El Capitan'ı Sanal Kutuya test amaçlı yükleyin


30

El Capitan altında bazı yazılımları test etmek istediğim için Apple’ın beta programına kaydoldum. Bu nedenle El Capitan’ı Sanal Kutu’ya kurmak istiyorum.

Bunu yapmanın önerilen bir yolu var mı? Anladığım kadarıyla önce Yosemite'i kurup sonra El Capitan beta sürümüne geçmem gerekiyor.

Anladığım kadarıyla, .app dosyasını indirdiğim bir sanal makineye kurmak için kullanabileceğim önyüklenebilir bir resme dönüştürmem gerekiyor - birileri beni nasıl güvenilir bir (test edilmiş) olarak gösterebilir?


Sanal kutuda çalışan OS X sürümünüz var mı?
bmike

Merhaba! Ne yazık ki, sanal bir kutuya bir Mac OS kurmak, Kullanım Politikalarını ihlal ediyor ve Ask Ask Different kurallarını ihlal ediyor. Cevap vermeye yardımcı olmak için en azından işletim sistemini fiziksel bir Mac'e (sanallaştırılmamış) yüklemelisiniz.
smoooosher 12:15

13
@smoooosher Aslında Apple'ın SLA'sı, Apple Mac'te OSX'i sanallaştırmanıza izin verir, böylece ana bilgisayar Mac olduğu sürece izin verilir. "Sahip olduğunuz veya kontrol ettiğiniz her Mac bilgisayardaki sanal işletim sistemi ortamlarında Apple Yazılımının iki (2) ek kopyasını veya örneğini yüklemek, kullanmak ve çalıştırmak için [...] bir lisans verilir: [...] bu, şu amaçlarla Apple Yazılımını zaten kullanıyor: (a) yazılım geliştirme, (b) yazılım geliştirme sırasında test etme, (c) OS X Sunucusunu kullanma veya (d) kişisel, ticari olmayan kullanım. "
onik

Açık veya kapalı konu durumunu tartışmak için Farklı Meta İste konusunu
açalım.

@onik Yalnızca işletim sisteminin lisansı Mac App Store'dan edinilmişse. Tek Kullanımlık kurulumlar ve / veya önceden yüklenmiş uygulamalar, bir Mac donanımı örneği için bir kurulum sağlar. El Capitan'ın henüz App Store'a vurmadığından eminim;) Ayrıca Sec'de hiçbir şey göremiyorum. Sanallaştırma kuralına istisna tanıyan Beta Yazılım Lisansının 15'i.
smoooosher

Yanıtlar:


70

Önyüklenebilir bir El Capitan ISO görüntüsü oluşturma bölümünde bulunan talimatlar , OS X El Capitan'ın App Store'dan indirilmesinden sonra benim için çalıştı.

hdiutil attach "/Applications/Install OS X El Capitan.app/Contents/SharedSupport/InstallESD.dmg" -noverify -nobrowse -mountpoint /Volumes/esd
hdiutil create -o ElCapitan3.cdr -size 7316m -layout SPUD -fs HFS+J
hdiutil attach ElCapitan3.cdr.dmg -noverify -nobrowse -mountpoint /Volumes/iso
asr restore -source /Volumes/esd/BaseSystem.dmg -target /Volumes/iso -noprompt -noverify -erase
rm /Volumes/OS\ X\ Base\ System/System/Installation/Packages
cp -rp /Volumes/esd/Packages /Volumes/OS\ X\ Base\ System/System/Installation
cp -rp /Volumes/esd/BaseSystem.chunklist /Volumes/OS\ X\ Base\ System/
cp -rp /Volumes/esd/BaseSystem.dmg /Volumes/OS\ X\ Base\ System/
hdiutil detach /Volumes/esd
hdiutil detach /Volumes/OS\ X\ Base\ System
hdiutil convert ElCapitan3.cdr.dmg -format UDTO -o ElCapitan3.iso
mv ElCapitan3.iso.cdr ElCapitan3.iso

Ek olarak VirtualBox içinde çalışmak için:

  • Sihirbazdan yeni bir OS X El Capitan oluşturun.
  • "System-> chipset" i PIIX3 olarak değiştirin, montajı yapılmış ISO ve önyükleme yapın.
  • Bir CD / DVD'yi sadece kurulum programı içerisinde kurulum hedefi olarak görürseniz, "Yardımcı Programlar> Disk Yardımcı Programı" nı seçin ve şimdi hedef olarak seçilebilecek boş bir HFS + Günlüklü diske yol açacak olan Sanal Kutu diskini silin.

