Mac'te Python 3'ü güncel tutma


27

Python 3 istiyorum (ve ben OS X sağlanan python ile karışıklık istemiyorum). Göre:

https://docs.python.org/3/using/mac.html

Python 3 alabilir ve uzun yaşayabilir ve başarılı olabilirim, ancak bir sonraki DMG'yi kullanarak yükseltmek istediğimde ne olduğu belli değil. Örnek olarak size OS X'de R ile neler olduğunu söyleyebilirim: / Application'da bir GUI ve / Library / Frameworks'te bir GUI alırsınız. Yükseltme sırasında GUI yükseltilir ve yeni çerçeve eski ile yan yana / Library / Frameworks dizinine yerleştirilir. Kir birikmesini önlemek için her zaman eski şeyleri silerim ve hepsi bu. Bu yaklaşım Phyton için işe yarar mı?

Yanıtlar:


43

Şahsen ben çok güzel bir paket yöneticisi olan Homebrew kullanıyorum. Bunu denemek istiyorsanız, öncelikle Mac'inizde XCode Komut Satırı Araçları'nın yüklü olduğundan emin olun. Sonra Homebrew'u yazarak yükleyin

ruby -e "$(curl -fsSL https://raw.githubusercontent.com/Homebrew/install/master/install)"

Terminalde. Homebrew, "Mahzeni" (Homebrew ile kurduğunuz tüm paketlerden oluşan bir set) / usr / local / Cellar'a yerleştirecektir.

Şimdi, Python 3 hakkında, Homebrew kurulduktan sonra

brew install python3

ve işte başlıyoruz. Mac'inizde Python3 yüklü.

Notlar:

  • bu sürüm OS X sürümü yerine otomatik olarak gerçekleşir (eğer başlamazsa, sadece çalıştırın brew link python3- bu python3'ü / usr / local / bin / dizinine bağlar)
  • brew updateTerminalde python çalışmasını güncellemek için (bu Homebrew'u güncelleyecektir) ve sonra brew upgrade python3komut tarafından python3'ün yeni bir sürümü bulunursabrew update
  • sonunda brew cleanup python3her eski sürümü kaldırmak için çalıştırabilirsiniz
  • Bu süslü paket yöneticisi ile R ile de ilgilenebilirsiniz.

1
Alıntı: "Bu sürüm OS X sürümü yerine otomatik olarak gerçekleşecektir (eğer değilse, sadece" demlemek bağlantı python3 "çalıştırın - bu, python3'ü / usr / local / bin / dizinine yönlendirecektir"). Tam olarak istediğim bu değil. Homebrew'u diğer şeyler için kullanıyorum ve Homebrew yoluna gitmek istediğimden emin değilim ...
user1256923

Belki o kadar da net değildim. OS X sürümü hala kullanılabilir olacak, ancak varsayılan derleyici Homebrew-one olarak ayarlanacaktır. Hala istemediğin buysa, anlamıyorum. Sağladığınız R örneğinde olduğu gibi, bazı GUI'ler de oluşturacak ve uygun Çerçeve de güncellenecektir. Özür.
AlessioX

4
Söyleyebileceğim son şey, HB'nin şeyleri "/ usr / local / bin" içine atayacağı ve orijinal Apple malzemelerinin "/ usr / bin" içinde olduğu göz önüne alındığında, $ PATH ortamınızı düzenleyerek önceliği ayarlayabilir ve düzenleyebilirsiniz: önce "/ usr / local / bin" koyarsanız, HB sürümüne sahip olursunuz, önce "/ usr / bin" koyarsanız Apple sürümüne sahip olursunuz. Oldukça sinir bozucu biliyorum, ama akla gelen tek seçenek bu
AlessioX

2
brew unlink python3Sembolik bağlantıyı kaldırmak için de kullanabilirsiniz . Artık çalışırken osx sürümünü kullanacaksınız python. Demleme versiyonunu kullanmak için, örneğin yine de çalıştırabilir /usr/local/Cellar/python3/3.3.2/bin/python3veya bunun gibi ln -s /usr/local/Cellar/python3/3.3.2/bin/python3 /usr/local/bin/python-3.3.2ve sonrasında bir sembolik bağlantı oluşturabilirsiniz python-3.3.2. HB ile python3 formüllerinin eski sürümünü de yükleyebilir ve tümünü ayrı ayrı kullanabilirsiniz. Kontrol bu bunu nasıl.
madmax1

2
Python3'ü bağlamanız gerekmez, otomatik olarak kullanılabilir /usr/local/bin/python3. OS X zaten Python 3 ile birlikte gelmediğinden, önceden yüklenmiş Python'un üzerine yazmazsınız.
skrause

20

Homebrew kullan :)

brew install python3

Hombrew her şeyi içine yükler /usr/local/Cellarve içindeki uygulamalar için sembolik bağlantılar oluşturur /usr/local/bin. Bu olacak değil sistemde başka bir şeye dokunma. Kullanılmayan veya eski uygulamaları otomatik olarak kaldıran demleme temizleme komutu ile birlikte gelir.

Güncellemek için:

brew update
brew upgrade python3

Yükseltme işleminden sonra otomatik olarak en yeni sürüme bağlanır ve brew cleanönceki sürümün kalıntılarını kaldırır.


2

Anaconda dağıtımını kullanabilirsiniz. Bu Python 3 (ve Python2) ücretsiz bir sürümü. Andaconda paketi ayrıca farklı python sürümlerini güncellemenize izin verir ve kurulum sırasında uygun python yolunu ayarlar. Anaconda, python paketleri yüklemenize yardımcı olan ve Spyder 3 ile birlikte gelen Anaconda Navigator ile birlikte gelir. Bir Python IDE tipi uygulama.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.