gördüğünüz gibi, uygulamayı tanımlamak veya şifre isteyen işlemi tanımlamak için herhangi bir başlık veya herhangi bir şey yoktur. Ancak, akıllı bir Python betiği kullanarak (ne yazık ki nereden aldığımı hatırlayamıyorum) parola isteyen işlemi belirleyebildim:

UserNotificationCenter ( /System/Library/CoreServices/UserNotificationCenter.app)

İki kez İptal'i tıklatırsam (1. İptalten sonra tekrar açılır) yeniden görünmez ve belirgin bir sorun yoktur. Tüm iCloud hizmetlerim (Fotoğraflar, Müzik, Kişiler, Takvimler, Anahtarlık) senkronize ediliyor ve gayet iyi çalışıyor.

İşlemleri açık dosyaları dökmek için Etkinlik İzleyicisi'ni kullandım ve görebildiğim tek alaka düzeyindeki dosya /usr/share/icu/icudt53l.datne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok.

Sorun sadece bir ay önce gerçekleşmeye başladı ve makinemde bunun neden olabileceğini düşünebileceğim belirgin bir değişiklik yok.

EDIT: Açıkçası iCloud şifremi, başarılı olmadan girmeye çalıştım.


1
Bunu sorduğunuz için teşekkürler - Kendimi ikna etmek için aynı sorunum var ve kötü amaçlı yazılımın kimlik avı olmadığını düşünüyorum
Greg

Bahsettiğiniz " akıllı Python betiği " büyük olasılıkla bu blog gönderisinden veya bu github deposundan kaynaklanmaktadır . Testlerimin sonuçlarını benzer soruya bu cevaba ekledim.
techraf

Yanıtlar:


3

İPad veya iPhone gibi başka bir Apple cihazınız varsa ve iCloud'u sildiyseniz, sahip olduğunuz her cihazı bozabilir ve muhtemelen Mac'iniz için Uygulamaya Özgü Parolalar oluşturarak tekrar giriş yapmanız gerekecektir. Bu aynı zamanda başıma geldi, ancak iCloud'u iPad'imden sildiğimde OS X 10.10.4'e yükseltmenin sonucu olup olmadığını hatırlayamıyorum (birisine ödünç veriyordum) ).

İCloud'u Apple Kimliği parolanızla oturum açmanız gerekebilir veya bu işe yaramazsa Apple Kimliğinize giriş yapın ve iCloud için Uygulamaya Özgü Parola oluşturun.

Aynı sorun iMessage / Facetime için de arttı. Orada kesinlikle Uygulamaya Özgü Parola oluşturmanız gerekir, ancak Apple Kimliği parolamı girerek iCloud ile ilgili sorunu çözdüğümü düşünüyorum. Anahtarlığınıza yerleştirildikten sonra, pop-up'ı bir daha görmemelisiniz.


İMessage / Facetime ile aynı sorunu yaşadım ve onlar için uygulamaya özel şifrelerle çözdüm. Apple Kimliği şifrenizle giriş yaptığınızda,
mluisbrown

@mluisbrown Sanırım yazdığımı yanlış okudun. "Aynı sorun iMessage / Facetime için de arttı. Orada kesinlikle Uygulamaya Özgü Parola oluşturmanız gerekiyor , ancak Apple Kimliği parolamı girerek iCloud'la ilgili sorunu çözdüğümü düşünüyorum." Hepsi aynı anda oldu, ancak iCloud, Uygulamaya özel bir şifre gerektirmek yerine Apple ID PW'nizi kullanmanıza izin veriyor. Anahtarlıklarınızda bir iCloud.com anahtarlık olmalıdır. Anahtarlıkta da kimlik doğrulama jetonları olacak, ancak bunlar Uygulama / Sistem tarafından oluşturuldu.
AMR

Başlangıçta iCloud'u kurduğunuzda Apple Kimliğinizden farklı bir şifre kullandıysanız, orada olup olmadığını görmek için Anahtarlık'nızı kontrol etmeniz veya ne olduğunu hatırlamanız ve girmeniz gerekir. Bu sorunu durdurmalıdır.
AMR

1
Herhangi bir nedenle yukarıdaki yorumum kesildi (ve şimdi düzenleyemiyorum). Her neyse, "Apple ID şifresi" ile iCloud hesabı için "ana" şifre mi demek istedim? 2 farklı Apple kimliğim olduğundan şüpheliydim (biri iTunes, App Store vb., Diğeri iCloud için). Her durumda, bu gizemli istem için bir App-Sepecific şifresi oluşturmak zorunda kaldım. App Adı için ben "Kullanıcı Bildirim Merkezi" verdi :-) Bu sorunu çözdü.
mluisbrown

0

Sistem Tercihleri ​​/ iCloud ayarları içindeki Apple Kimliğime tekrar giriş yapıp tekrar giriş yapma sorununu çözdüm.

Oturumu kapatırsanız tüm kişilerinizi ve iCloud takvimlerinizi kaybedeceğinizle ilgili tüm uyarıları önemsemeyin. Afterall iCloud tüm bu bilgilere sahip ve tekrar giriş yaptığınızda geri alacaksınız.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.