Bozuk bir ekran değiştirme hakkında ne yapabilirim (kilidi açarken titriyor)?


0

LCD ekranım bir ay önce bozulduğunda değişti, ancak şimdi kilidini açtığımda telefonum titriyor. Birkaç saniye sonra normale döner. Bunu nasıl düzeltebilirim?


2
Bunu kimin yerine koyduğumu geri alırdım.
Jaime Santa Cruz

Yanıtlar:


1

Çabuk cevap şu ki, sonunda yapabileceğin pek bir şey yok.

Ne yapabilirim?

 • Telefonu parçalara ayırabilir ve ekranı manuel olarak düzeltmeyi deneyebilirsiniz, ancak bu hiçbir şekilde bir düzeltme (hatta bir iyileştirme) garantisi vermez. Bunu yaparak, cihazınıza daha fazla zarar verme riskini de taşırsınız.

 • Apple ekranınız kırıldığında değiştirilirse, ekranlara geri götürün ve tam olarak çözülmediğini bildirin. Onlar olmalıdır (son 90 gün içinde servise alınmış ise) hiçbir ücret ödemeden tekrar düzeltmek.

  Apple, 90 gün boyunca yetkili servisinden veya iPhone garantinizin kalan süresi boyunca hangisi daha uzunsa ortaya çıkması halinde hataları kapsar.

 • Bir üçüncü taraf satıcı ekranınızı değiştirdiyse, onlara geri götürün. Genel olarak, üçüncü taraf iDevice sabitleme mağazaları, ilk kez doğru şekilde tamir etmedilerse (işinizi sürdürmek için), ikinci kez onarırlar.

Garantim geçersiz mi olacak?

AppleCare Kapsamınız aşağıdakiler için geçerli değildir:

 • kaza, suistimal, suiistimal, sıvı teması, yangın, deprem veya diğer harici sebeplerden kaynaklanan hasarlar

 • Apple veya Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı (“AASP”) temsilcisi olmayan bir kişi tarafından yapılan hizmetten (yükseltme ve genişleme dahil) kaynaklanan hasarlar

 • Apple Ürününün normal eskimesinden veya herhangi bir seri numarasının Apple Ürününden çıkarılmış veya tahrif edilmiş olması nedeniyle normal aşınma ve yıpranma veya başka türlü nedenlerle ortaya çıkan kusurlar.

Apple'ın fiyatları nedir?

 • AppleCare Kapsamı ile (ekran değiştirme)

  • iPhone 6 - 109 ABD Doları
  • iPhone 6 Plus, iPhone 5'ler, iPhone 5c, iPhone 5 - 129 ABD Doları

Onarımınız Apple'ın Bir Yıllık Sınırlı Garantisi, AppleCare + veya AppleCare Koruma Planı kapsamında değilse, iPhone'unuz garanti dışı servis için uygun olabilir.

 • Garanti Dışı (herhangi bir onarım)

  • iPhone 6 Plus - 329 ABD doları
  • iPhone 6 - 299 Dolar
  • iPhone 5'ler, iPhone 5c, iPhone 5 - 269 ABD Doları
  • iPhone 4s - 199 TL
  • iPhone 4, iPhone 3GS, iPhone 3G, Orijinal iPhone - $ 149

Not: Garanti kapsamı dışında bir pil değişimi $ 79'dır, ancak yalnızca pil Apple'ın teşhis testlerinde başarısız olursa kullanılabilir.

AppleCare nedir?

AppleCare + 'ı satın almak, donanım kapsamını iPhone'unuzun orijinal satın alma tarihinden itibaren iki yıla uzatır ve her biri 79 ABD doları hizmet ücreti ve geçerli vergi olmak üzere iki kaza sonucu meydana gelir. AppleCare + aynı zamanda Hızlı Değiştirme Hizmeti'ni de içerir, böylece iPhone'unuzu göndermeden önce yenisini alabilirsiniz.

İPhone'unuzla AppleCare + ürününü satın almadıysanız, satın alma tarihinden itibaren 60 gün içinde satın alabilirsiniz. İPhone'unuzu bir Apple Perakende Mağazasına götürün veya Apple'ı arayın. Satın alma tarihini ve iPhone'unuzun mevcut bir hasarı olmadığını onaylayacağız.

Apple'ın Onarım Koşulları nedir?

Tüm servis siparişleri için, Apple, (1) hizmetlerin hizmet tarihinden itibaren doksan (90) gün, (2) aşağıdaki alt bölümde açıklanan piller hariç, tüm parçaların açıklamasına uygun olacağını garanti eder. veya serviste kullanılan ürünler, servis tarihinden itibaren doksan (90) gün boyunca malzeme ve işçilik kusurlarından arınmış olacak ve (3) Apple'ın taşınabilir Mac bilgisayarları için Apple'ın pil değiştirme servisinin bir parçası olarak takılan piller, hizmet tarihinden itibaren bir yıl boyunca malzeme ve işçilik. Bu garanti açık ve sınırlı bir garantidir. Uygun olmayan servis sağlanmışsa veya geçerli garanti süresi içinde bir yedek parça veya üründe bir kusur ortaya çıkarsa, Apple, kendi kararında geçerli yasaların izin verdiği ölçüde,

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.