Sabit sürücü USB üzerinden önyükleme yapar, ancak dahili olarak yüklendiğinde


0

500 GB'lık bir HD’den ( http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822136314 ) 1TB HD’ye ( http://www.newegg.com/Product/Product.aspx ) yükseltmeye çalışıyorum Öğe = N82E16822152291 ). İkisi arasında söyleyebileceğim tek fark (kapasite dışında), 1 GB HD'nin SATA 3 (6 Gb / sn), 500 GB HD ise SATA 2 (3Gb / sn) olmasıdır.

Dizüstü bilgisayarıma bir USB - SATA kablosu ile bağlıyken OSX Lion'u 1TB sürücüye yerleştirdim. Daha sonra USB ile bağlıyken bu sürücüden önyükleme yapabilirim. Ancak, dizüstü bilgisayardaki HD bölmesine takarsam (13 "Pro, 2011 sonlarında), ekranda yanıp sönen bir klasör simgesi ve üzerinde bir soru işareti bulunur.

Sürücü dahili olarak monte edilirken (yani doğrudan ana karta bağlı) GParted Live USB'nin başlatılması, herhangi bir bölüm yokmuş gibi "ayrılmamış" olarak işaretlenmiş olarak gösterir. Ancak, GParted Live USB'ye USB üzerinden bağlanırken önyüklenirsem bölümleri tanır (işaretler, okuyamayacaklarını söylese de). 500GB sürücü dahili mi yoksa USB üzerinden bayraksız olarak mı monte edildiğini gösterir.

Önerilen ortak düzeltme, dahili SATA kablosunun arızalı olmasıdır. Ancak şu anki HD kameramdan önyükleme ile ilgili herhangi bir sorun yaşamıyorum, bu yüzden sorun olmadığını düşünüyorum. Yeni HD de USB'den iyi bir şekilde önyükleme yaptığı için iyi durumda görünüyor. Şüphe ediyorum ki SATA 3'ten SATA 2'ye geriye dönük uyumluluk olması gerektiği gibi çalışmıyor, ama nasıl çalışmaya zorlayacağından emin değilim.

Yanıtlar:


1

Mac'inizin kapalı olduğundan emin olun (yalnızca beklemede değil) ve Mac'inizi her zaman yaptığınız gibi açın, ancak açılışta açılış sesini duyana kadar Seçenek tuşunu basılı tutun. Arka arkaya bir sürü HD görüntü göreceksiniz, önyüklemek istediğiniz sürücüyü seçmek için ok tuşlarını kullanın ve ardından Enter tuşuna basın. Mac'iniz bu sefer seçilen sürücüyü kullanarak başlatılmalıdır, ancak varsayılan sürücü haline getirmek için, Sistem Tercihleri-> Başlangıç ​​Diski'ne gidin ve sürücünüzü tekrar seçin. Mac'inizi yeniden başlatmak ve değişiklikleri kaydetmek için Yeniden Başlat'ı tıklayın.


Yeni sabit sürücü (1TB SATA 3 sürücüsü), USB ile bağlanmadıkça önyüklenebilir bir sürücü olarak görünmüyor. USB üzerinden takıldığında bu menüye girebilir ve onu seçebilirim. SATA üzerinden doğrudan ana karta bağlandığında, menüde görünmüyor.
Dylan B,

@DylanB O zaman bu çok kötü. Eğer görünmediyse, düşünebildiğim tek şey SATA 3'ten SATA 2'ye olabileceğidir. Bu gerçekten tek değişken.
RedEagle2000
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.