Safari'de Chrome'da olduğu gibi birden çok kullanıcı hesabı var mı?


20

Not: Ayrı bir sistem kullanıcısı oluşturmak benim için bir seçenek değildir.

Google Chrome'da ayrı "kullanıcılar" oluşturabilir ve yeni bir Chrome penceresi başlatabilirim. Bu pencerede açılan sekmelerin, diğer kullanıcıların oturumlarından ayrı tutabileceğim kendi oturumları (çerez kavanozları) vardır.

Bu benim için harika, çünkü bir geliştirici olarak, aynı hizmetlerin birçoğu için ayrı girişleri olan kişisel ve iş "kullanıcılarım" var.

Örneğin, kişisel ve iş gmail hesabım var - bunları gmail'de birleştirmek yerine, onları ayrı tutmayı tercih ederim. Kişisel Chrome penceremde, kişisel e-postayı okumak için gmail'de oturum açıyorum. İş Chrome penceremde, iş e-postasını okumak için gmail'de (alan adınız için Google Apps) oturum açıyorum.

Bir başka yaygın olanı digitalocean, github ve bitbucket'tir. Her biri için kişisel hesaplarım ve her biri için iş hesaplarım var. Bunları ayrı Chrome pencerelerinde tutmak benim için çok yararlı.

Bununla ilgili bir başka harika şey, Chrome'un sekmelerimi benim için kaydedeceği. İşteyken kişisel kullanıcı penceremi kapatabilir ve iş kullanıcı penceremi açabilirim. Son çalıştığım andan itibaren tüm sekmelerim orada olacak. İşim bittiğinde kişisel kullanıcı penceremi açarım ve tüm kişisel sekmelerim geri yüklenir.

Bununla birlikte, Chrome şişirilmiş bir domuz ve RAM'imi ve pilimi koruyor. Yeni bir Macbook Pro'da, Chrome çalışırken, yaklaşık 4 saat pil ömrü elde edeceğim. Kapalıyken 8 saate çok daha yaklaşabilirim.

Chrome'u bırakmak ve Safari'yi denemek istiyorum, ancak böyle bir kullanıcı profili özelliği olmadan, korkarım ki benim için yararlı olmayacak. Yerel olarak mümkün değilse, bir eklenti / uzantı var mı?

Herhangi bir bilgi için teşekkürler.

Yanıtlar:


10

Ben de Safari'de bu yeteneği aradım, ama mevcut değil. Her yeni sürüm çıktığında Apple'ın Safari Geri Bildirim sayfasına bir geliştirme isteği gönderdim .


Önerin için teşekkürler. Bir özellik isteği gönderdim.
Teşekkürler

Yine yılın bu zamanı, umarım geri bildiriminizi
gönderirsiniz

3

SwitchUp artık aktif olarak desteklenmiyor maalesef şu an kullandığım bir tavsiyem var - 

https://developer.apple.com/safari/technology-preview/

İkinci bir safari çalıştırın :-) Teknik olarak, bu beta yazılım olacaktır, bu yüzden sorunlarla karşılaşabilirsiniz, ancak bunu başarmak için görebildiğim en yakın şey (ve evet, bununla sadece 2 profil ile sınırlı olacaksınız).

İyi şanslar!


Yer imleri mavi safari (standart) ve mor safari (teknik önizleme) arasında paylaşıldığından, bu gerçekten çok yardımcı olmaz. Tamamen ayrı iki kimliğe sahip olmak istiyorsanız, bu yardımcı olmaz.
Andrew

2

Belki SwitchUp sizin için bir çözümdür. Bir süredir kullanıyorum ve beğendim.

SwitchUp ayrı profiller oluşturmayı kolaylaştırır, böylece hem ev hem de farklı hesaplar, ayarlar ve verilerle çalışmak için bir uygulama kullanabilirsiniz. Her uygulama için çok kullanıcılı bir ortam gibidir.

Sadece Safari için değil, diğer uygulamalar için de :-) Sadece Safari için kullanabilmenize rağmen ...


2
Tüm profili Chrome'da olduğu gibi SwitchUp ile aynı anda kullanabilir miyiz?
Mani

1

Özel taramada başka bir sekme açın. Kendi Facebook'umla bir sekmeye ve eşimin Facebook'u olarak başka bir sekmeye giriş yapmama izin veriyor.


Birçok durumda kullanışlıdır, ancak birçok site (örneğin Netflix) özel taramada çalışmaz. Ayrıca geçmişinizi vb.
shim
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.