Çevrimiçi oyunlar veri kullanıyor mu?


8

Çevrimiçi oyunlar veri indirimlerimi kullanıyor mu? Veriler sürekli olarak azalıyor ve oyunun katkıda bulunup bulunmadığını merak ediyorum.


6
Sanırım WiFi + mobil verilerini kapatarak ve oyunu oynayarak kendiniz test edebilirsiniz. Açıklamasına rağmen, "online oyun" en azından her zaman internet bağlantısı kullanacaktır (WiFi veya mobil olsun).
Andrew T.

İnternete bağlı oyunların çoğu, uygulamaya küçük komutlar şeklinde ağ üzerinden mümkün olan en düşük verileri (sunucu yüklerini en aza indirmek için) gönderir. Görsel ve işitsel varlıklar cihazda yerel olarak depolanır ve ağ onlara nerede kullanılacaklarını söyler.
Alexander - Monica'yı eski

Yanıtlar:


23

Gidin Ayarlar> Hücresel ve aşağı kaydırın. Uygulama tarafından kullanılan Hücresel Verilerin dökümü olmalıdır.

Bu seçeneğin orada olduğunu bilmediyseniz, muhtemelen sıfırlamazsınız, bu nedenle kimliğinizi cihaza ilk eklediğinizde kullandığınız tüm hücresel verileri temsil eder.

Size, hangi uygulamaların büyük hücresel veri kullanıcıları olduğu hakkında bir fikir vermesi gerektiği söyleniyor.

Ayrıca, uygulama başına hücresel veri kullanımını kapatma seçeneği sunar, böylece hangi uygulamaların hücresel veri akışını kullanacağını ve cihazınızın Kablosuz ağa bağlanmasını beklemek zorunda kalacağınızı kontrol edebilirsiniz.


7

Söylendiği gibi, kendiniz bulmak için Settings> adresine gidin Cellular, ancak sorunuzu cevaplamama izin verin, çünkü diğer iki cevap buna zar zor dokunuyor:

  • Tüm çevrimiçi oyunlar açıkça mobil veri kullanır, aksi takdirde 'çevrimiçi' olamazlar
  • Eğer oyun reklamları içerir bu verilerin oldukça önemli miktarda kullanır. (Ayda sadece birkaç yüz mb aldığımda oynadığım bir oyunun reklamsız sürümünü satın almam için yeterli sebepti)
  • Eğer oyun gibi tam anlamıyla canlı, diğer oyuncuların o zaman da genellikle veri adil bir miktar kullanacak gerçek zamanlı ya da benzer şeyleri hareket görebiliriz. FPS oyunları bunun güzel örnekleridir.
  • Diğer tüm oyunlar nispeten az mobil veri kullanma eğilimindedir, ancak istisnalar olabilir, bu durumda derlemeyi izleme araçlarında kullanmak yararlıdır.

2
Bu sadece anekdot, ama ücretsiz oyunlar ve reklamlar hakkında korku hikayeleri duydum. Alledgeded, bazıları reklamlarını size göstermeden indirir, yalnızca sahip oldukları reklamverene rapor vermek için. (Bu sahtekarlık, bu arada, bunu yapmayın)
Stig Hemmer

Oldukça yeniydi
MC10

Flappy Bird veya Ball King gibi oyunlar için ... hızlı bir oyun o zaman bir reklam gösteriliyor, kesinlikle izin vermez böylece hücresel veri kullanma yeteneklerini devre dışı bırakmalısınız. Yine de oyunu normal gibi oynayabilirsiniz, ancak reklamların size gösterilmesi arka planda veri almayacaktır.
Zack

7

Daha yeni iOS sürümleri, her uygulama tarafından kullanılan hücresel verileri izlemenizi sağlar.

Ayarlar'ı açın ve Hücresel'e gidin ve yukarı kaydırın:

resim açıklamasını buraya girin

Bir günlük kullanımı izlemeniz gerekiyorsa sayacı sıfırlayabilir ve yalnızca Wi-Fi'de olmadığınızda kesmek istiyorsanız, söz konusu oyun için hücresel verileri devre dışı bırakabilirsiniz.

Genel olarak, çoğu oyun verilerle oldukça cimri olduğunu, ancak bazı ücretsiz oyunların her şeyi izlediğini veya seviyeleri sürekli indirdiğini düşünüyorum. Gerçekten söz konusu oyuna bağlı.


and then to UsageKullanım için bir alt menü yoktur, ancak her uygulama için "Hücresel veri kullanımına izin ver" kaydırıcısının yanında Hücresel ekranda listelenir.
Zack

4

Evet elbette veri kullanıyor. Sunucuyla iletişim kurup işleri senkronize halde tutmak için başka nasıl düşünüyorsunuz?

Bence asıl soru ne kadar veri kullandığı.


1

Tautoloji değil mi? Eğer çevrimiçi oyun verilerini (ağ bağlantısı) kullanmaz, bunun çevrimdışı oyun, değil mi?

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.