1
Biçimlendirme sırasında "GUID Partition Table" seçtiğinizden emin olun.
David Reich,

"Bir Önyüklenebilir Oluştur" konusundaki talimatları izlemeye çalıştım, ancak ISO görüntü dosyası çalışmıyor. Virtualbox 5.0 aşağıdaki hatayı alıyorum /mounted_drive/ElCapitan3.cdr.dmg disk görüntü dosyasını açamadı. '/Mounted_drive/ElCapitan3.cdr.dmg' ortamının depolama formatı alınamadı (VERR_NOT_SUPPORTED). Sonuç Kodu: VBOX_E_IPRT_ERROR (0x80BB0005) Bileşen: MediumWrap Arabirimi: IMedium {4afe423b-43e0-e9d0-82e8-ceb307940dda} Callee: IVirtualBox {0169423f-46b4-cde9-91
USTD

1
@ user1556435 OS X 10.11.4'te, cp"cp yardımcı programının tarihi sürümlerinde bir -r seçeneği vardı" yazan kılavuz sayfası , özel dosyaları, sembolik bağlantıları veya fifo'ları doğru şekilde kopyalamadığı için kullanımı kesinlikle önerilmez. " Kullanmak mı istedin, -ryazım hatası mı yazıyorsun ve -R(özyinelemeli) mi demek istiyorsun ? (Kılavuz sayfam aslında ne yaptığını -rsöylemedi, bu konuda çok iyi değildi.)
Calrion

1
@Calrion Ben OSX için yerleşik adam sayfasını -r bu seçenekleri desteklemeyen özyinelemeli bir kopya yapmak için başka bir yol olduğunu ima etmeye çalışıyor düşünüyorum. Eğer "manpage cp" google ilk sonuçlarından birini yazarsanız şunu not eder: -R, -r, - özyinelemeli kopya dizinleri. Bu yüzden eğer istersen -R kullanmanın güvenli bir bahis olacağını düşünüyorum.
Matthew Sanders,

1
Bu talimatları izlemeye çalışanlar için bir uyarı: Çalışabilmeleri için El Capitan (veya muhtemelen Sierra ortaya çıktıkça daha yükseğe) geçiriyor olmalısınız. Bir Yosemite sunucusunu (benim gibi) kullanıyorsanız, bu talimatlar (uygun şekilde değiştirilmiş) bir Mavericks veya Yosemite önyükleme diski oluşturmak için çalışır, ancak bunları çalışan bir El Capitan önyükleme diski oluşturmak için kullanamazsınız (VM askıda kalırken önyükleme işlemi ve asla yükleyiciye almak). Ayrıca, oluşturulan iso Yosemite VM'yi yükseltmek için kullanılamaz (denediğinizde hata mesajı alırsınız). Bunun için App Store'u kullanmanız gerekir.
rpspringuel 12:16

6

VirtualBox, El Capitan'ı destekliyor gibi görünüyor. Bu ekran görüntüsü, yeni bir sanal makine oluşturmak için kullanılan iletişim kutusudur.

El Capitan için VirtualBox seçeneğinin ekran görüntüsü

El Capitan'dan .appVirtualBox VM'ye gitmekle ilgili talimatları bulamazsanız , Yosemite ile yapmak için talimatları takip etmek isteyip, işe yarayacağını umabilirsiniz. Bu rehber benim için çalıştı .

Güncelleme Başka bir fikir: Yosemite'ın VirtualBox'ta çalışmasını sağlamak için yukarıdaki bağlantı kılavuzunu kullanın ve ardından VM'den beta sürümüne yükseltme yapın. Bunu yeni denedim ve bu benim için çalıştı.

VirtualBox penceresinde El Cap gösteriliyor

VirtualBox'un OS X için herhangi bir entegrasyon yazılımına sahip olmadığını unutmayın, bu yüzden gerçekten bir şey eksik olmadıkça konuk OS çözünürlüğünü değiştirmek için sürükle veya pano paylaşımını etkinleştirmek gibi işlemleri yapamazsınız!


Teşekkürler! VirtualBox sürümünüz nedir?
Chris Dragon

Yosemite'i App Store'dan indirmek artık mümkün görünmüyor [1] Nasıl devam edilir? El-Capitan görüntüsünü doğrudan kullanarak UEFI kabuğunu
geçemiyorum

0

Takip edebildim Bu öğreticiyi ve El Capitan'ı kurup birkaç adımla koşmayı başardım:

  1. 5. Adımda, kırık bağlantıyı kaldırmak için sözdiziminde yanlış bir şey olduğunu düşünüyorum, sadece bulucuda açarak kapattım.
  2. 7. Adımda bir yazım hatası var, html'nin bir kısmı ifadede sıkıştı.

Bunun yanında hepsi şimdiye kadar çalışıyor gibi görünüyor :)


0

Artık en kolay olan yeni bir seçenek var: Mac veya Linux işletim sistemi çalıştırırken ücretsiz olan ve App Store'da bulunan Parallels Light. Bu tür bir iş için mükemmel.


-1

Üst düzey kısa cevap, en iyi sonucu almak için beta yazılımını çıplak metal üzerinde çalıştırmanız gerektiğidir. Henüz El Capitan'ı destekleyen herhangi bir sanallaştırma paketinden haberdar değilim (açıklanmasından saatler sonra).

Elbette, satıcılar araçlarını zamanında güncelleyecektir, ancak genel olarak, VirtualBox, Mac donanımı üzerinde çalışırken, birden çok ana bilgisayar işletim sistemi uyumluluğu üzerinde odaklandığından, herhangi bir OS X'i konuk işletim sistemi olarak en iyi şekilde desteklediğini sanmıyorum. Mac merkezli bir tasarıma.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.