iTunes olmadan iPad fabrika sıfırlama


3

PIN'i unuttuğum o kadar uzun süredir kullanmadığım 4. nesil bir iPad'im var. Tekrar kullanmayı planladığımda fabrika ayarlarına döndürmek istiyorum. Bu konuda bulduğum her şey, bunu yapmak için iTunes'u bir bilgisayarda kullanmam gerektiğini gösteriyor. Bu gerçekten böyle mi? Aynı şeyi yapmak için güç kapatma / açma ve fiziksel düğmelerden bazılarını kullanamaz mıyım?


Basit bir arka kapı olsaydı, güvenliğe sahip olmanın çok az noktası olurdu;)
Tetsujin

Katılmıyorum. Fiziksel erişiminiz varsa, bir işletim sistemini bir bilgisayara yeniden yüklemek oldukça kolaydır. Mobil cihazların neden farklı olması gerektiğini anlamıyorum.
AJ.

... çünkü mobil cihazların çıkarılabilir sabit sürücüleri olan makinelerden daha iyi güvenliği vardır.
Tetsujin

Bu, "ne tür bir güvenlik daha iyidir" sorusu değildir. Fikrinize saygı gösterirken, asıl soru hakkında nesnel veriler arıyorum.
AJ.

Tamam, nesnel. Arka kapı yok. Başka hiçbir şekilde erişmenize izin vermiyorsa, iTunes ve DFU moduna ihtiyacınız vardır. Ayrıca, iOS 6'dan büyükse, en son ayarlanan Apple Kimliğine de ihtiyacınız vardır
Tetsujin

Yanıtlar:


3

Düğmeye basmak yok işletim sistemini yeniden yükler.

Pimi kaba kuvvetle zorlamaya çalışabilirsiniz, cihazı zaten hapse atarsanız giriş yapmayı deneyebilirsiniz, pimi atlamak için tek seçenek USB'ye bağlanmak ve iTunes'a veya benzeri bir sofistike programın firmware ile konuşmasını sağlamaktır.

İTunes'a bir şey yükledikten sonra (veya yerine geçtikten sonra), etkinleştirdiyseniz etkinleştirme kilidini kaldırmanız gerekir.


1

Cihazı DFU moduna almaya çalışın, ardından geri yükleyebilirsiniz.

Not: Cihaz iCloud hesabı ile kilitlenmişse, geri yüklerken hatalar alıyor olabilirsiniz ve / veya önce cihazın kilidini açmanız gerekebilir.

Cihaz DFU moduna nasıl geçirilir:

  1. Cihaz açıkken, cihaz kapanana kadar POWER + HOME BUTONS düğmesini basılı tutun, HOME düğmesini basılı tutun ve USB kablosunu cihaza takın.
  2. İTunes'u açın ve Kurtarma modunda bir cihaz bulmalıdır.

Bu ne yazık ki iTunes gerektirir. Sorunu "iTunes olmadan" veya orjinal "Bilgisayarsız" olarak yansıtacak şekilde güncelledim.
AJ.

1
öyleyse, ne yazık ki gerekli sonuçları başaramazsınız.
Anton Todorov

DFU numarası, maalesef uzun zamandan beri çalışmıyor.
Farside

Eski iPad'ler için çok faydalı
arpanmangal

-1

Şifreyi bilmiyorsanız ve bir bilgisayara erişiminiz yoksa, iPad'inizi sıfırlamaya zorlamanın tek bir yolu vardır. Art arda 10 kez yanlış şifre girerseniz, iPad otomatik olarak tüm verileri silecek ve ardından kendini sıfırlayacaktır. Bu, yalnızca bu özellik genel ayarlarınızda önceden ayarlanmışsa geçerlidir. Biraz zaman alacaktır, çünkü yanlış şifreye ne kadar çok süre koyarsanız, tekrar denemeye kadar ipad o kadar uzun süre kilitlenir (1 dakika, sonra 5, 30, sonra bir saat, onuncu saat 24 saat son sefer). o zaman, iPad'i ayarlamak için bir bilgisayara veya iTunes'a ihtiyacınız yok ... sanki yeniymiş gibi olacak.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.