Göç Asistanı Yosemite’de tamamen kırıldı


5

500GB SDD'li bir 2013 MacBook Pro'm var. Düzenli olarak iki farklı harici diske yedeklenmiştir - biri 4TB Thunderbolt HDD, diğeri ise USB 3.0 Thermaltek yuvasına bağlı 4TB WD Black sürücüsüdür.

1TB SSD'ye sahip yeni bir (2015) MacBook Pro satın aldım ve 2 yıllık yapılandırma, özelleştirme, uygulamalar ve veri dosyalarımı taşımak istedim. Denediğim her şey tam ve kesin bir başarısızlıktı ve neyi yanlış yaptığımı anlayamıyorum. Her turun sonunda, 2015 Macbook Pro'yu yeniden başlattım, Internet Recovery'ye girdim, diski sildim ve OS X Yosemite'i yeniden kurdum. Bu her seferinde yaklaşık 2 saat sürdü.

1. Tur: İlk önce Thunderbolt HDD'den yeni Macbook Pro'ya Migration Assistant yapmaya çalıştım. Her şey yolunda gibiydi, "Uygulamalar klasörünüzü aktarma" ekranı 3 dakikaya inene kadar. Bu noktada, tırmanmaya ... ve tırmanmaya ... ve tırmanmaya başladı. ~ 72 tam saat Göç Asistanı'ndan sonra, "128 saat 54 dakika kaldı." Bu noktada, bir şeylerin yanlış olduğunu anladım.

2. Tur: Thunderbolt HDD’de bir sorun olduğunu düşündüm. 2013 MBP'ye taktım ve diski doğruladım / izinleri doğruladım. Her şey yolundaydı. 2015 MBP'sine tekrar bağladım ve Migration Assistant'a tekrar başladım. ~ 48 saat Göç Yardımcısı Asistanı'ndan sonra, "63 saat ve 12 dakika kaldı" idi ve yine sadece yukarı çıkıyordu - tırmanmaya başladığında hiç aşağı olmadı.

3. Tur: Tamam, Thunderbolt diskinde bir sorun olmalı. Harici USB caddy sürücüsünü onayladı, her şey yolunda gitti. Birkaç gün oldu, bu yüzden en yeni ve en iyi makineme geçeceğinden emin olmak için USB sürücüye son bir Time Machine yapıyorum. Aynı belirti - yaklaşık 5-10 dakika kaldı, sayı stratosfere girmeye başlar. Sabırlı olmaya çalışıyorum, tekrar 70+ saat veriyorum ... "106 saat 49 dakika kaldı." (İlginç bir not olarak, son birkaç saatte birkaç kez kontrol ettim ve her seferinde harici sürücünün hiç dönmediğini ilginç buldum ...)

Tur 4: Tamam, Time Machine kurulumunda bir sorun var. Döndür onu, makineye makineye gidelim. 2013 MBP'yi Thunderbolt üzerinden 2015 MBP'ye bağlayın, her ikisinde de Migration Assistant'ı başlatın. Birbirlerini görmeyi reddediyorlar. İnce. Ethernet'i deneyelim.

Tur 5: İki makineyi izole etmek için 1GB'lık bir Ethernet anahtarı satın alın ve her birini en az 923Mbps yönlendirmek üzere başarıyla test edilmiş Cat 6e kullanarak takın. ~ 24 saat sonra ve "18 saat 26 dakika kaldı" diye pes ediyorum.

6. Tur: Thunderbolt'a geri dönün. Bu sefer, 2013 MBP'yi Hedef Disk Moduna koyacağız. Tamam, şimdi birbirlerini iyi görüyorlar. ~ 24 saat, "19 saat ve 9 dakika kaldı." # $ () $% $ () !!!!

7. Tur: Belki 2015 MBP'sidir. 2013 iMac cihazıma gidin, Migration Assistant moduna getirin, 2013 MBP'yi Thunderbolt kablosu ile "Hedef Disk Modu" na yerleştirin. Her şey bağlanır. ~ 24 saat, "16 saat ve 33 dakika kaldı."

