Mac OS X 10.6.8 “Snow Leopard” 'dan OS X 10.10 “Yosemite” sürümüne yükseltme; App Store 20 saatten fazla sürüyor


9

Şu anda Mac OS X 10.6.8 "Snow Leopard" çalıştıran ve OS X 10.10 "Yosemite" sürümüne yükseltmem gereken eski bir Mac'im var. 8 GB RAM'e sahiptir.

"Bu Mac Hakkında" bana şu bilgileri verir:

Mac OS X Sürüm 10.6.8
İşlemci: 3.6 GHz Intel Core i5
Bellek: 8 GB 1333 MHz DDR3

"Daha fazla bilgi" bana (diğerleri arasında):

Model adı: iMac
Model tanımlayıcı iMac 11,3

İlk olarak birkaç dakika içinde hazır olan "Yazılım Güncellemelerini" yaptım.

Yosemite güncellemesini denediğimde, dönen imleci alıyorum ve bu şekilde kalıyor. Ben sadece büyük bir indirme olduğunu düşündüm, bu yüzden gece için açık kaldı. Ertesi gün, 20 saatten fazla bir süre sonra hala dönen imleci gördüm.

Bu Mac işyerine aittir. Bir internet araması App Store'daki "Satın Alma İşlemleri" sekmesini kontrol etmemi söyledi, ancak bunun için patronumun şifresine ihtiyacım var. Buna ihtiyacım yok.

Makinede yönetici ayrıcalıklarım var.

Konsol Mesajları buldum, ama orada gördüğüm tek şey "Bu bir bitmap bağlamı değil. Hedef biçimini ARGB_8 CG_Context için zorlama".

Bu cevaba baktım ama CRL zaten "kapalı" olarak ayarlanmış buluyorum.

Ağ bağlantısı iyi görünüyor. Düzenli tarama iyi çalışır.

Peki - makinenin satın alma kaydına erişim olmadan, ancak yönetici ayrıcalıklarıyla, neler olup bittiğini nasıl görebilirim? İdeal olarak, bu makineyi Yosemite'ye nasıl yükseltebilirim?

Düzenle:

Sorun App Store ile ilgili gibi görünüyor. Ben ücretsiz bir yardımcı program (Kafein) yüklemeye çalışıyorum ve aynı sorunu alıyorum: dönen imleç, ama gerçek bir ilerleme.


@sl - İyi iş çıkardın. Genel bir cevap vereceğim ve daha sonra bir takip veya detay üzerinde çalışabilirsiniz.
bmike

Yanıtlar:


2

İstenen Mac yavaşsa, OS X yükleyicisini indirmek için her zaman başka bir Mac kullanabilirsiniz.

  1. İle Mac ve işareti Bunun üzerine bir misafir hesabı yapın sizin patronunuzun şifresini kapalı kayması ve kontrol bir kimlik altında her şeyi elde etmek isteyeceksiniz beri AppleID.
  2. App Store'a gidin ve yükleyiciyi indirin - ancak çalıştırmayın.
  3. Bu yükleyici uygulamasını bir USB sürücüsüne kopyalayın ve yavaş mac'a alın.

Yavaş Mac muhtemelen katalog yapısını onarmak için bir yedekleme ve olası Disk Yardımcı Programı'na ihtiyaç duyar.

En kötü durumda, Apple'dan bir USB medya sipariş edebilirsiniz - ülkenizdeki satış numarasını arayın ve indirme yerine bir medya satın almayı isteyin. Mac'inizi ücretsiz olarak yükseltmek için genellikle size yardımcı olacaktır.

Yüklemeyi çalıştırdıktan sonra /var/log/install.log, ilerlemeyi ve işlerin nerede yavaşladığını veya asıldığını görmek için bakabilirsiniz .


Teşekkürler. Ben bir Apple kullanıcısı değilim, ama buradaki bazı insanlar. Yavaş olan Mac'in kendisi değil, sadece asılı olan güncelleme. Sizin ve @Oyebode'un tavsiyelerinin beni nereden aldığını göreceğim.
SL Barth - Monica'yı geri

@SLBarth İndirme ve güncellemenin ayrılması, yükleme günlüklerini denetlemenizi sağlar. Onları size işaret etmek için yazımı düzenleyeceğim. Şerefe ve yardım etmeye çalışırken bizimle yapıştığınız için teşekkürler
bmike

Tüm yardımlarınız için teşekkürler. Bunu Cuma günü bitirmeyi umuyordum, ama zamanında yapmadım. Şimdi bir hafta izin var, bu yüzden ironik bir şekilde bunu "bizimle yapıştığınız için teşekkürler" hemen sonra bir süre bırakmak zorunda. Şimdiye kadar yardımcı olanı oyluyorum ve muhtemelen gelecek hafta bir cevabı kabul edebiliyorum.
SL Barth - Monica'yı geri

1

Basitçe, yosemite işletim sisteminin bağımsız yükleyicisini indirebilirsiniz. Bir uygulama olarak geliyor ve yükseltmek için eski mac'ta kolayca çalıştırabilirsiniz. Buradan indirebilirsiniz http://www.macupdate.com/app/mac/48498/os-x-yosemite . bazı Mac modellerinin güç yükseltmeleri gibi bu yükseltmeleri desteklemediğini unutmayın ... desteklenen modellerin tam listesi için http://www.apple.com/osx/how-to-upgrade adresini ziyaret edin . Sistemin yönetici ayrıcalığına (şifresi) sahip olduğunuz sürece,


Bunun ilerlemenin en iyi yolu olduğundan emin değilim. Alternatif bir yöntem önereceğim.
bmike

0

Sadece aradığınız sürümü kullanarak başka bir mac klonlayın.


1
Farklı Sormaya hoş geldiniz. Cevapların tek bir satırdan daha fazlası olmasını isteriz. İdeal olarak, cevabınızın neden doğru olduğunu açıklamak istersiniz. "Ayrıca, bağlantılar, alıntılar ve / veya ekran görüntüleri sağlamaya da yardımcı olur. Lütfen sorulara iyi yanıtlar yazarken nasıl yanıt vereceğinizi
Allan

0

Herhangi bir indirme işleminde her zaman devam eden bir ilerleme güvencesi (söylediğiniz gibi; döndürücü) görmelisiniz - veya girişte bazı değişiklikler, seçimler veya ayarlamalar yaparak yeniden çıkın ve yeniden başlayın. Eğer şey 5 dakika içinde ölü gibi görünüyorsa, tekme atın ve tekrar başlayın. 20 saat indirme süresi sabit telefon modem ile Napster tüm albümleri vardı. Hayat Kısa ve Zaman Sonlu

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.