Bölüm oluşturulamıyor


0

Linux kurmak için yeni bir bölüm oluşturmaya çalışıyorum, ancak OSX izin vermiyor.

Bu soruyu gördüm: Bölümleri Yeniden Boyutlandıramıyor , ancak HD'm bir CoreStorage Cilt değil, bu yüzden gerçekten yardımcı olmadı. görüntü tanımını buraya girin

Terminalde ortak depolama kontrolü:

$diskutil cs list    
No CoreStorage logical volume groups found

Düzenleme: Ekstra bilgi - http://pastebin.com/raw.php?i=Fj9KvcRx

görüntü tanımını buraya girin

Yanıtlar:


2

Kendi cevabını gönderdiğini fark ettim ama diğerleri neyin yanlış olduğunu bilmek isteyebilir.

Temel olarak, günlük kaydı kapattınız. Günlüğe kaydetmeyi açmak için, bölümü vurgulamanız ve "Günlüğe Kaydetmeyi Etkinleştir" düğmesini tıklamanız gerekir. Değişikliği görmek için Disk Yardımcı Programı uygulamasından çıkmanız ve yeniden açmanız gerekebilir.

Günlük kaydını kapatmak için, Disk Yardımcı Programı uygulamasını kullanarak aşağıdakileri yapın.

  1. Bölümü vurgulayın.
  2. "Alt / option" tuşunu basılı tutun.
  3. Menü çubuğundan "Dosya-> Günlüğü Devre Dışı Bırak" seçeneğini seçin
  4. "Alt / option" tuşunu bırakın.
  5. Disk Yardımcı Programından çıkın ve yeniden açın

Yine de "Mac OS Extended" formatlı bölümler için günlüğe kaydetmeyi etkinleştirmelisiniz, ancak kapatmak isteyebileceğiniz durumlar olabilir. Özellikle Linux kullanacaksanız. Çoğu linux dağıtımı (Ubuntu gibi) "Mac OS Extended" formatlı bölümleri okuyabilir, ancak yalnızca günlük kaydı kapatıldığında yazabilir. Bu nedenle, günlük kaydını etkinleştirmek ve devre dışı bırakmak, Linux'tan OS X'e veri aktarmanız gerektiğinde faydalı olabilir.


Ah, bu yüzden. Daha önce tam olarak bu sebeple günlükleri kapatmıştım (linux'un mac bölümüne yazabilmesini istedim). Günlük kaydı açıp kapatmak gerçekten de, bölümü disk yardımcı programından yeniden boyutlandırma yeteneğinizi etkiler.
ateşi

1

Önyükleme yaptığınız diski yeniden bölümlendirmeyi denemek akıllıca değildir, bu nedenle Disk Yardımcı Programı size izin vermiyor.

Mac'iniz bir Superdrive'a sahip olacak kadar eskiyse, kurtarma bölümü içeren bir USB anahtarından veya CD / DVD'den önyükleyebilirsiniz .


0

Linux kurmaya çalıştığım için, yaptığım Linux USB'den başlattım, "test linux" kipiyle giriş yaptım, sonra diski kullanarak disklere ayırdım gpart.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.