Bu noktada, Apple'ın “Göç Asistanı” nı kullanarak HERHANGİ BİR tür göç yapmak için neredeyse iki haftayı harcadım ve başarısızlıktan sonra başarısızlıktan başka bir şey olmadı. Bütün bu deneyleri iMac ve çeşitli cihazlarla tekrarlayabilirdim, ama aklımın arkasında sinsi bir kuşku ortaya çıkmaya başladı. Böylece hem iMac hem de 2015 MBP'yi siliyorum; 2015 MBP'de minimum minimum Yosemite kurulumu yapıyorum, yalnızca kullanıcı hesabımı oluşturup Google Chrome'u yükleyerek yer imlerimi senkronize etmesine izin veriyorum. Onları Thunderbolt ile bağlarım, 2015 MBP'yi Hedef Disk Modunda başlatın ve (şimdi tamamen temiz) iMac'de Migration Assistant'ı yapıyorum.

13 saat oldu. Göç Asistanı "6 saat 43 dakika kaldı" diyor.

Kontrol edilenler:

  • Diski Doğrula
  • İzinleri Doğrula
  • Üç makineden herhangi biri için OS X güncellemesi yok
  • Kullanılan tüm kablolar diğer kullanım durumlarında test edilmiş ve iyi çalışmıştır (kaydedilmiş dosyalar, bir bilgisayardan diğerine kopyalanan dosyalar vb.)

Bu araç tamamen kırık mı, yoksa bir şey mi eksik? Üzerinde ne olduğunu görebileceğim bir yere koyabileceğim bir tür "hata ayıklama modu" var mı? Bu tür bir geçişi gerçekleştirmeme izin verecek herhangi birinin önerebileceği farklı bir araç var mı?


Artış oranı kimseye bir şey ifade etmiyorsa, bu görevi yaptığım 10 dakika içerisinde "6 saat 43 dakika" "7 saat 51 dakika" oldu.
TML

1
Bu, özellikle sayısız dosya içeren bir tür dev ortamı çalıştırıyorsanız, Migration Assistant ile ilgili yaygın bir sorundur. Neden sürücüleri karbon kopya klonlayıcıyla klonlamıyorsun ? 500 GB'lik sürücü tamamen doluysa bir saatten kısa bir süre geçmesini beklerdim.
klanomath

Bu ürünü bir deneyeceğim. Teşekkürler, @klanomath.
TML

Yanıtlar:


2

Tamam, yeni bir MBPr 15 aldım ve bu sorunu da yaşadım. Taze göç işe yaramadı. Göç atladıysanız ve daha sonra göç asistanını kullandıysam işe yaradı ama tam bir kopya değil.

İşte benim için çalıştı. Yeni bilgisayarı kurtarma moduna getirin. Öyleyse 'r' tuşunu basılı tut Kurtarma modunda, zaman makinesinin yedeğinden geri yüklemeyi kullanmayı deneyin. Bu belki 2 saat sürdü ama işe yaradı.


Bir şans vereceğim, öneriniz için teşekkürler.
TML,

Rica ederim. Beni de sinirlendirdi. Meseleyi nasıl aşacağımı öğrendiğim için memnunum.
Benjamin Scherer

3

Tamam, aslında bu sorunu çok yaşadım, çünkü Mac kullanan bir şirkette BT adamıyım ve ne olduğunu bir türlü anlayamadım ama cevabı buldum: bu Thunderbolt Köprüsü

Geçirdiğiniz bilgisayarda Thunderbolt kablosunu takın. Ardından, Sistem Tercihleri> Ağ bölümüne gidin ve Thunderbolt Bridge adlı bir ağ arayüzü olduğundan emin olun . Yoksa, sol alt köşedeki artı işaretine basın ve bir tane ekleyin.

Şimdi, o makinede Migration Assistant veya Hedef Disk moduna geçin ve yeni makinede Migration Assistant'a gidin. Yeni makine eski diski bulmalı ve uygun şekilde geçirebilmelidir.


2

Göç Asistanı ile sorun yaşarken yapmanız gereken ilk şey temel konulara geri dönmek.

Geçiş her seferinde bir adım yapılır. Başım belaya girdiğinde eski makinede yeni bir kullanıcı oluşturup sadece bu kullanıcıyı geçiriyorum.

Daha sonra eski makinede hesabımdaki çöpleri temizlediğimden emin olun. Ardından yalnızca bu hesabı taşımayı deneyin. Bununla ilgili sorun yaşarsanız, Belgeler ve Müzikler klasörünü boşaltın (genellikle boyutların çoğunun yaşadığı yer) ve bir kez daha deneyin. Bu genellikle işe yarar.

