Bir çalışma oturumunu kaydedip daha sonra yeniden açabilir misiniz?


2

Aynı anda açık olması için 5 kesin internet sekmesine / sayfasına ihtiyacınız olan bir kitap üzerinde çalıştığınızı, Apple Pages, Dictionary ve iTunes'u size ilham veren klasik bir müzik CD'si olduğunu düşünün. Aynı gün, Numaralar, Hesap Makinesi ve bir tarayıcıda açılan üç sekmeye ihtiyaç duyacağınız finans ve muhasebe üzerinde de çalışacaksınız. Ayrıca çocuklarınızın okulları için bir video hazırlamasına yardımcı oluyorsunuz, bu yüzden ne zaman çalışırsanız çalışın, Final Cut Pro X'e, projeye karşılık gelen TextEdit dosyası ve Önizleme'de 4 resim / görsel kaynak açmanız gerekir.

Bunlar yapılması bir veya iki hafta sürebilecek olan görevlerdir. Bu yüzden, onlardan biri üzerinde çalışmaya başlayacağınız zaman, doğru belgeleri, kaynak dosyaları bulmak ve çalışmaya hazır olmanız gereken çalışma ortamını yeniden oluşturmak için uzun zaman harcamanız gerekecek. Ve eğer kesintiye uğradıysanız veya bilgisayarınızı kapatmak ya da eldeki görevi kapatmak istiyorsanız, her uygulamada tasarruf edip kapatmak zorunda kalacaksınız.

Sorum şu ki, uzun vadeli projelerle ilgili tüm dosyaları açmayı ve kapatmayı basitleştirmenin bir yolunu bilen var mı? Açıkçası kimse A'dan Z'ye bir roman yazmak için bilgisayarını açmıyor. Ve hiç kimse bir bilgisayarda "tek bir şey" yapmıyor. Belki sizin için çok hassas bir çalışma ortamı başlatan bir uygulama var?

"Boşluklar" iyidir, fakat benim bahsettiğim şey, bir boşluktaki her küçük ayarı kurtarmanın ve onları kapatabilmeyi ya da yeniden açabilmeyi ya da isimlendirmeyi (ve Boşluklar yine de Görev Kontrolü ile değiştirildi) mümkün olacaktı.

Birisinin bunu yapabileceğini düşünmenin tek yolu, bir görevle ilgili dosyaların takma adlarını oluşturmak, ardından tüm takma adları seçmek ve bunları her seferinde yeniden açmaktır (tarayıcı sekmeleri için çalışmayabilir mi?)

Aynı yıl birkaç uzun vadeli projede sık sık çalıştığım ve ara vermem ya da bilgisayarımı sık sık kapatıp açmam gerektiğinden, bunun cevabını seveceğimi bilmeme izin verin.


İşletim sisteminin hangi sürümünü kullanıyorsunuz? Uygulamaları ve durumlarını başlangıçta yeniden açmak üzere daha yeni sürümler ayarlanabilir.
bjbk

Bir oturumu kapatacağımı, başka şeyler üzerinde çalışacağımı, bilgisayarı yeniden başlatacağımı, yani 2 ay sonra oturumu yeniden açacağımı ve bulunduğum yerde olduğumu söylemek istedim. Ben harika olmaz mıydı farklı kullanıcı hesapları oluşturmak, ama başka bir hesaba bir kullanıcı hesabından dosyaları hareket ettirerek yapabilirdi, ben ... Bir projeyi bitirmek ve ilgili hesabı silmek istiyorsanız kayıp dosyaları riske dursun
MicroMachine

Yanıtlar:


1

Ne soruyorsanız, uyku görüntüsünü kullanmak en iyi yol olabilir.

Küçük bir senaryo oluşturmak, bunu Sleep Image ile yapabilir.

İlk önce şu anki durumunuzun bir görüntüsünü yaratacak uykuyu taklit edeceksiniz.

pmset sleepnow

veya

osascript -e 'tell application "System Events" to sleep'

Sonra uyku görüntü dosyasını kopyalar / yeniden adlandırır, böylece daha sonra kullanabilirsiniz.

Onlar yer almaktadır /private/var/vm/sleepimage

Uyku görüntüsü dosyalarının Gigabyte boyutunda büyük olabileceğini unutmayın; bu nedenle yeterli disk alanınız olduğundan emin olun.


1
Fikriniz için teşekkürler! Hala farklı Kullanıcılar oluşturma hakkında yazdığım yorumların daha kullanıcı dostu ve parametrelerinin değiştirilmesi kolay olduğunu düşünüyorum.
MicroMachine

@ İkinci Kullanıcı çalışmaz, çalışmaz, mevcut çalışmanızı kaydetmez, yalnızca yapılandırmayı değil, uygulamaları ve belgeleri açmaz.
Ruskes,
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.