MacBook Pro'mu BootCamp'ın son sürümüne nasıl güncellerim?


2

OS X 10.10.5 çalıştıran 2013 Macbook Pro'mda Windows 8.1 kullanıyor.

Çalıştığı BootCamp'ın (ve ilgili sürücülerin) sürümünü güncellemek istersiniz - 3-6 ay önce Windows'a ayrıldığımdan ve bunları kurduğumdan beri güncellediğini sanmıyorum ve güncellemeler olduğunu biliyorum.

  1. Windows'ta yeni BootCamp Güncellemesi ile bilgilendirildim ve güncellemeyi Windows güncellemesi aracılığıyla denedim ancak başarısız oldu

  2. Koşu Apple Software Update Windows içinde bana indirme ve amp; yükle - bu Apple Destek Makalesi bu kanal üzerinden ulaşılabileceğini söylüyor, ancak değil mi?

  3. Yosemite + BootCamp'taki seçeneklerin tümü Windows bölümümün yeniden bölümlenmesi ve yeniden yüklenmesi gibi görünüyor (doğal olarak birincilik ödülü değil)

  4. Sürücülerin Apple web sitesinden bir USB belleğe indirilmesi ancak bunun da yeniden bölümlenmeyi gerektirdiği görülüyor.

Son hedefim Windows 10'a ücretsiz yükseltme işlemini yeniden yüklemeden gerçekleştirmektir, ancak BootCamp'ı en başından almaya çalışıyorum.

İlgili soru: tam olarak hangi BootCamp sürümünü çalıştırdığımı tam olarak nasıl anlayabilirim? Windows içinden sağ tıklayabilirim About Boot Camp ve 5.1 diyor ama bu yeterince spesifik değil.

Yanıtlar:


1

BootCamp Assistant'ı açın ve yaklaşık penceresini açın. 10.10.5’in içindeyseniz Sürüm 5.1.4 (500) 'e benzemelisiniz.

OS X'i güncellediğinizde BootCamp güncellenir, bu nedenle herhangi bir Windows sürümüne bağlı değildir, bu nedenle Windows bölümünüzü silmiş ve yeniden başlamış olsanız bile BootCamp'ta güncel olabilirsiniz.


1

@ Bmike ♦ dediği gibi, OS X'i güncellediğinizde BootCamp güncellenir: gerçekten 10.11 çalıştırıyorum ve Boot Camp Assistant sürüm 6'yı aldım.

Şimdi de aynı şeyi yaptım: Windows 8'den Windows 10'a kadar güncelleme yaptım ve hiçbir sürücüyü güncellememe gerek yoktu. Windows 8'imi BootCamp Sürücüleri ile yükledim (ancak Windows'u harici bir sabit diske kurduğum için tüm bölüm şeyleri yoktu) ve sürücülere hiç dokunmadan Windows 10'a geçebildim. Gerçekten güzel ve kolaydı, tıpkı uygun bir Windows PC kullanıyormuşum gibi.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.