Sonra ve yalnızca o zaman, Uygulamaları taşımayı deneyin.


Sorum, mutlak bir metin duvarıydı, bu yüzden her şeyi okumadıysanız tamamen anlıyorum. Ancak, "2015 MBP’de minimum minimum Yosemite kurulumunu, yalnızca kullanıcı hesabımı oluşturmayı ve Google Chrome’u yüklemeyi, yer işaretlerimi senkronize etmesine izin vererek" aynı belirtileri göstermesini sağlamaya çalışırken "sorumu sordum. Kesinlikle yalnızca Chrome'u silip deneyebilirim, ancak Migration Assistant bu kadarını transfer edemiyorsa, kullanılabilir mi? Ne olursa olsun, önerileriniz için teşekkürler.
TML

Hayır, Migration Assistant'taki her şeyi kapatın; böylece yalnızca minimum bilgisayar eski bilgisayardan alınır . O zaman bir adımda bir adım yaparsanız, farklı bir sonuç almalısınız.
Tony Williams,

Bu durumda Migration Assistant için "test senaryosum", "Eski Bilgisayar" ın yalnızca Google Chrome yüklü olan tek bir kullanıcıyla tamamen yeni bir OS X yüklemesi olmasıdır. Belge veya başka veri yok. Sonra kullanıcıyı taşımak için "Migration Assistant" gerçekleştiriyorum. Şu anda bana böyle bir geçişin tamamlanmasının 9 saat 27 dakika alacağını söylüyor.
TML

0

İki makinede WiFi kapatmanın hile yaptığını öğrendim; Thunderbolt kablosu kullanarak


0

Göç Asistanı ile de hiç şansım olmadı.

2011'in başlarında MBP 15 "video sistemi yakın zamanda başarısız oldu ( https://www.apple.com/support/macbookpro-videoissues/ ) ki bu Apple tarafından anakart değiştirilmesini gerektiriyor. güncel bir yedeğim yok, yerel bir Mac tamircisi HDD'yi çekip yepyeni bir USB3 harici HDD'ye bağladım.

Şirketim bana yeni bir 2015 MBP 13 "verdi ve uygulamalarımı, verilerimi, harici yapılandırmalarımı harici HDD'den yeni MBP'ye geri yüklemek için Migration Assistant'ı kullanmak istedim. Migration Assistant harici sürücüde geri yüklemek istediğim verileri gördü Bunların hepsi 371GB'lık ancak Veri kategorileri için onay kutularını içeren Migration Assistant ekranında "devam et" düğmesini tıkladıktan kısa bir süre sonra ve kategori başına veri miktarını "Göç beklenmedik bir şekilde bırakıldı" mesajı alıyorum. Daha fazla bilgi yok. Harici HDD bağlı USB3 üzerinden yeni MBP'ye. Eski ve yeni makinelerde aynı işletim sistemi sürümü (El Capitan), soğuk yeniden başlatma sonrası, wifi kapalıyken vb. birkaç kez denedim. Her zaman aynı sonuç.

Migration Assistant kullanışlı görünmüyor ve verilerin manuel olarak taşınması, uygulamaların yeniden kurulması ve yapılandırılması vb . İle karşı karşıyayım ( https://support.apple.com/en-us/HT202910 ). Bazı temizlik ve yeniden yapılanma için bir şans, aynı zamanda büyük bir zaman alıcı.


Bu berbat, bunu duyduğuma üzüldüm. Birkaç cevap daha gönderilmiş gibi görünüyor, bunlardan herhangi birini denediniz mi?
JMY1000,

JMY1000 - maalesef diğer cevaplar benim durumum için geçerli değil çünkü hepsi taşınacak işlevsel bir Mac kullanıyor. Taşınmak istediğim Mac önyükleme yapmıyordu. Hiçbir veri kaybetmedim; Migration Assistant'ın beklediği şekilde düzenlenmiş harici bir HDD’de istediğim tüm verilerim var (Migration Assistant verileri görebilir). Ancak Göç Yardımcısı beklenmedik biçimde sonlandırılıyor. Verileri harici HDD'den manuel olarak geçirmek ve uygulamaları yeniden yapılandırmak / yeniden yapılandırmak zorundayım.
Randy,

OS X'i sanallaştırmak ve sanal makineyi harici HDD'den başlatmak için ne yapmalıyım?
JMY1000
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.