Yosemite / Safari 8.0.8: Sık kullanılanlar için klavye kısayolunu geri alma


0

Yer imleri çubuğunuzda kayıtlı bağlantılara erişmek için CMD + (sayı) tuşlarına bastığınız Safari kısayollarını kullanıyorum (örneğin, CMD + 1 = google CMD + 2 = Google Görsel arama, CMD + 7 = Yığın; vb.) Ve Dün Yosemite’e güncelleme yaptığımdan beri, CMD + ... artık hiçbir şey yapmıyor ve çalışırken fareyi tutmam gerekiyor, küçük oku en üstteki küçük yer imine doğru tutup tıkladım ve elimi yerleştirin aramamı (veya diğerini) yazmak için klavyeye geri döndüm ve bunu yalnızca karşı sezgisel olmakla kalmayıp, aynı zamanda zaman ve verimlilik kaybı olarak görüyorum.

Birisi bunu geri almanın bir yolunu bilirse, yer imlerimi tekrar klavye maestro gibi çağırabilirim, hep kulağım!


Söyleyebileceğim kadarıyla, CMD + no. kısayollar hala işlevseldir. Belki bireysel kurulumunuzla ilgili bir sorun var. Başka bir kullanıcı hesabındaki klavye kısayollarını denediniz mi?
aaplmath

Bu işlevselliği ilk başta nasıl edindiğinizi bilmek isterim (ki başka bir soru olması gerektiğini; support.apple.com/kb/PH19282 böyle bir işlevsellik göstermiyor, ne de hiç duymadım.
Tetsujin

@Tetsujin: productforums.google.com/forum/#!topic/chrome/I4h1TmI766g | grgarside'ın buradaki cevabı yardımcı oldu ama bazen işe yarayabilirim: apple.stackexchange.com/questions/115281/...
MicroMachine

ahh ... yalnızca Sık Kullanılanlar tek yer imleriyse çalışır. Benimkilerin hepsi menüler.
Tetsujin

Hayır: 1: menü1 ve 2: tek yer imi1 ve 3: menü2 ve 4: tek yer imi2 varsa, kısayol cmd + 1 kısayol sizi tek yer imi1'e götürür, kısayol cmd +2 sizi tek yer imi2'ye vb. Yer imi çubuğunun solundaki yer işaretleri, klasörler veya menülerdir, ancak daha sonra Google, Google Resim, Facebook, Craigslist, vb. gelir ve kısayollar, bu klasörlere ve menülerden sonra "atlama" sorunu yaşamadan beni gönderir.
MicroMachine
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.