İMessages ile mac ve iPhone arasındaki bağlantımı nasıl çözerim?


1

Kısa bir süre önce yeni bir macbook pro satın aldım ve iMessages'ın kullandığım sırada doğrudan Mac'ime gönderdiğini gördüm. Ancak mac'umu kapattığımda, iletilerimin yanıtları iPhone'uma değil hala mac'a gönderiliyor. Benim iPhone'umda hiç görünmüyorlar.

İMessages'imin her iki cihaza da göndermesini sağlayarak bunu düzeltebilmemin bir yolu var mı? Veya mac'imi her kapattığımda bile, iletilerimi iPhone'uma geri aldınız mı?

Yanıtlar:


2

Tutarlılık için, tüm cihazlarınızda aynı ayarların yapılması önerilir. İOS'ta Ayarlar> Mesajlar> Gönder ve Al seçeneğine gidin ve kontrol edin:

  • "İMessage adresinden ulaşılabilinir" seçeneğinin altında, kaç tane adres var ve hangileri aktif (soldaki bir onay ile).

  • "Yeni konuşmaları başlat" altında, telefon numaranızın seçilip seçilmediğini ve değilse, hangi e-posta adresinin olduğunu kontrol edin.

Birden fazla iOS cihazınız varsa, aynı şekilde ayarlandığından emin olun.

Sonra OS X'e gidin ve Mesajlar uygulamasında Tercihler> Hesaplar; iMessage> Settings altında bilgilerin iOS cihazınızınkilerle aynı olup olmadığını kontrol edin.

Bir cihazda farklı e-posta adreslerinden veya bir e-postadan ve diğerinde bir telefon numarasından gönderip alıyorsanız, alıcılarınız aslında sizinle çok sayıda ayrı görüşme yapacak ve bir veya diğerini yanıtlarken bu mesajla ilişkili cihaza mesaj göndereceklerdir. adres. Cihaz çevrimdışıysa, mesajı alamazsınız. Hepsi aynı şekilde yapılandırılmışsa, bu sorunu ortadan kaldırırsınız.

Bir kişiyle yaptığınız tüm konuşmalar, gönderdikleri adreslerden bağımsız olarak aynı görünür.

Hangi adresle konuştuğunuzu bilmek kolay değil; iOS'ta, ayrıntılara dokunmanız, ardından adın sağındaki (i) simgesine dokunmanız ve hangi kişi adreslerinin veya numaralarının mavi renkle vurgulandığını görmeniz gerekir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.